дома Планета Германските пиварници бараат помош од државата: Поради короната го фрлаат непродаденото пиво...

Германските пиварници бараат помош од државата: Поради короната го фрлаат непродаденото пиво вредно милиони евра

Германските пиварници беа принудени да го фрлат непродаденото пиво, поради што побараа финансиска помош од државата во време кога се продолжува полицискиот час, соопшти денеска здружението на пиварници.

Германските кафулиња, хотели и ресторани се затворени од ноември, а пабовите ја повикаа државата да им помогне финансиски како дел од програмата за помош на различните индустрии во надминување на кризата предизвикана од пандемијата COVID.

Владата веќе им помагаше на кафулињата, но не и на пабовите.

  • Од недела во недела, сè повеќе пиварници, пабови специјализирани за пиво, се соочуваат со егзистенцијална закана, иако тоа не е нивна вина и тие се третираат несоодветно, напишаа 300 пабови од здружението DBB и VPBD во едно писмо.
  • Заклучувањето и падот на продажбата на пиво значеа дека пиварниците изгубија голема сума пари преку ноќ. Залихите пиво вредни милиони евра беа исфрлени затоа што на пивото му истече рокот на траење, се вели во писмото.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

КАКО БРЗО ДА ЛОЦИРАТЕ ЛИЦЕ КОИ ИСЧЕЗНУВА? Паметните телефони имаат одлично решение!

Додека полицијата не го преземе случајот, можете сами да направите некои работи што, во моментот на исчезнување, можат да бидат од голема важност заради...

Германските пиварници бараат помош од државата: Поради короната го фрлаат непродаденото пиво вредно милиони евра

Германските пиварници беа принудени да го фрлат непродаденото пиво, поради што побараа финансиска помош од државата во време кога се продолжува полицискиот час, соопшти...

ПОРАНЕШЕН ИГРАЧ НА РЕАЛ ОБВИНЕТ ЗА ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА: Германецот на суд за поседување и дистрибуција на фотографии со БОЛНА СОДРЖИНА!

Поранешниот германски репрезентативец и поранешен играч на Реал, Кристоф Мецелдер (39) е во големи проблеми. Имено, тој беше обвинет минатата година за поседување и споделување...

ИМА ВЕРЗИЈА ЗА МАЖИ Појас на невиност за ЛОШИ ПАРТНЕРИ

Поврзаноста со појасот на невиност е претежно поврзана со историјата затоа што тој предмет се користел за да се спречи силување, однос или мастурбација. Но,...

Слични вести

БРИТАНСКИ ТИНЕЈЏЕР СОЗДАДЕ ДОМ ОД НУЛА: Томас не сакаше да плаќа кирија, еве како стигна до брнара! (ВИДЕО)

Тинејџер кој бил решен да го добие својот дом заштедил цело богатство затоа што изградил кабина брнара во дворот на куќата на неговите родители. Томас...

Германските пиварници бараат помош од државата: Поради короната го фрлаат непродаденото пиво вредно милиони евра

Германските пиварници беа принудени да го фрлат непродаденото пиво, поради што побараа финансиска помош од државата во време кога се продолжува полицискиот час, соопшти...

ПОРАНЕШЕН ИГРАЧ НА РЕАЛ ОБВИНЕТ ЗА ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА: Германецот на суд за поседување и дистрибуција на фотографии со БОЛНА СОДРЖИНА!

Поранешниот германски репрезентативец и поранешен играч на Реал, Кристоф Мецелдер (39) е во големи проблеми. Имено, тој беше обвинет минатата година за поседување и споделување...

ИМА ВЕРЗИЈА ЗА МАЖИ Појас на невиност за ЛОШИ ПАРТНЕРИ

Поврзаноста со појасот на невиност е претежно поврзана со историјата затоа што тој предмет се користел за да се спречи силување, однос или мастурбација. Но,...

НАЈГОЛЕМАТА МИСТЕРИЈА НА КОВИД – 19

Зошто млади и здрави луѓе умираат, а научниците конечно дојдоа до одговорот: „5 фактори се одговорни за тоа, клучот е во генетската предиспозиција“ Младите жртви...