дома Планета ДЕКОРАЦИЈА НА ДОМОТ според ФЕНГ ШУИ: Важно е ова да биде првиот...

ДЕКОРАЦИЈА НА ДОМОТ според ФЕНГ ШУИ: Важно е ова да биде првиот чекор

Штом започнете да го користите Фенг Шуи и ја разберете неговата предвидливост, ќе ви биде полесно да ги реализирате вашите желби поврзани со украсувањето на домот. Кога станува збор за украсување и украсување на фенг шуи, тоа може да создаде чувство на радост и хармонија.

Домашната канцеларија има потреба од активна, жива енергија, додека спалната соба ќе има потреба од мека, сензуална енергија. Првиот чекор започнува пред процесот на украсување на домот. Според античката кинеска дисциплина, неопходен услов за фенг шуи е да се исчистат старите остатоци од енергија и да се создаде силна и јасна енергетска база. Во пракса, тоа би значело дека мора да го расчистите нередот. Нема смисла да се организира преполн дом. Само откако ќе ја исчистите старата енергија, можете да преминете на успешно украсување.

Бои

Зелената и сината боја според фенг шуи предизвикуваат заздравување, раст и нови почетоци. Виолетовата боја е поврзана со богатство, просперитет и самопочитување. Земјените бои како жолта, портокалова и кафеава служат како поддршка, грижа и помош. Додека белата боја ја симболизира чистотата и прецизноста. Ни дава рамнотежа и инспирација. Црвената боја значи просперитет, добро здравје и среќа.
Розовата боја според фенг шуи во домот повикува на грижа за нас и за нашите животи.
Важно е да се фокусирате на големата слика, целата куќа или станот.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

СЛАВНАТА SВЕЗДА СЕ СОБЛЕЧЕ НА СРЕД УЛИЦА И ГО ПОКАЖА ЗАДНИКОТ: На присутните им застана здивот, СЕ ЈАСНО СЕ ГЛЕДА!

Ѕвездата на австралиското реално шоу „Брак на прва“, Кери Најт (30) ги почасти минувачите со голи сцени, кога од засега непознати причини се пресоблече...

СЛАВНАТА SВЕЗДА СЕ СОБЛЕЧЕ НА СРЕД УЛИЦА И ГО ПОКАЖА ЗАДНИКОТ: На присутните им застана здивот, СЕ ЈАСНО СЕ ГЛЕДА!

Ѕвездата на австралиското реално шоу „Брак на прва“, Кери Најт (30) ги почасти минувачите со голи сцени, кога од засега непознати причини се пресоблече...

Рибарско село стана атракција поради двобојното море (ФОТО)

Розовото Море е туристичка атракција во малото гратче Лас Колорадас на полуостровот Јукатан во прекрасното Мексико. Малото рибарско село Лас Колорадас во Јукатан, Мексико може...

Facebook под истрага за протекување на податоците: 533 МИЛИОНИ корисници ширум светот беа изложени!

Ирската комисија за заштита на податоците (DPC) денес објави дека покрена истрага против компанијата Facebook, откако беа објавени личните податоци на околу 533 милиони...

Слични вести

Мажите го открија вкусот на вагината на нивните партнерки! Од шунка до плажа – одговорите ќе ве насмеат!

Ако некогаш сте размислувале со што може да се спореди вкусот на вагината за време на орален секс, знајте дека не постои само еден...

СЛАВНАТА SВЕЗДА СЕ СОБЛЕЧЕ НА СРЕД УЛИЦА И ГО ПОКАЖА ЗАДНИКОТ: На присутните им застана здивот, СЕ ЈАСНО СЕ ГЛЕДА!

Ѕвездата на австралиското реално шоу „Брак на прва“, Кери Најт (30) ги почасти минувачите со голи сцени, кога од засега непознати причини се пресоблече...

Рибарско село стана атракција поради двобојното море (ФОТО)

Розовото Море е туристичка атракција во малото гратче Лас Колорадас на полуостровот Јукатан во прекрасното Мексико. Малото рибарско село Лас Колорадас во Јукатан, Мексико може...

Facebook под истрага за протекување на податоците: 533 МИЛИОНИ корисници ширум светот беа изложени!

Ирската комисија за заштита на податоците (DPC) денес објави дека покрена истрага против компанијата Facebook, откако беа објавени личните податоци на околу 533 милиони...

Мажите едногласни: Еве каква девојка НИКОГАШ не би измамиле

Повеќето жени сакаат да знаат што сакаат мажите. И што треба да поседува една жена. Тоа зависи од повеќе фактори. На пример, дали мажот бара девојка за...