дома Планета ВИДЕО Еве што се случува кога возач ќе се збуни на паркинг

ВИДЕО Еве што се случува кога возач ќе се збуни на паркинг

Kај автомобилите со управување со автоматски менувач треба да бидат исклучително едноставни. Некои сè уште подлегнуваат на притисокот.

Без разлика дали станува збор за страв од паркирање или само непријатност од гледање во други, за многумина паркирањето и препаркирањето се крајно стресни. И, дозата често се зголемува со зголемувањето на односот на големината на возилото и расположивиот простор. Ако, покрај тоа, густината на сообраќајот бара брз одговор, проблеми се многу веројатни.

Во овој случај, нема ништо од споменатите предуслови, освен можеби големината на возилото. Теренецот дефинитивно не е мал, но седиштата се обилни и не се преполни. Видеото започнува со безопасниот излез на џипот од паркингот, но наскоро сè оди наопаку. Возачот стапнува на гасот и го удира автомобилот со задниот крај. И наместо полека да го исправи возилото, да застане и да го чека доаѓањето на сопственикот и полицијата, тој повторно дава гас. Овој пат, задниот крај на BMW -то е оштетен, а Toјoтaта исто така добива дел. Случаен минувач кој неверува со рацете, сведочи за сè.

Можеме само да претпоставиме што ја предизвика несреќата. Во секој случај штетата е голема, но за среќа нема повредени.

Control your acceleration. from IdiotsInCars

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Куновска: СДСМ ги живее најнеславните денови од своето постоење, разочарувањето е огромно и кај граѓаните и во редовите на партијата

Среќен 30-ти роденден вистински социјалдемократи, колку и да сте денес такви на број!, порача актерката и поранешен функционер од партијата Софија Куновска во родендеската...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

ЛУЃЕТО ШОКИРАНИ ОД ТОА ШТО ГО ВИДЕЛЕ: Гол маж во Берлин бркал дива свиња на плажа затоа што му ја украла торбата со скапоцености!

Во Берлин, се случил помал инцидент во место за излети на нудисти, кога дива свиња со две младенчиња украла најлонска кеса во која имало...

Најдобрите свекрви се родени во овие три знаци

  Семејниот мир е камен-темелник на добриот брак, па затоа е важно добро да се согласувате со родителите на вашиот партнер. Лошите односи меѓу снаата...

Слични вести

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

ЛУЃЕТО ШОКИРАНИ ОД ТОА ШТО ГО ВИДЕЛЕ: Гол маж во Берлин бркал дива свиња на плажа затоа што му ја украла торбата со скапоцености!

Во Берлин, се случил помал инцидент во место за излети на нудисти, кога дива свиња со две младенчиња украла најлонска кеса во која имало...

Најдобрите свекрви се родени во овие три знаци

  Семејниот мир е камен-темелник на добриот брак, па затоа е важно добро да се согласувате со родителите на вашиот партнер. Лошите односи меѓу снаата...

Од паметни телефони до четири тркала – Huawei го претстави својот прв автомобил (ФОТО)

Кинескиот технолошки гигант ги проширува своите деловни активности во автомобилската индустрија. Првиот модел на Huawei беше претставен на салонот во Шангај под називот SF5. Станува збор...