дома Планета Виртуелни дијаманти - чинат колку и вистинските (ФОТО)

Виртуелни дијаманти – чинат колку и вистинските (ФОТО)

Тие се продаваат на новиот растечки пазар NFT, каде што работи како дигитална уметност, па дури и модни производи се продаваат преку Интернет за крипто-валута итириум (ethereum).

 

Дигиталните дијаманти се опишани како „најретки од сите крипто инвестиции“.
Постојат само 100 уникатни колекционерски предмети со доказ за сопственост.

Тие се создадени од њујоршкиот уметник Себастијан Еразуриз, кој основал продажна компанија наречена Digital Diamond.

Портпарол на компанијата изјави дека тоа е првата компанија за дигитални дијаманти по цена на вистински дијаманти.

Ерасуриз го користи NFT „лудилота“ за да започне два масивни, а сепак вештачки пазари – за дијаманти и уметност.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Најверојатно е потребна и трета доза на вакцината Pfizer

Директорот на компанијата „Pfizer“, Алберт Бурла, денес објави дека трета доза на вакцината е „најверојатно“ потребна, 12 месеци по повторната вакцинација. Тој исто така рече...

НАЈУБАВОТО ЛИЦЕ ВО ОКТАГОНОТ: ММА убавица која ги уништува противниците (ФОТО)

Новата ММА сензација се вика Трејси Кортез.   View this post on Instagram   A post shared by Tracy Cortez (@cortezmma) Таа ја забележа третата победа во УФЦ и...

Еве што точно направи Кејт за да ги натера Вилијам и Хари да разменат неколку зборови, а британската нација сега ја фали на сите...

Кејт Мидлтон се разбуди во неделата како вистинска хероина откако сите пишуваа токму таа е одговорна за помирувањето на Вилијам и Хари. Ден по погребот...

ЖЕСТОКА ПРЕСМЕТКА ВО ПРАГА! Дојдоа пред амбасадата со антируски транспаренти, а потоа почнаа да ги тепаат како волови! (ВИДЕО)

Пред зградата на Руската амбасада во Прага дошло до конфликт меѓу учесниците во антируската протестна акција и нивните противници, пренесува Чешката телевизија. Претставници на граѓанската...

Слични вести

УДРИЈА ПО „ОДМЕТНИЦИТЕ“: Гуруа од подземниот свет во пет наутро се обидоа да го уништат сонот и да го уништат европскиот фудбал!

Најбогатите клубови во Европа сакаат да направат своја Супер лига, а потпис на оваа замисла ставија: Реал Мадрид, Тотенхем, Манчестер Јунајтед, Ливерпул, Барселона, Арсенал,...

НАЈУБАВОТО ЛИЦЕ ВО ОКТАГОНОТ: ММА убавица која ги уништува противниците (ФОТО)

Новата ММА сензација се вика Трејси Кортез.   View this post on Instagram   A post shared by Tracy Cortez (@cortezmma) Таа ја забележа третата победа во УФЦ и...

Еве што точно направи Кејт за да ги натера Вилијам и Хари да разменат неколку зборови, а британската нација сега ја фали на сите...

Кејт Мидлтон се разбуди во неделата како вистинска хероина откако сите пишуваа токму таа е одговорна за помирувањето на Вилијам и Хари. Ден по погребот...

ЖЕСТОКА ПРЕСМЕТКА ВО ПРАГА! Дојдоа пред амбасадата со антируски транспаренти, а потоа почнаа да ги тепаат како волови! (ВИДЕО)

Пред зградата на Руската амбасада во Прага дошло до конфликт меѓу учесниците во антируската протестна акција и нивните противници, пренесува Чешката телевизија. Претставници на граѓанската...

ХОРОСКОП ЗА 19 АПРИЛ: ДЕНЕС Е ЉУБОВЕН ДЕН! ЕВЕ НА КОГУ ДЕНЕС ЌЕ МУ СЕ ПОСРЕЌИ, А КОЈ ЌЕ Е ТАЖЕН И ЌЕ ПАТИ!

ОВЕН РАБОТА: Ќе имате можност да постигнете значителен напредок во областа на работата. Може да се надевате на позитивни случувања. Пред вас е ден што...