дома Планета Арогантни близначки искористиле срцев удар за да украдат 10.000 евра од својата...

Арогантни близначки искористиле срцев удар за да украдат 10.000 евра од својата баба: Сега ги чека брутална казна

Клер и Луиз Смит (25) од Шкотска беа протерани од семејството поради непростлива ароганција и кражба што систематски ја вршеле со месеци.

Близнаците ја изнервираа својата баба Марлин (75) во најлошите моменти од нејзиниот живот. Откако дедо им Крафорд доживеа срцев удар на почетокот на годината, тие ја искористија приликата „да се најдат при рака“, па затоа се понудиле да одат во продавниците и да плаќаат сметки.

Како што дојде времето на епидемијата на коронавирусите, сестрите малку по малку ги земале сите заштеди на нивната баба, иако не и носеле потврда за платените сметки и другите давачки, па за неколку месеци тие достигнаа износ од 10.000 евра!

Бабата, преокупирана со здравствената состојба на сопругот, и полна со доверба во своите внуки, не забележала ништо, но мајката на близначка приметила нешто сомнително кога овие почнале да носат нова облека, чанти и чевли.

Таа ги прашала од каде им се парите и тие се рекле дека од претходно што штеделе. Знаејќи дека Клер и Луиз не се склони кон штедење, таа прво помисли дека украле пари од некои странци. Клопчето се одвиткало некако сама по себе и за неколку дена открила во разговорот со Марлин и Крафорд дека им даваат пари.

  • Никогаш повеќе не сакам да ги гледам своите деца. Тие се исфрлени од куќата, двете се мртви за мене. Сè, сè, но по срцевиот удар на дедо им, да го сторам тоа е непростливо, изјави нивната мајка за „The Daily Record“.

Во меѓувреме, таа ги пријавила во полиција и биле уапсени за кражба и сега go чекаат исходot на суд. Ако немаат среќа, ќе се соочат со затвор и уште полошо – нов живот без ничија помош, што досега не им се случило.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Им здодеа! Хари и Меган бегаат со Арчи од САД

И додека Британците со нетрпение го чекаат принцот Хари, неговата сопруга Меган и нивниот едно и пол годишен син Арчи, кои пристигнуваат во Велика...

Адвокатот на Трамп толку многу се испоти што бојата на косата почна да му се слева по лицето

Руди Џулијани, адвокат на Трамп и поранешен градоначалник на Њујорк, зборуваше за претседателските избори во САД, кои ги нарече голема измама. За време на...

Им здодеа! Хари и Меган бегаат со Арчи од САД

И додека Британците со нетрпение го чекаат принцот Хари, неговата сопруга Меган и нивниот едно и пол годишен син Арчи, кои пристигнуваат во Велика...

Хари и Вилијам се сретнаа за прв пат по 298 дена

Средба од која се плаши кралското семејство. Принцот Хари не стапна на британско тло од март кога неговите кралски должности официјално престанаа. Неговиот двегодишен постар...

Слични вести

Колку помало, толку подобро! Научниците тврдат дека големината на гениталиите може да влијае на висината на платата

Истражувањата дадоа неочекувани резултати. За сите оние кои тврдат дека големината е важна, имаме добри вести, но само ако имаат помала „гордост“. Имено, најновото истражување...

Адвокатот на Трамп толку многу се испоти што бојата на косата почна да му се слева по лицето

Руди Џулијани, адвокат на Трамп и поранешен градоначалник на Њујорк, зборуваше за претседателските избори во САД, кои ги нарече голема измама. За време на...

Им здодеа! Хари и Меган бегаат со Арчи од САД

И додека Британците со нетрпение го чекаат принцот Хари, неговата сопруга Меган и нивниот едно и пол годишен син Арчи, кои пристигнуваат во Велика...

Хари и Вилијам се сретнаа за прв пат по 298 дена

Средба од која се плаши кралското семејство. Принцот Хари не стапна на британско тло од март кога неговите кралски должности официјално престанаа. Неговиот двегодишен постар...

Трамп крие податоци за вакцините: Демократите ја напаѓаат администрацијата на претседателот во заминување

Портпаролот на Белата куќа, Брајан Моргенштерн не можеше да каже дали тимот на Бајден ќе биде информиран Членовите на тимот на претседателот Доналд Трамп за...