дома Планета Ако ве привлекува идеата за свое приватно видео, следете ги упатствата.

Ако ве привлекува идеата за свое приватно видео, следете ги упатствата.

Ако сакате да ја зачините врската и не знаете како, дали сте размислувале да направите свој секси филм?

Снимањето за време на секс може да ги разгори страстите, да ја направи врската уште повозбудлива и да ја однесе на ново ниво. Доколку сакате да се впуштите во оваа авантура, ова се само некои од советите што ви требаат за да го направите вашиот секс филм совршено режиран и да бидете задоволни со крајниот производ.

Фокусирајте се на деталите

Fokus na detaljima

Запомнете дека фотоапаратот ќе го фати секој детал од вашата кожа, затоа обрнете повеќе внимание на визуелниот впечаток отколку вообичаено. Грижете се за хигиената, ослободете се од проблематичната коса на грбот и задникот. Бидете сигурни да се бањате пред снимањето, бидејќи тоа ќе ја зајакне вашата самодоверба и ќе ја отстрани и најмалата несигурност што ја имате пред настапот. Исечете ги влакната на гениталиите, а сите мозолчиња покријте ги со коректор. Не би било лошо да ја намачкате кожата со млеко или масло кое има сјај, бидејќи тоа ќе му даде посебен шмек на целиот удар. Доколку сте имагинативни и сакате такви работи, обезбедете секси долна облека затоа што може да изгледа прилично декоративно на кадарот и не е полошо да обрнете внимание на сценографијата.

Потребна опрема

Potrebna je oprema

За да имате квалитетен кадар, потребна ви е соодветна камера. Иако веб-камерата е најдостапна, обидете се да ја избегнете во широк лак, бидејќи е поврзана со компјутерот и го стеснува опсегот на движење. Ако немате лесна за употреба камера со пристојни резолуции, користете ја камерата на вашиот мобилен телефон.

Подобри перформанси

Bolji performans

Дури и оние кои се добри во кревет можат да закажат состанок во страсни моменти. Ако тоа се случи за време на снимањето на филмот, мора да користите трикови за на крајот сè успешно да се реализира и дејството да не заврши пред да започне. Верувале или не, чаша црвено вино е хит. Ако го пиете пред секс, ќе имате помалку вознемиреност и ќе бидете порелаксирани. Бидете сигурни дека е само една чаша, не претерувајте. Дополнителен совет е да мастурбирате пред да започнете со снимање. Ќlе ви помогне за време на акцијата.

Променете го аголот на снимање

Menjajte ugao snimanja

Кога и да ја смените поза, најдобро е да го смените аголот на снимање. Ова е уште една причина зошто ви треба мала камера со која можете лесно да работите. Во зависност од тоа кој дел од вашето тело сакате да го фатите, полесно ќе управувате напред и назад. Договорете се со вашиот партнер и променете ги улогите на снимателите. Нека пукаат едни со други и изберете го вистинскиот агол по желба.

Не копирајте ја снимката

Ne kopirajte snimak

Пред да одлучите вие ​​и вашиот партнер да започнете да снимате свој филм, не заборавајте да се согласите за кодот кога ќе стои. Никогаш не копирајте снимање на повеќе компјутери, бидејќи е важно да има само една копија за зачувување на приватноста и да не падне во рацете на трето лице. Мажи, бидете господа и оставете ја вашата партнерка да го чува.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ДЕКОРАЦИЈА НА ДОМОТ според ФЕНГ ШУИ: Важно е ова да биде првиот чекор

Штом започнете да го користите Фенг Шуи и ја разберете неговата предвидливост, ќе ви биде полесно да ги реализирате вашите желби поврзани со украсувањето...

ДЕКОРАЦИЈА НА ДОМОТ според ФЕНГ ШУИ: Важно е ова да биде првиот чекор

Штом започнете да го користите Фенг Шуи и ја разберете неговата предвидливост, ќе ви биде полесно да ги реализирате вашите желби поврзани со украсувањето...

Тој обожава хорор филмови, а потрошил повеќе од 120.000 динари за да изгледа како вампир

Во иднина планира да ги прави ушите да изгледаат како џуџиња, но и да продолжи да го тетовира своето тело. Многумина во својата младост биле...

ЏОРЏИНА СТРАГО МУ ГО ЗАБРАНИ ОВА НА РОНАЛДО: Нејзиниот збор се почитува, Кристијано не смее ни да помисли на тоа!

Можеби темпераментот е токму тој што го држеше Роналдо покрај убавата Џорџина. Знаевме дека е привлечна и дека сака да се слика провокативно, но на...

Слични вести

„Бебе што спие“ е туристичка атракција среде пустина, а оваа статуа крие необична приказна

Огромна скулптура на бебе што спие се наоѓа во пустината во Гуангжу, провинцијата Гансу во северозападна Кина. Необичната туристичка атракција на статуата „Заспано бебе“...

ДЕКОРАЦИЈА НА ДОМОТ според ФЕНГ ШУИ: Важно е ова да биде првиот чекор

Штом започнете да го користите Фенг Шуи и ја разберете неговата предвидливост, ќе ви биде полесно да ги реализирате вашите желби поврзани со украсувањето...

Тој обожава хорор филмови, а потрошил повеќе од 120.000 динари за да изгледа како вампир

Во иднина планира да ги прави ушите да изгледаат како џуџиња, но и да продолжи да го тетовира своето тело. Многумина во својата младост биле...

ЏОРЏИНА СТРАГО МУ ГО ЗАБРАНИ ОВА НА РОНАЛДО: Нејзиниот збор се почитува, Кристијано не смее ни да помисли на тоа!

Можеби темпераментот е токму тој што го држеше Роналдо покрај убавата Џорџина. Знаевме дека е привлечна и дека сака да се слика провокативно, но на...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Близнаците не треба да ја пропуштаат можноста, Лавот спремен да освои, Шкорпијата ќе се радува, а вие?

Прочитајте го дневниот хороскоп за 3 март! Овен Вие сте одлично расположени. Лесно добивате резултати, но сепак треба малку повеќе да се фокусирате на приоритетите. На...