дома Планета Горда на своите облини: Нејзина цел е да има најголем задник (ВИДЕО)

Горда на своите облини: Нејзина цел е да има најголем задник (ВИДЕО)

Бодибилдерката Ванеса Атаидес има посебна желба, и си постави задача да стане жена со најголем природен задник, па затоа секој ден станува во четири наутро и оди во теретана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Ataídes (@byvanessaataidess)

35-годишната Бразилка јаде и шест оброци полни со протеини во надеж дека тоа ќе ѝ помогне да изгради мускули.

  • Мојата диета е специјално испланирана за раст на задникот. Јадам многу протеини и месо.
  • Додека јадам еден оброк, веќе го планирам следниот, рече таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Ataídes (@byvanessaataidess)

Нејзината желба е да достигне обем од 130 сантиметри во задникот.

  • Во моментов имам 126 сантиметри. Работам напорно за да ја постигнам својата цел. Почнав на 24 години и вежбав секој ден и станував зависник. Уживам во вниманието што го привлекувам и во облините со кои се гордеам, заклучи таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Ataídes (@byvanessaataidess)

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Напад врз турската армија, ова нема да запре само така!

Групата „Ansar Abu Baker As-Sidik“ објави дека нејзините ќелии извршиле уште еден напад врз турските сили во северозападниот сириски регион Идлиб. Во соопштението, групата тврди...

ОВА Е МАНИЈАКОТ КОЈ УБИЛ 8 ЛУЃЕ ВО FEDEХ: Објавени се детали за него!

19-годишникот кој уби осум работници на FedEx во Индијанаполис, а потоа изврши самоубиство е поранешен вработен во таа компанија. Тој минатата година беше во...

ХОРОР ВИДЕО: Дива мачка нападна жена среде ден, сопругот се покажа ХЕРОЈ! (ВИДЕО)

Додека сопругот се подготвувал да го паркира автомобилот, неговата сопруга носела до автомобилот транспортер за животни. Неколку моменти подоцна била нападната, агресивна дива мачка започнала...

Кинезите би сакале да ја оживеат оригиналнана „Buba“, но со 4 врати и електромотор (ФОТО)

Новата верзија има ретро дизајн и веројатно ќе се продава само во Кина. Кинеската автомобилска марка ORA ја запознавме минатата година, кога беше претставен интересен...

Слични вести

ПРВ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД „ASTRAZENECA“ ВО АВСТРАЛИЈА: Повторно згрутчување на крвта

Првиот смртен случај на примател на вакцината „AstraZeneca“ поради згрутчување на крвта е пријавен во Австралија во петокот, трет случај на згрутчување на крвта...

ОВА Е МАНИЈАКОТ КОЈ УБИЛ 8 ЛУЃЕ ВО FEDEХ: Објавени се детали за него!

19-годишникот кој уби осум работници на FedEx во Индијанаполис, а потоа изврши самоубиство е поранешен вработен во таа компанија. Тој минатата година беше во...

ХОРОР ВИДЕО: Дива мачка нападна жена среде ден, сопругот се покажа ХЕРОЈ! (ВИДЕО)

Додека сопругот се подготвувал да го паркира автомобилот, неговата сопруга носела до автомобилот транспортер за животни. Неколку моменти подоцна била нападната, агресивна дива мачка започнала...

Кинезите би сакале да ја оживеат оригиналнана „Buba“, но со 4 врати и електромотор (ФОТО)

Новата верзија има ретро дизајн и веројатно ќе се продава само во Кина. Кинеската автомобилска марка ORA ја запознавме минатата година, кога беше претставен интересен...

Пешевска: Бараме продолжување на породилното отсуство од 9 на 12 месеци, да не дозволиме родилките да станат социјални случаи

Како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати се обратив на темата колку статистички жените се најпогодени во пандемијава: семејното насилство...