Жолта штампа

ОБЕДИНЕТОТО КРАЛСТВО ВО СТРАВ! Кралицата на Лондон ја нема! Ќе се случат ужасни работи!

Исчезна „Кралицата“ меѓу гавраните-чувари на лондонската кула по име Мерлин, а се претпоставува дека починала, објавија чуварите, пишува Би-Би-Си. Забележано е дека Мерлин, кој...

ПЛУКНАТА МАЈКА Ѝ! Познатата актерка фотографирана со својата ќерка, сличноста е неверојатна! (ФОТО)

Двојката, актерката Никол Кидман и нејзиниот сопруг Кит Урбан присуствуваа на музичкиот настан наречен „Vaucluse House“ со своите ќерки, што се одржува во Сиднеј. Ќерката...

РАЗВОДОТ БЕШЕ НЕМИНОВЕН!!! Фатен со непозната девојка во кревет, морал да се изјасни (ВИДЕО)

Ја заврши фудбалската кариера пред две години, а сега го заврши и бракот - Дидие Дригба. Тој беше во брак со Лала Диакате од 2011...

Изеде парче живо месо! Светската јавност е згрозена од постапките на славниот актер! (ВИДЕО)

Силвестер Сталоне се огласи од еден од актерските сетови, па изведе сцена со колега на која малку луѓе се надеваа кога се појави на...

Ако Меган Маркл останеше бремена со нејзиниот прв сопруг, еве што ќе требаше да и даде

Долго пред да му каже „да“ на принцот Хари во бел фустан со долг шлеп на традиционална церемонија, Меган Маркл се омажи за Тревор...

Михов: Ако во Скопје го потпишат анексот – вратите кон ЕУ се отворени

Залудни се надежите дека изборите во Бугарија ќе доведат до поволна промена за Скопје, вели професорот по историја и заменик-претседател на бугарската ВМРО-БНД, Милен...

НОВАК ОД БАЛКОНОТ НА ХОТЕЛОТ ИСПРАТИ АПЕЛ ДО НАВИВАЧИТЕ: Ве молиме ослободете не! (ВИДЕО)

Новак Џоковиќ во моментов е во двонеделен карантин во Аделаида, каде се подготвува за предизвиците во новата сезона. Изолацијата сама по себе е предизвик,...

УЖАСНО ВИДЕО ОД БЕЛГРАД: Автомобил влета во тротоар, а потоа прегази шест пешаци (ВИДЕО)

Сообраќајна несреќа се случи на тротоар, во близина на пешачкиот премин, во која беа повредени шест пешаци, а моментот на несреќата беше снимен од...

ЛЕДОТ СЕПАК НЕ ИЗДРЖА: Теренец се залета на замрзнато езеро и „нурна“

Возачот на Mitsubishi Pajera немал пријатно искуство кога „нурнал“ во замрзнато езеро. Според еден портал, теренецот пропаднал низ замрзнатата површина на езерото Блидиње. Во моментов не...

РАЈ НА ЗЕМЈАТА! Розово езеро Пачир лечи ревматизам и кожни болести!

Селото Пачир или Пачирска Бања како што се нарекува поради лековитата термална вода е чудо во Србија. Ова вештачко езеро, кое се наоѓа на половина...

Македонија

Афера “Прислушување” – Жолтите комбиња на Груевски не биле шега

Екс директорот на УБК Сашо Мијалков во сведочење за судскиот процес за незаконско прислушување на илјадници луѓе, го негира обвинението според кое огромниот број...

Урнебесни коментари на најавата на Заев за вакцините од Вучиќ

Стотици интересни коментари на твитот на премиерот Заев со кој најавува добивање на 8000 вакцини кој му ги понудил српскиот претседател Александар Вучиќ. Меѓу шеговитите...

Мицковски за вакцините: Престанете да клошарите, ја брукате државата

Новинароит Ивор Мицковски реагира на денешната најава на премиерот дека со Србија е договорена испорака на 8.000 дози Фајзер-вакцини и дека тоа е уште еден...

Се реактивира движењето #Бојкотирам – следна цел е пописот

Во објава на дел од движењето #Бојкотирам се најавува дека дел од ова движење по урнек на Референдумот започнува со акција за бојкот на...

Планета

Најстрашната диета: Дали знаевте дека може да изгубите тежина гледајќи хорор филмови?

Седнете во фотелјата, земете го далечинскиот управувач во раце и може да започне слабеењето. Причината зошто сакаме да гледаме хорор филмови е чувството на возбуда...

СПОРЕД ФОРМУЛАТА на психолозите денес е најтажниот ден во годината, еве зошто!

Тоа не ги спречи маркетинг компаниите да градат уште еден „празник“ и до денес тие го користат „најдепресивниот ден во годината“ за да продадат...

НАЈНОВИ НАУЧНИ ИСТРАУВАЊА! Конечно утврдено: Еве колку трае имунитетот по опоравување од ковид!

Испитувајќи примероци од скоро 200 пациенти, истражувачите откриле дека човечкото тело задржува, така да се каже, „меморија“ на короната. Силен имунолошки одговор на вирусот корона...

6 работи што треба да ги знаете за новите правила воведени од WhatsApp

WhatsApp објаснува зошто им дадоа на корисниците повеќе време да донесат одлука за прифаќање на новите правила... Соочен со големо напуштање од корисниците, кои масовно...

Родените во овие 3 хороскопски знаци можат да бидат брутални: Не мешајте со нив, во спротивно ќе жалам!

Херои воини или неподносливи циници? Како што се карактеризираме со темперамент, но и со воспитание што го носиме од семејството, така одредени карактеристики нè опишуваат...

Свет

Овие моќни луѓе го држат светот во дланката , еве која е нивната слаба страна

Најбогатите луѓе во светот, познати како магнати кои направија вистински империи, имаат дневна рутина што им помага да преживеат, а некои од нив се...

ЖЕНА УКРАЛА ЛАПТОП ОД КАНЦЕЛАРИЈАТА НА НАНСИ ПЕЛОСИ ЗА ДА ГО ПРОДАДЕ НА РУСИЈА? ФБИ го истражува настанот, поднесени се кривични пријави

Американскиот ФБИ истражува извештај дека една жена можеби украла лаптоп од канцеларијата на Претседателот на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, при неодамнешниот упад во зградата...

ХАМАС ГО РАКЕТИРАШЕ ИЗРАЕЛ: Железната купола не реагираше, израелските авиони веднаш полетаа, Рафа бомбардирана

Израелските воени авиони извршија нови воздушни напади во Газа. Во понеделникот наутро, израелските воени авиони го бомбардираа источниот дел на областа Рафах во јужниот...