дома Планета Баба на 104 години со аплауз испратена од болницата: Ја победи Короната...

Баба на 104 години со аплауз испратена од болницата: Ја победи Короната двапати

Кармен Хернандез по втор пат помина 21 ден во болница

Баба на 104 годишна возраст од Колумбија доби овации и аплауз од медицинскиот персонал откако по втор пат се опорави од вирусот Корона.

Кармен Хернандез прв пат се здоби со ковид-19 во јуни 2020 година и се лекуваше во старечки дом во Сан Хозе, каде живее 25 години.

Откако во февруари беше вакцинирана, минатиот месец по втор пат се разболе од вирусот корона и беше примена на интензивна нега.

По 21-дневно лекување и борба против круната, Кармен конечно беше пуштена од болница.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

НАЈУБАВОТО ЛИЦЕ ВО ОКТАГОНОТ: ММА убавица која ги уништува противниците (ФОТО)

Новата ММА сензација се вика Трејси Кортез.   View this post on Instagram   A post shared by Tracy Cortez (@cortezmma) Таа ја забележа третата победа во УФЦ и...

УДРИЈА ПО „ОДМЕТНИЦИТЕ“: Гуруа од подземниот свет во пет наутро се обидоа да го уништат сонот и да го уништат европскиот фудбал!

Најбогатите клубови во Европа сакаат да направат своја Супер лига, а потпис на оваа замисла ставија: Реал Мадрид, Тотенхем, Манчестер Јунајтед, Ливерпул, Барселона, Арсенал,...

НАЈУБАВОТО ЛИЦЕ ВО ОКТАГОНОТ: ММА убавица која ги уништува противниците (ФОТО)

Новата ММА сензација се вика Трејси Кортез.   View this post on Instagram   A post shared by Tracy Cortez (@cortezmma) Таа ја забележа третата победа во УФЦ и...

Еве што точно направи Кејт за да ги натера Вилијам и Хари да разменат неколку зборови, а британската нација сега ја фали на сите...

Кејт Мидлтон се разбуди во неделата како вистинска хероина откако сите пишуваа токму таа е одговорна за помирувањето на Вилијам и Хари. Ден по погребот...

Слични вести

Алармантно: Короната остава повеќе од 50 последици! Дури 80 ПРОЦЕНТИ ОД ПАЦИЕНТИТЕ ИМААТ ЕДЕН ИЛИ ПОВЕЕ СИМПТОМИ што им пречат неколку месеци

Ковид 19 може да остави повеќе од 50 долгорочни последици, а дури 80 проценти од пациентите кои имале коронавирус имаат еден или повеќе симптоми...

УДРИЈА ПО „ОДМЕТНИЦИТЕ“: Гуруа од подземниот свет во пет наутро се обидоа да го уништат сонот и да го уништат европскиот фудбал!

Најбогатите клубови во Европа сакаат да направат своја Супер лига, а потпис на оваа замисла ставија: Реал Мадрид, Тотенхем, Манчестер Јунајтед, Ливерпул, Барселона, Арсенал,...

НАЈУБАВОТО ЛИЦЕ ВО ОКТАГОНОТ: ММА убавица која ги уништува противниците (ФОТО)

Новата ММА сензација се вика Трејси Кортез.   View this post on Instagram   A post shared by Tracy Cortez (@cortezmma) Таа ја забележа третата победа во УФЦ и...

Еве што точно направи Кејт за да ги натера Вилијам и Хари да разменат неколку зборови, а британската нација сега ја фали на сите...

Кејт Мидлтон се разбуди во неделата како вистинска хероина откако сите пишуваа токму таа е одговорна за помирувањето на Вилијам и Хари. Ден по погребот...

ЖЕСТОКА ПРЕСМЕТКА ВО ПРАГА! Дојдоа пред амбасадата со антируски транспаренти, а потоа почнаа да ги тепаат како волови! (ВИДЕО)

Пред зградата на Руската амбасада во Прага дошло до конфликт меѓу учесниците во антируската протестна акција и нивните противници, пренесува Чешката телевизија. Претставници на граѓанската...