дома Македонија ТАСЕВСКИ: Гласавте за говеда кои се срамат да изговорат Македонија и на...

ТАСЕВСКИ: Гласавте за говеда кои се срамат да изговорат Македонија и на денот на нејзината независност

Глумецот Сашо Тасевски, кој беше поддржувач на шарената револуција и на Зоран Заев против „режимот“ на Никола Груевски денеска на социјалните мрежи реагира на тоа што за прославата на Денот на независноста 8. Септември, припадниците на власта за која се бореше и тој, ниту еднаш не го изговорија името Македонија.

– Гласавте за говеда без интегритет кои се срамат да ја изговорат именката Македонија дури и на денот на нејзината независност, напиша Тасевски на Фејсбук.

Инаку на Денот на независноста на Република Македонија, 8. Септември,  за власта денеска имаше прослава само за „нашата земја“.

Тасевски, неодамна објави опширно извинување до Груевски поради својот „минат труд“ во рушењето на „режимот“ и помошта што му ја пружил да дојдат на власт тие што сега ги нарекува најпогрдно.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

ПРОТЕСТИ ВО ИТАЛИЈА ПОРАДИ МЕРКИТЕ ПРОТИВ ПАНДЕМИЈАТА: Летаа петарди и шишиња, демонстрантите во Милано фрлаа молотови коктели (ВИДЕО)

Во понеделникот се одржаа протести во повеќе италијански градови поради владините мерки против вирусот корона, а судири меѓу демонстрантите и полицијата се случија на...

Кралицата ја понижи Камила, која го молеше Чарлс да интервенира

Според правилата на кралското семејство, синот на кралицата Елизабета, 71-годишниот принц Чарлс треба да биде крунисан за крал на Англија кога неговата 94-годишна мајка...

СТРАШНИТЕ ПРОРОШТВА НА НОСТРАДАМУС: Некои веќе се остварија, а еве што го чека светот во иднина!

Мртвите ќе воскреснат од своите гробови за да извршат масакр, а тоа ќе се случи на крајот на милениумот, во годината на седмиот...

Бебе го виде своето братче БЛИЗНАК, реакцијата е НЕПРОЦЕНЛИВА! (ВИДЕО)

Многумина би се согласиле дека нема ништо поубаво од изразот на лицето на бебето на кој може да се видат најчистите емоции без двоумење. Во...

Слични вести

КАДЕ ИСЧЕЗНА ЖЕНАТА НА КИМ: Никој не ја видел со месеци, а сега се појавија 3 ТЕОРИИ за нејзината судбина

Од јануари годинава, сопругата на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун, Ри Сол-ју, не е видена во јавноста. Ова предизвика многу гласини, вклучително и шпекулации дека диктаторот...

Кралицата ја понижи Камила, која го молеше Чарлс да интервенира

Според правилата на кралското семејство, синот на кралицата Елизабета, 71-годишниот принц Чарлс треба да биде крунисан за крал на Англија кога неговата 94-годишна мајка...

СТРАШНИТЕ ПРОРОШТВА НА НОСТРАДАМУС: Некои веќе се остварија, а еве што го чека светот во иднина!

Мртвите ќе воскреснат од своите гробови за да извршат масакр, а тоа ќе се случи на крајот на милениумот, во годината на седмиот...

Бебе го виде своето братче БЛИЗНАК, реакцијата е НЕПРОЦЕНЛИВА! (ВИДЕО)

Многумина би се согласиле дека нема ништо поубаво од изразот на лицето на бебето на кој може да се видат најчистите емоции без двоумење. Во...

ДОАЃА БОГОТ НА ХАОСОТ! Се поблиску е до Земјата и воопшто не е наивен! Широк е повеќе од 300 метри, а доаѓа од црните...

Еден од најголемите астероиди, познат како „Бог на хаосот“, се очекува да помине покрај нашата планета за десет години, а неговото потенцијално влијание може...