дома Планета Дали историјата се повторува: Принцот Вилијам ја изневери Кејт со негова блиска...

Дали историјата се повторува: Принцот Вилијам ја изневери Кејт со негова блиска пријателка?

Која е вистината за наводната афера со наследникот на британскиот трон …

Порано беше ‘нормално’ за омажените членови на кралското семејство, особено мажите, да имаат љубовница на страна или уште повеќе од нив. Но, времињата се променија и денес брачната измама во семејството „сина крв“ во јавноста се доживува како скандал. Еден од најголемите скандали беше предизвикан од веста објавена од британските медиуми во првата половина на минатата година, кога тие тврдеа дека принцот Вилијам (38) ја изневерил сопругата Кејт Мидлтон со неговата долгогодишна пријателка, маркизот од Колмонделија, 36-годишната поранешна манекенка Роуз Ханбери. Кралскиот експерт Ангела Молард во подкаст на магазинот „Нова идеја“ откри дали има барем малку вистина во таа приказна.

„Имаше разни шпекулации за тоа како Вилијам малку се зближи со Роуз и како Кејт и нареди да се извлече од нивните животи поради тоа“, ја започна својата анализа Молард. „Можеме ли да веруваме? Ми се чини дека тие двајцата тие беа само добри пријатели и одлично се согласуваа. Мислам дека Вилијам не е личност што би го ставила во опасност својот брак или монархија “, додаде таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Timelessmagg🐆 (@timelessmagg)

Анџела смета дека Вилијам и Роуз се приближиле до точката кога стана малку несоодветно. Но, дали тие ја преминаа границата? „Самиот факт дека приказната е објавена пред скоро една година и дека оттогаш не сме чуле ништо за наводната измама на Вилијам, доволно ми кажува“, заклучи таа. Сепак, таа призна дека сигурно не им било лесно на Вилијам и Кејт кога таа, најверојатно лажна вест, се појави на насловните страници.

„За нив беше многу напнато и стресно, особено затоа што тоа беше единствениот скандал поврзан со нив двајцата“, рече Анџела. „Тие се многу блиски како двојка и семејство. Мислам дека немаше вистинска „ткаенина“ и измама, но не им треба многу на другите за кралската круна да се најде во насловните страници “, заклучи таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Celebitchy (@celebitchyofficial)

За потсетување, светските медиуми повторно ги објавија брачните проблеми на Вилијам и Кејт пред Нова година, кога војводите од Кембриџ патуваа со возот на Квин низ Англија и Шкотска за време на тридневната кралска турнеја. Новинарите забележале дека брачната двојка спиела на возот во одделни кревети, па се сомневале дека нешто се случува меѓу нив. Подоцна се дозна дека причината лежи во фактот дека спалната соба во пајтонот има два одделни кревети. Се претпоставува дека кралицата Викторија, која нарачала изградба на возот, била попријатна да спие сама отколку со сопругот.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Дали знаете кои холивудски sвезди потекнуваат од богати и влијателни семејства

Руни Мара, Брук Шилдс, Мишел Вилијамс, Адам Левин И покрај тоа што можеа да го финансираат животот на висока нога со парите на нивните родители,...

Откако ја прими втората доза од вакцината, Бил Гејтс коментираше колку долго ќе треба да ги носиме маските

Гејтс вели дека маските и онака не се страшна работа и покрај тоа што бил вакциниран, тој ќе продолжи да носи маски во текот...

„Епл“ му направи на „Гугл“ непријатен потег: Откриле точно какви податоци собираат нивните апликации и за што ги користат

Ние веќе знаевме за собирање податоци за анализа на производи и персонализација, како и за рекламирање и функционалност на апликации од трети лица. Сепак,...

„Кај нас сè беше со нас – наопаку“: Принцот Хари откри како се родила љубовта меѓу него и Меган Маркл

Во неодамнешното интервју за The Late Show With James Corden, принцот Хари отворено зборуваше за одрекувањето од кралските должности, серијата Круна, но убовта со...

Слични вести

Дали знаете кои холивудски sвезди потекнуваат од богати и влијателни семејства

Руни Мара, Брук Шилдс, Мишел Вилијамс, Адам Левин И покрај тоа што можеа да го финансираат животот на висока нога со парите на нивните родители,...

Откако ја прими втората доза од вакцината, Бил Гејтс коментираше колку долго ќе треба да ги носиме маските

Гејтс вели дека маските и онака не се страшна работа и покрај тоа што бил вакциниран, тој ќе продолжи да носи маски во текот...

„Епл“ му направи на „Гугл“ непријатен потег: Откриле точно какви податоци собираат нивните апликации и за што ги користат

Ние веќе знаевме за собирање податоци за анализа на производи и персонализација, како и за рекламирање и функционалност на апликации од трети лица. Сепак,...

„Кај нас сè беше со нас – наопаку“: Принцот Хари откри како се родила љубовта меѓу него и Меган Маркл

Во неодамнешното интервју за The Late Show With James Corden, принцот Хари отворено зборуваше за одрекувањето од кралските должности, серијата Круна, но убовта со...

РЕАЛНИ ЛИКОВИ НА ФИЛМОТ „ДАРА ​​ОД ЈАСЕНОВАЦ“: Што им се случи по војната? Меѓу нив е и единствената светла точка!

Врз основа на вистински настани, покрај познатите и непознати притвореници, во реализацијата се појавуваат и голем број историски лица. Филмот „Дара од Јасеновац“ беше премиерно...