дома Планета БОЛСОНАРО УБЕДЕН: Короната е можеби биолошко оружје, заклучување на државите е ЛУДИЛО...

БОЛСОНАРО УБЕДЕН: Короната е можеби биолошко оружје, заклучување на државите е ЛУДИЛО !

  • Новиот вид пандемија, COVID-19 може да биде резултат на истекување на вештачки произведен вирус од воена лабораторија, рече бразилскиот претседател Жир Болсонаро за време на разговорите со неговите приврзаници.
  • Не можам да го кажам тоа, но вистината е дека земјите се подготвуваат за војни, се вооружуваат со бомби. Војната може да биде нуклеарна или биолошка. Научниците се мешаат со вируси во лаборатории, можеби едната од нив протече вирус, рече бразилскиот претседател. одговарајќи на прашањето дали верува дека пандемијата е измислена за да се уништи економијата на многу земји.

Тој исто така рече дека е „лудо“ тоа што државите се повторно заклучени поради спречување на ширење на вториот бран на вирусот корона.

Претходно, бразилскиот лидер повеќепати изрази сомнеж во врска со пандемијата и нејзината опасност по луѓето. Според него, големината на COVID-19 е претерана во медиумите, а самиот вирус претставува опасност само за луѓето со лошо здравје и постарите лица. Тој исто така рече дека е противник на карантинот.

 

Шефот на државата тврди дека утврдените ограничувања ќе имаат катастрофални последици врз економијата на земјата и ќе ја зголемат невработеноста.

Патем, во Бразил се пријавени 26106 нови случаи на коронавирус во последните 24 часа, а починале 513 лица.

Така, бројот на заразени лица во Бразил достигна скоро 5,5 милиони, а починаа 158.969 лица.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Колку помало, толку подобро! Научниците тврдат дека големината на гениталиите може да влијае на висината на платата

Истражувањата дадоа неочекувани резултати. За сите оние кои тврдат дека големината е важна, имаме добри вести, но само ако имаат помала „гордост“. Имено, најновото истражување...

Милошоски: Името на трите кризи што ги имаме е Заев, Филипче и Димитров (ВИДЕО)

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, денеска пред Влада побара оставки од премиерот Зоран Заев, министерот Венко Филипче и вицепремиерот Никола...

Професор: Џабе маски, вирусот е насекаде…

„Со толку раширена циркулација на вирусот, повеќе не помагаат ни маски во затворени простории. Не помага ни одржувањето растојание, концентрацијата на вируси во воздухот...

ВО БЕЛГИЈА ЗАСВЕТЕА „БОЖИЌНИ ПЕНИСИ“: Граѓаните се побунија против сомнителните украси за празници

Градоначалникот на Оуденбург во Белгија денес изјави дека направиле грешка и дека градот несакајќи бил украсен со украси на фалус пред Божиќ. Декоративните божиќни светла,...

Слични вести

СПЕКТАКУЛАРНО: Рус избегна страшна смрт! ДВА ТОНИ бетонски ѕид паднаа врз неговиот автомобил од врвот на зградата! (ВИДЕО)

Русинот Александар од Владивосток за чудо се спаси од страшна смрт кога огромно парче бетон се распадна од врвот на зграда висока повеќе од...

Милошоски: Името на трите кризи што ги имаме е Заев, Филипче и Димитров (ВИДЕО)

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, денеска пред Влада побара оставки од премиерот Зоран Заев, министерот Венко Филипче и вицепремиерот Никола...

Професор: Џабе маски, вирусот е насекаде…

„Со толку раширена циркулација на вирусот, повеќе не помагаат ни маски во затворени простории. Не помага ни одржувањето растојание, концентрацијата на вируси во воздухот...

ВО БЕЛГИЈА ЗАСВЕТЕА „БОЖИЌНИ ПЕНИСИ“: Граѓаните се побунија против сомнителните украси за празници

Градоначалникот на Оуденбург во Белгија денес изјави дека направиле грешка и дека градот несакајќи бил украсен со украси на фалус пред Божиќ. Декоративните божиќни светла,...

Захариева, многу се навредувате кога ве пцујат непостоечки луѓе на непостоечки јазик

Значи замолувам да ѝ помогнеме малку на државата. Бидете одговорни како и јас сега, повикува Богдан Илиевски на Фејсбук. Завариева, ти благодарам затоа што не...