дома Планета Адвокатот на Трамп толку многу се испоти што бојата на косата почна...

Адвокатот на Трамп толку многу се испоти што бојата на косата почна да му се слева по лицето

Руди Џулијани, адвокат на Трамп и поранешен градоначалник на Њујорк, зборуваше за претседателските избори во САД, кои ги нарече голема измама. За време на неговиот жив монолог, тој го спомена и популарниот криминален филм од 90-тите години Мојот братучед Вини, а во еден момент дури и глумеше сцена од филмот.

Видно возбуден, Руди започна да се поти за време на говорот, а потоа бојата на косата почна да му се слева по лицето.

Видеото наскоро започна да се шири на социјалните мрежи, а корисниците на Твитер се смееја на оваа ситуација и служеа како инспирација за многу мемиња.

Ова е само една во низата ситуации поврзани со американските избори кои станаа хит на социјалните мрежи. За потсетување, неодамна се одржа конференција на тимот Трамп наместо во луксузен хотел, како што беше најавено, на паркингот помеѓу крематориумот и продавница за сексуални помагала.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Девет починати, 394 нови случаи на коронавирус

Од направени 2.236 тестирања, во последните 24 часа регистрирани се 394 нови случаи на ковид-19. Починале 9 лица, два пациенти од Скопје (74 и 82г), два...

ОБАМА НА МЕТА НА СОПРУГАТА! Таа викала и го туркала на инаугурацијата, а сега се знае и ПРИЧИНАТА!

За церемонијата на инаугурацијата на 78-годишниот Џо Бајден се уште се зборува. Но, овој пат не станува збор за новиот претседател, туку за неговиот...

ИНДОНЕЗИЈА: Избувна најактивниот вулкан на островот Јава! ЛАВАTA СЕ СПУШТАШЕ ПО ЛИНИЈА ОД 1.500 МЕТРИ

Најактивниот вулкан во Индонезија, Мерапи на островот Јава, денес повторно започна да испушта облаци со врела пареа и топла лава кои се спуштаа по...

Марковски: Пред вакцина, обавезно тестирање (ВИДЕО)

Во гостување на „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа, инфектологот Вело Марковски предупреди дека пред вакцинирање против ковид-19 ќе мора да се прават серолошки...

Слични вести

Човекот без биографија – кој е тајниот автор на концептот на Царовска

Во јавноста не е целосно јасно и сѐ погласно се поставува прашањето – кој ги поставил основите на т.н. нова Концепција за основно образование,...

ОБАМА НА МЕТА НА СОПРУГАТА! Таа викала и го туркала на инаугурацијата, а сега се знае и ПРИЧИНАТА!

За церемонијата на инаугурацијата на 78-годишниот Џо Бајден се уште се зборува. Но, овој пат не станува збор за новиот претседател, туку за неговиот...

ИНДОНЕЗИЈА: Избувна најактивниот вулкан на островот Јава! ЛАВАTA СЕ СПУШТАШЕ ПО ЛИНИЈА ОД 1.500 МЕТРИ

Најактивниот вулкан во Индонезија, Мерапи на островот Јава, денес повторно започна да испушта облаци со врела пареа и топла лава кои се спуштаа по...

Марковски: Пред вакцина, обавезно тестирање (ВИДЕО)

Во гостување на „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа, инфектологот Вело Марковски предупреди дека пред вакцинирање против ковид-19 ќе мора да се прават серолошки...

Антикорупциска не доби простории, но доби 8 „рамковни“ од министерството на Груби

Претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата, Билјана Ивановска, во емисијата „Утрински брифинг“ потврди дека „Антикорупциска“ добила осум „рамковно“ вработени административни службеници од...