дома Планета БРОЕВИТЕ СЕ ФРАПАНТНИ: Еве ги ПЛАСТИЧНИТЕ ОПЕРАЦИИ што мажите ги направија најмногу...

БРОЕВИТЕ СЕ ФРАПАНТНИ: Еве ги ПЛАСТИЧНИТЕ ОПЕРАЦИИ што мажите ги направија најмногу оваа година

Да, и мажите почнуваат да одат „под нож“.

Кога зборуваме за пластична хирургија, првите работи што ми паѓаат на ум се пејачи, актерки и старлети кои даваат огромни суми пари за да го „разубават“ своето тело. Сепак, токму кога нежно размислувате за мажите, дознавме дека бројот на мажи кои прават пластична операција е драматично зголемен. Во 2017 година, повеќе од 1,3 милиони мажи ширум светот направија некаква форма на пластична операција или корекција на нивното тело, а во 2020 година тој број беше скоро тројно зголемен, што е многу голем број. Иако има такви кои ги прават овие операции од медицински причини, најчестите причини се од естетска природа. Мажите стануваат сè понезадоволни од својот изглед и ни се чини како секој друг човек да сака извајан стомак, големи рамена и гради како Дејвид на Микеланџело.

Close-up view of man’s body with plastic surgery line markings

Иако со напорен тренинг и работа може да се постигне совршен физички изглед, многумина одлучуваат на полесен, но далеку поскап начин, а тоа е пластична хирургија. Најновите истражувања покажаа 5 најчести козметички операции што мажите ги извршија во 2020 година, а еве за кои постапки станува збор:

-Реконструкција на носот
-Вметнување на импланти во градите
-Вметнување на импланти во мускулите на рацете (обично бицепс)
-ЛипосукцијаНамалување на половината

Дали го поддржувате фактот дека мажите го менуваат физичкиот изглед на овој начин или мислите дека тоа е апсолутна глупост. Многу луѓе ја следат логиката дека ако жените можат да го сторат тоа, мажите не би го сториле истото, додека други сметаат дека инсталацијата на вештачки мускули е бесмислена, бидејќи може да го обликувате вашето тело со помош на соодветна обука и диета.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

ШТО КРИЈАТ МОЌНИТЕ ХИМАЛАИ: Средбите со локалното население повеќе не може да се игнорираат! За која земја работи ова летало? (ВИДЕО)

За некои од нас, тоа може да звучи малку бизарно, но за теоретичарите на заговор, тоа е одлична вест. Индија може да има своја...

ШТО КРИЈАТ МОЌНИТЕ ХИМАЛАИ: Средбите со локалното население повеќе не може да се игнорираат! За која земја работи ова летало? (ВИДЕО)

За некои од нас, тоа може да звучи малку бизарно, но за теоретичарите на заговор, тоа е одлична вест. Индија може да има своја...

НОВ НАПАД СО НОЖ ВО ГЕРМАНИЈА: Четворица повредени! Напаѓачот уапсен, и исто така повреден! Префрлен на интензивна нега!

Нов напад со нож се случи во Германија вечерва, при што беа повредени неколку лица. Според локалните медиуми, напаѓачот е уапсен, а неколку лица се...

Колку помало, толку подобро! Научниците тврдат дека големината на гениталиите може да влијае на висината на платата

Истражувањата дадоа неочекувани резултати. За сите оние кои тврдат дека големината е важна, имаме добри вести, но само ако имаат помала „гордост“. Имено, најновото истражување...

Слични вести

Фетиш моделот повторно шокира: Таа го има најдебелиот интимен регион во светот, а сега сака и најголеми ГРАДИ (ФОТО)

Само пред една година, светскиот печат беше преплавен со натписи за фетиш моделот, по име Марија, кој на само 23 години претрпе опасна операција...

ШТО КРИЈАТ МОЌНИТЕ ХИМАЛАИ: Средбите со локалното население повеќе не може да се игнорираат! За која земја работи ова летало? (ВИДЕО)

За некои од нас, тоа може да звучи малку бизарно, но за теоретичарите на заговор, тоа е одлична вест. Индија може да има своја...

НОВ НАПАД СО НОЖ ВО ГЕРМАНИЈА: Четворица повредени! Напаѓачот уапсен, и исто така повреден! Префрлен на интензивна нега!

Нов напад со нож се случи во Германија вечерва, при што беа повредени неколку лица. Според локалните медиуми, напаѓачот е уапсен, а неколку лица се...

Колку помало, толку подобро! Научниците тврдат дека големината на гениталиите може да влијае на висината на платата

Истражувањата дадоа неочекувани резултати. За сите оние кои тврдат дека големината е важна, имаме добри вести, но само ако имаат помала „гордост“. Имено, најновото истражување...

Адвокатот на Трамп толку многу се испоти што бојата на косата почна да му се слева по лицето

Руди Џулијани, адвокат на Трамп и поранешен градоначалник на Њујорк, зборуваше за претседателските избори во САД, кои ги нарече голема измама. За време на...