дома Планета Во кафуле, допива што оставаат другите!!! Ваков ЦИЦИЈА не сте сретнале (ВИДЕО)

Во кафуле, допива што оставаат другите!!! Ваков ЦИЦИЈА не сте сретнале (ВИДЕО)

Мајкл МекСарли од Тенеси признава дека е скржав, но практичен. Тој направи радикални промени во неговиот начин на живот, што повеќето луѓе ги сметаат за бизарни, се со цел да потрошат помалку пари.

Тој ја „патентирал“ сопствената машина за кафе, која се состои од чаша, стар чорап и јаже – зоврива вода, а потоа ја истура врз старата чорапа во која се наоѓа кафето. Јажето се користи за да се постави чорапот цврсто над чашата.

Тој е екстремен циција, но вели дека живее „поеколошки“:

  • Не порачувам пијалоци во кафулињата, но го пијам она што го оставиле другите гости, рече Мајкл.
  • Го сакаме, но тој е болно скржав, рекоа неговите родители Џуди и Дон во една емисија.

Овој човек (40) тврди дека неговата цел не е да заштеди пари, туку тој воопшто не сака да ги потроши. Така, капењето стана напорна работа, бидејќи ја затнува кадата за време на туширањето, а потоа ја истура собраната вода во кофи за да ја зачува и ја користи за миење садови, облека, чистење на куќата и наводнување на растенијата, пренесува The Sun“.

  • Фрлам ѓубре еднаш неделно, мијам садови толку често и перам алишта само еднаш месечно, рече Мајкл и покрај тоа што неговите родители не го поддржуваат во неговиот начин на живот, нагласувајќи дека тоа не е хигиенски.

Мајкл собира и дождовница, која понекогаш ја користи за туширање, а неговата цел е да развие систем што ќе ги сведе трошоците за вода на нула.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ПРВ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД „ASTRAZENECA“ ВО АВСТРАЛИЈА: Повторно згрутчување на крвта

Првиот смртен случај на примател на вакцината „AstraZeneca“ поради згрутчување на крвта е пријавен во Австралија во петокот, трет случај на згрутчување на крвта...

ОВА Е МАНИЈАКОТ КОЈ УБИЛ 8 ЛУЃЕ ВО FEDEХ: Објавени се детали за него!

19-годишникот кој уби осум работници на FedEx во Индијанаполис, а потоа изврши самоубиство е поранешен вработен во таа компанија. Тој минатата година беше во...

ХОРОР ВИДЕО: Дива мачка нападна жена среде ден, сопругот се покажа ХЕРОЈ! (ВИДЕО)

Додека сопругот се подготвувал да го паркира автомобилот, неговата сопруга носела до автомобилот транспортер за животни. Неколку моменти подоцна била нападната, агресивна дива мачка започнала...

Кинезите би сакале да ја оживеат оригиналнана „Buba“, но со 4 врати и електромотор (ФОТО)

Новата верзија има ретро дизајн и веројатно ќе се продава само во Кина. Кинеската автомобилска марка ORA ја запознавме минатата година, кога беше претставен интересен...

Слични вести

ПРВ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД „ASTRAZENECA“ ВО АВСТРАЛИЈА: Повторно згрутчување на крвта

Првиот смртен случај на примател на вакцината „AstraZeneca“ поради згрутчување на крвта е пријавен во Австралија во петокот, трет случај на згрутчување на крвта...

ОВА Е МАНИЈАКОТ КОЈ УБИЛ 8 ЛУЃЕ ВО FEDEХ: Објавени се детали за него!

19-годишникот кој уби осум работници на FedEx во Индијанаполис, а потоа изврши самоубиство е поранешен вработен во таа компанија. Тој минатата година беше во...

ХОРОР ВИДЕО: Дива мачка нападна жена среде ден, сопругот се покажа ХЕРОЈ! (ВИДЕО)

Додека сопругот се подготвувал да го паркира автомобилот, неговата сопруга носела до автомобилот транспортер за животни. Неколку моменти подоцна била нападната, агресивна дива мачка започнала...

Кинезите би сакале да ја оживеат оригиналнана „Buba“, но со 4 врати и електромотор (ФОТО)

Новата верзија има ретро дизајн и веројатно ќе се продава само во Кина. Кинеската автомобилска марка ORA ја запознавме минатата година, кога беше претставен интересен...

Пешевска: Бараме продолжување на породилното отсуство од 9 на 12 месеци, да не дозволиме родилките да станат социјални случаи

Како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати се обратив на темата колку статистички жените се најпогодени во пандемијава: семејното насилство...