дома Планета Бајден држи говор, а Клинтон спие?

Бајден држи говор, а Клинтон спие?

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон изгледа заспал за време на инаугуративниот говор на Џо Бајден, барем според „Њујорк пост“.

Видеото објавено по церемонијата на социјалните мрежи покажува дека седумдесет и четиригодишниот Клинтон едвај ги држи очите отворени, а главата често постепено паѓа во градите за време на обраќањето на Бајден во Капитол.

„Бил Клинтон апсолутно спие“, рече машки глас на снимка од мобилен телефон објавена на CBS News, објавена од корисникот на Твитер @the_lunarfather.

Слично видео, преземено од извештајот на телевизијата Би-Би-Си, беше објавено и на ЈуТјуб под наслов „Бил Клинтон заспа на инаугурацијата на претседателот“

„Тие го зумираат Бил Клинтон додека спие, како да не спие секогаш… старец“, твитна @zazajbabi.

Клинтон седеше покрај неговата сопруга Хилари Клинтон и во близина на поранешниот претседател Georgeорџ В. Буш и сега поранешен потпретседател Мајкл Пенс, и никој од нив не мораше да ги затвори очите, пишува Њујорк пост.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Тие можат да ве полудат: Зошто комарците зујат најмногу во близина на вашите уши и како да го спречите тоа?

Летачките напади уживаат во различни мириси, особено во нашето тело. Иако само женските комарци се хранат со човечка крв, двата пола на досадни инсекти подеднакво...

НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ ВО ПОМПЕЈА! Уникатен пронајдок во древните урнатини – прикажани еротски сцени (ВИДЕО)

Во Помпеја, антички град кој „исчезнал“ под пепелта и лавата на вулканот пред две илјади години, археолозите откриле ново, уникатно откритие. Во ископувањата на тој...

НАЈГОЛЕМИОТ ГРАД НА НОВ ЗЕЛАНД СЕ ЗАТВАРА ПОРАДИ ЕДЕН ЗАРАЗЕН: Никој не смее да го напушти домот освен за работа или продавница

Окланд во Нов Зеланд повторно воведува мерки за затворање најмалку седум дена по откривањето на нови случаи на COVID-19, соопшти денеска премиерката на Нов...

ДОЗНАЛА ДЕКА ДЕЧКОТО ЈА ИЗНЕВЕРУВА ПА МУ СЕ ОДМАЗДИЛА НА НЕСЕКОЈДНЕВЕН НАЧИН: Целиот свет зборува за потегот на оваа девојка!

Девојката која тврди дека открила дека момчето изневерува, одлучи да му се одмазди на необичен начин, предизвикувајќи лавина реакции од корисниците на Интернет. На својот...

Слични вести

МЛАДО МОМЧЕ БРУТАЛНО УБИ КУЧЕ! Тој го врзал за метална шипка во морето, монструмот го познавал сопственикот

Маж (33) е уапсен под обвинение дека давел куче на брегот на грчкиот остров Скијатос. Тој беше уапсен од локалната полиција на Скијатос во петокот,...

НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ ВО ПОМПЕЈА! Уникатен пронајдок во древните урнатини – прикажани еротски сцени (ВИДЕО)

Во Помпеја, антички град кој „исчезнал“ под пепелта и лавата на вулканот пред две илјади години, археолозите откриле ново, уникатно откритие. Во ископувањата на тој...

НАЈГОЛЕМИОТ ГРАД НА НОВ ЗЕЛАНД СЕ ЗАТВАРА ПОРАДИ ЕДЕН ЗАРАЗЕН: Никој не смее да го напушти домот освен за работа или продавница

Окланд во Нов Зеланд повторно воведува мерки за затворање најмалку седум дена по откривањето на нови случаи на COVID-19, соопшти денеска премиерката на Нов...

ДОЗНАЛА ДЕКА ДЕЧКОТО ЈА ИЗНЕВЕРУВА ПА МУ СЕ ОДМАЗДИЛА НА НЕСЕКОЈДНЕВЕН НАЧИН: Целиот свет зборува за потегот на оваа девојка!

Девојката која тврди дека открила дека момчето изневерува, одлучи да му се одмазди на необичен начин, предизвикувајќи лавина реакции од корисниците на Интернет. На својот...

Експертите откриваат кога се очекува НОВИОТ БРАН: „Погрешен потег може да уништи сè“

Што можеме да очекуваме од пролет и лето? Еве што велат светските експерти. Нова варијанта на вирусот корона, британската варијанта по име Б.1.1.7, го загрижува...