дома Планета Австриски војник истетовирал СВАСТИКА НА ТЕСТИСОТ: Осуден на 19 месеци затвор за...

Австриски војник истетовирал СВАСТИКА НА ТЕСТИСОТ: Осуден на 19 месеци затвор за величање на нацизмот

Австриски војник беше осуден на 19 месеци затвор за тетовирање на свастика на тестисите.

Војникот (29) испил две шишиња виски пред неговиот брат да му го истетовира забранетиот симбол на скротумот, беше речено во судот во Клагенфурт.

Човекот потоа објави фотографија од неговиот тетовиран тестис на социјалните мрежи, а по второ пијанство, им се пофалил со тетоважата на своите колеги при воена вежба.

Војникот, чие име не беше објавено, беше обвинет и за објавување нацистички фотографии, пиење вино од марката Хитлер и промовирање на нацизам. Тој беше осуден на 19 месеци затвор за величање на нацизмот и нелегално поседување оружје.

Обвинетиот пред судот рече дека му е жал и се срами од своите постапки.

  • Паднав во лошо друштво. За нас, сè што беше забрането беше нешто кон кое се стремевме, но ние потценивме колку е голема грешката, рече тој.

Дури кога започна истрагата за неговиот тетовиран тестис, војникот сфати колку е „глупаво“ славењето на нацизмот, пренесува Daily Mail“.

  • Немам друго разумно објаснување за тоа што го направив, рече тој, додавајќи дека спорната тетоважа не се гледа.

Неговиот адвокат најави жалба.

Според австрискиот закон за забрана на национал-социјализмот од 1947 година, секое величење на нацистички организации е казниво со закон.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО! Кина издаде итно соопштение, погледнете ги првите селфиња од Марс!

Роверот, кој слета во мај, ја постави безжичната камера на земја и потоа се сврте малку назад за да го овековечи моментот. Десно од Џуџонг...

ПРЕСТРЕЛКА ВО АМЕРИКА, 12 ЛУЃЕ РАНЕТИ! Страшни слики од Остин (ВИДЕО)

Официјалните лица во градот Остин во Тексас соопштија дека најмалку девет лица се повредени во пукањето утрово во центарот на градот, а службата за...

Ширењето на делта сојот е причина за сериозна загриженост

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, денес оцени дека ширењето на делта сојот на вирусот корона е причина за сериозна загриженост. Се очекува британскиот премиер...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

Слични вести

ОВА Е СМРТ НА ЅВЕЗДА И ФОРМИРАЊЕ НА ЦРНА ДУПКА: Забележана е најголемата експлозија во вселената! (ВИДЕО)

Масивниот излив на гама зраци се состоеше од комбинација на светли Х-зраци и гама-зраци снимени на небото, емитирани од далечни вонгалактички извори. На повеќе од...

ПРЕСТРЕЛКА ВО АМЕРИКА, 12 ЛУЃЕ РАНЕТИ! Страшни слики од Остин (ВИДЕО)

Официјалните лица во градот Остин во Тексас соопштија дека најмалку девет лица се повредени во пукањето утрово во центарот на градот, а службата за...

Ширењето на делта сојот е причина за сериозна загриженост

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, денес оцени дека ширењето на делта сојот на вирусот корона е причина за сериозна загриженост. Се очекува британскиот премиер...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ДЕЦА ОД ПОЖАР ВО СТАН НА ТРЕТ КАТ! Тројца мажи ХЕРОЈСКИ извлекоа две деца (ВИДЕО)

Ужасен пожар се случил во стан во рускиот град Кострома кога тројца успеале да спасат две деца од запален дом на третиот кат пред...