дома Планета ДВАЈЦА МЛАДИ ВИДЕЛЕ БЕБЕ НА УЛИЦА И ГО СПАСИЛЕ ВО ПОСЛЕДЕН ЧАС:...

ДВАЈЦА МЛАДИ ВИДЕЛЕ БЕБЕ НА УЛИЦА И ГО СПАСИЛЕ ВО ПОСЛЕДЕН ЧАС: Реакцијата на мајката ги шокираше! (ВИДЕО)

Неверојатно видео ни доаѓа од плажата Димчерч во Англија.

Двајца млади момчиња го видоа бебето како полека, но сигурно се приближува кон прометната улица. Додека се искачуваше чекор по чекор, младите мажи погледнаа наоколу за да видат каде се неговите родители.

Потоа побрзаа кон неа и во последен момент ја земаа во раце и на сигурно. Потоа тргнаа во потрага по нејзините родители и таму биле најмногу „изненадени“.

Мајката на бебето не се исплаши ни најмалку каде ѝ е бебето. Згора на тоа, таа зборуваше мирно на телефонот, однесувајќи се целосно незаинтересирано за нејзината безбедност.

  • Се приближувавме кон плажата кога забележавме бебе како се искачува по склаите кон улицата. Не ми е јасно дали сите ја игнорираа таа сцена или едноставно не го забележаа детето. Но, бебето поминало долг пат. Мајката не рече ниту збор ниту ни се заблагодари за грижата за нејзиното бебе – рече во еден здив Лекс Хартоп, на чиј профил на TikTok е објавено видеото.
@lexhartop

we found a baby ! 👶 #lostbaby #baby #badparenting #sobad #awful #awfulparenting #neglect #sad #lost #lostboy #whoisshe #badmom #shameful #badmum

♬ Emotional Piano Instrumental In E Minor – Tom Bailey Backing Tracks

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО! Кина издаде итно соопштение, погледнете ги првите селфиња од Марс!

Роверот, кој слета во мај, ја постави безжичната камера на земја и потоа се сврте малку назад за да го овековечи моментот. Десно од Џуџонг...

Ширењето на делта сојот е причина за сериозна загриженост

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, денес оцени дека ширењето на делта сојот на вирусот корона е причина за сериозна загриженост. Се очекува британскиот премиер...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ДЕЦА ОД ПОЖАР ВО СТАН НА ТРЕТ КАТ! Тројца мажи ХЕРОЈСКИ извлекоа две деца (ВИДЕО)

Ужасен пожар се случил во стан во рускиот град Кострома кога тројца успеале да спасат две деца од запален дом на третиот кат пред...

Слични вести

ПРЕСТРЕЛКА ВО АМЕРИКА, 12 ЛУЃЕ РАНЕТИ! Страшни слики од Остин (ВИДЕО)

Официјалните лица во градот Остин во Тексас соопштија дека најмалку девет лица се повредени во пукањето утрово во центарот на градот, а службата за...

Ширењето на делта сојот е причина за сериозна загриженост

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, денес оцени дека ширењето на делта сојот на вирусот корона е причина за сериозна загриженост. Се очекува британскиот премиер...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ДЕЦА ОД ПОЖАР ВО СТАН НА ТРЕТ КАТ! Тројца мажи ХЕРОЈСКИ извлекоа две деца (ВИДЕО)

Ужасен пожар се случил во стан во рускиот град Кострома кога тројца успеале да спасат две деца од запален дом на третиот кат пред...

КАМЕРИТЕ СНИМИЈА СТРАШЕН МОМЕНТ НА ХИМАЛАИТЕ: Планинарите застанаа да се одморат, а потоа започна огромна лавина (ВИДЕО)

Камерите забележаа застрашувачки момент кога лавина падна од врвот на Хималаите и се упати кон логорот каде што беше сместена група планинари, во Непал. За...