дома Планета Доволно е само да му шепнете: Само еден збор ќе го излуди...

Доволно е само да му шепнете: Само еден збор ќе го излуди вашиот партнер луд додека водите љубов!!!

Дали некогаш сте експериментирале со „валкани муабети“?

Пробајте, може да биде забавно да се започне со тоа.

И може да биде исклучително силен афродизијак.

Понекогаш дури и наједноставните зборови или фрази можат да ја полудат вашата втора половина.

Многу мажи и жени на Twitter откриле дека сакаат да ги слушаат сопствените имиња за време на сексот. Ова може да се постигне во кревет на неколку начини.
На пример, заводливо шепотење на името во уво, авторитативен изговор со секси инструкции или викање на врвот на страста.

  • За време на сексот, сакам да слушам како го кажува моето име, призна една жена на Twitter. „Не мислам дека имам секси име, но обожавам да го слушам во кревет“,
  • Зошто се чувствува толку добро да го слушаш своето име за време на сексот?, се некои од коментарите.

Зошто толку едноставен чин може да биде толку ефикасен? Д-р Мишел Друан, професор по психологија на универзитетот Форт Вејн, вели дека слушањето на вашето име ви помага да се поврзете повеќе со вашиот партнер.

  • По природа, ние бараме припадност и љубов како една од нашите главни човечки мотивации, рече докторот.
  • Кога некој ќе го каже вашето име, тој ве препознава во својот круг и потврдува дека ги познавате, можеби засилувајќи го чувството на припадност“.

Клиничкиот сексолог Синди Дарнел се согласи со таа теорија. Таа вели дека слушањето на сопственото име „може да биде форма на валидација што може да доведе до чувство на вклученост, доколку валидацијата е извор на сексуално возбудување“.

Исто така, треба да се напомене дека ова не е подеднакво возбудливо за секого,па затоа експертите препорачуваат да разговарате со вашиот партнер за вашите желби во спалната соба, од она што би сакале да го слушнете до она што сакате да го пробате.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Жени, кажете им ги овие ТРИ ЗБОРОВИ на вашите мажи и подгответе се за лудило

За да може сексот да биде добар, потребно е да бидат заинтересирани и двајцата партнери. Не за самиот секс, туку за желбите и потребите на...

ПРВИ НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ НА ВАКЦИНАТА НА Johnson & Johnson: Забележано е згрутчување на крвта по вакцинација

Како што соопштија денес Центрите за контрола и превенција на болести на САД (CDC), идентификувани се 28 случаи на сериозно згрутчување на крвта кај...

ЗАВИСНА! Девојка (29) била со 130 мажи: Спиела со ЧЕТВОРИЦА дневно, забременила и тоа не е сè…

Френки Консидин била зависна од секс до таа мера што понекогаш спиела со четворица мажи на ден. Во признание што ја разбранува јавноста, таа...

НОВ БРАН! Индискиот сој на корона е потврден во Словенија

Мутацијата е потврдена на Институтот за микробиологија и имунологија на Медицинскиот факултет во Љубљана Првиот случај на индиска варијанта на новиот коронавирус во Словенија е...

Слични вести

Арнолд Шварценегер конечно ја откри висината на ХОНОРАРОТ за филмот Терминатор, а од СУМАТА ќе ви се сврти во паметот

Актерот Арнолд Шварценегер е најпознат по улогата во филмот „Терминатор“, од кој исто така заработил голема сума на пари, бидејќи бил платен според изговорените...

ПРВИ НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ НА ВАКЦИНАТА НА Johnson & Johnson: Забележано е згрутчување на крвта по вакцинација

Како што соопштија денес Центрите за контрола и превенција на болести на САД (CDC), идентификувани се 28 случаи на сериозно згрутчување на крвта кај...

ЗАВИСНА! Девојка (29) била со 130 мажи: Спиела со ЧЕТВОРИЦА дневно, забременила и тоа не е сè…

Френки Консидин била зависна од секс до таа мера што понекогаш спиела со четворица мажи на ден. Во признание што ја разбранува јавноста, таа...

НОВ БРАН! Индискиот сој на корона е потврден во Словенија

Мутацијата е потврдена на Институтот за микробиологија и имунологија на Медицинскиот факултет во Љубљана Првиот случај на индиска варијанта на новиот коронавирус во Словенија е...

„ВЕЧЕР“: Губитници, муватори и профитери ја сардисаа Македонија!

Ќерката-фирма на ЕСМ, ЕЛЕМ трејд од денеска официјално има нов директор. За прв човек на фирмата специјализира за трговија со струја е назначен надворешниот...