дома Планета АСТРОЛОГИСТИТЕ ОТКРИВААТ: На овој ден се раѓаат најсреќните луѓе! Дали сте меѓу...

АСТРОЛОГИСТИТЕ ОТКРИВААТ: На овој ден се раѓаат најсреќните луѓе! Дали сте меѓу нив?

Откријте што открива вашиот роденден за вашите карактерни црти

Еден ден се смета за најсреќен период за раѓање и откријте што открива вашиот роденден за вашите карактерни црти.

Кој ден од неделата сте родени?

Понеделник

Понеделник се смета за среќен ден, нов почеток и симболично претставува дека луѓето кои се родени на овој ден имаат долг живот и лесно постигнуваат успех. Иако го сметаме понеделникот за „тежок“ ден, тој всушност е идеален за деловни потфати бидејќи претставува нов почеток. Сè што започнувате во понеделник и не го одложувате може да ви донесе успех. Владетел на понеделникот е Месечината, така што се верува дека луѓето родени во понеделник се енергични, смели и ги прифаќаат животните промени на полесен начин од другите.

Вторник

Вторник се смета за ден кој носи помалку среќа од понеделник. Се верува дека луѓето родени на овој ден мора да постигнат сè самостојно и да работат напорно за да ги исполнат своите цели. Марс е планета што владее во вторник – повикува на акција, но лесно може да стане планета на конфликт и незадоволство, па свадбите не се препорачуваат на овој ден. Вторник децата се вредни, интелигентни и секогаш си дозволуваат да бидат водени од умот. Нивната најголема слабост е што тие не се вешти во изразување чувства и честопати ги потиснуваат емоциите во себе.

Среда

Среда е ден со кој управува Меркур, планетата на комуникација, учење, школување и напредување. Се верува дека луѓето родени во среда имаат големи шанси да бидат здрави и успешни. Ова е добар ден за нови потфати и патувања, а личноста родена во среда е амбициозна, авантуристичка и лесно се прилагодува на животните околности.

Четврток

Со овој ден управува Јупитер, планетата на напредокот, експанзијата, радоста и големата среќа. Се верува дека луѓето родени во четвртокот се весели, хедонистички и сакаат да уживаат во животот во потполност. Исто така, тие се добро организирани и перфекционисти во бизнисот што го прават. Тие имаат многу развиена емпатија, па затоа не им е чудно да се приклучат на хуманитарни активности.

Петок

Петок се смета за најсреќен ден во неделата. Овој ден го означува почетокот на викендот, носи добра енергетска вибрација, но со него владее и Венера, планетата на љубовта, убавината и богатството. Се верува дека луѓето родени во петокот имаат романтична природа, експресивна убавина и имаат развиено чувство за естетика. Овие се најчесто сонувачи, романтични, уметнички души кои живеат во нивниот сопствен свет. Сепак, кога талкаат во реалноста, тие имаат неверојатна харизма и заводлива енергија на Венера.

Сабота

Во саботата, Сатрун владее, планета на претпазливост, учење и напредок. Во астрологијата, Сатурн се смета за планета што нè „мачи и учи“, што значи дека луѓето кои се родени во саботата ќе научат на потешкиот пат. Сепак, се верува дека на овој ден се раѓаат успешни, храбри луѓе кои имаат јасна цел пред себе. Овие се обично креативни лидери кои можат да создадат подобра иднина и свет за сите нас.

Недела

Недела е сончев ден (недела на англиски јазик) – ден со кој управува сонцето. Луѓето родени во недела се семејни, лојални, пријателски расположени и .убезни. Тие сакаат да планираат и се многу вредни. Тие сакаат да организираат прослави и најмногу да уживаат во атмосферата на топол дом. Нивната главна сила е љубовта.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

СТАМПЕДО ЖЕДНИ БРИТАНЦИ НАГРНАА ВО ПАБОВИТЕ: Сопствениците бележат пораст на промет за 150% (ВИДЕО)

Првиот работен ден по неколку месеци во карантин им донесе на англиските пабови рекордна заработка. Во понеделникот, на првиот ден од отворањето, на терасите...

Познатиот милијардер ѝ забранил на својата поранешна да се појавува во јавност со друг маж по разводот!

Италијанскиот мултимилионер Флавио Бриаторе (70), кој деновиве ќе го прослави својот 71 роденден, ја забавува светската јавност со својот приватен љубовен живот долги години...

РУСИЈА ОДГОВОРИ НА АМЕРИКАНСКИТЕ САНКЦИИ! Pротераат 10 дипломати … сепак, тоа не е сè!

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека официјална Москва, како одговор на протерувањето на руските дипломати од страна на американските и полските...

Дали е можна инфекцијата после примање на обете дози на вакцина?! Студиите открија неверојатни резултати!

Инфекција со вирусот COVID-19, по примањето на двете дози на вакцина, е ретка, според студијата објавена во „New England Journal of Medicine“. Од 28.000 здравствени...

Слични вести

ОПШТ ХАОС ВО АВИОН! ЖЕНИ СЕ СТЕПАА ПОРАДИ БАГАЖ: Се влечеа за коса, па потоа полетаа и БОКСОВИ, а пилотот СИ ГО ДОБИ НИ...

Неколку жени се степаа пред авионот да полета на релација Истанбул-Тунис. Причината за тепачката била тоа што патниците чекале тројца патнички и патници повеќе од...

Познатиот милијардер ѝ забранил на својата поранешна да се појавува во јавност со друг маж по разводот!

Италијанскиот мултимилионер Флавио Бриаторе (70), кој деновиве ќе го прослави својот 71 роденден, ја забавува светската јавност со својот приватен љубовен живот долги години...

РУСИЈА ОДГОВОРИ НА АМЕРИКАНСКИТЕ САНКЦИИ! Pротераат 10 дипломати … сепак, тоа не е сè!

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека официјална Москва, како одговор на протерувањето на руските дипломати од страна на американските и полските...

Дали е можна инфекцијата после примање на обете дози на вакцина?! Студиите открија неверојатни резултати!

Инфекција со вирусот COVID-19, по примањето на двете дози на вакцина, е ретка, според студијата објавена во „New England Journal of Medicine“. Од 28.000 здравствени...

Популарната актерка почина на 52 годишна возраст! Ја загуби битката со злобната болест!

Популарната актерка Хелен Мекрери почина од рак на 52-годишна возраст, а тоа го потврди и нејзиниот сопруг Демијан Луис на Twitter со зборовите: https://twitter.com/lewis_damian/status/1383081853914128388?s=20 Актерката глумеше...