дома Планета Еве како изгледаа последните денови на Меланија Трамп во Белата куќа: Додека...

Еве како изгледаа последните денови на Меланија Трамп во Белата куќа: Додека беснееше Доналд, таа го правеше ова!

Нејзините соработници се убедени дека таа е позамислена подготвена за живот после Белата куќа, за разлика од нејзиниот сопруг.

Меланија Трамп се чини дека едвај чекаше да заврши агонијата од нејзиниот престој во Белата куќа. Додека Доналд беснееше на Западното крило, Меланија организираше се што е потребно за Барон Трамп успешно да се пресели на Флорида и да го продолжи животот и школувањето таму. Неколку лица кои беа во контакт со Меланија, изјавија дека е запознаена со жестоките критики што таа и Доналд ги одобрија за време и по бунтот на 6 јануари и дека не е задоволна поради тоа.

Вашингтон пост пишува дека Меланија го молела Доналд да стави крај на бунтот, во моментот кога ги видела вестите. Тие исто така изјавија дека Меланија би била многу среќна доколку може да присуствува на церемонијата на заклетва на новоизбраниот претседател eо Бајден, но наместо да жали за она што не може да биде, Меланија се фокусираше на сопствениот излез од Белата куќа

Меланија Трамп ја прекина традицијата од 70 години: Јасно стави до знаење што мисли за идната прва дама! Се вели дека таа тивко соработувала со шефот на службата, Тимоти Харлет, со цел да се олесни вселувањето на семејството Бајден.

“Таа не ги помина последните часови во Белата куќа талкајќи низ собите и жалејќи што може да се случи. Таа е Меланија – се фокусира на она што следи”, рекоа нејзините соработници.

За време на својот проштален говор, Меланија рече: „Бидете страствени за сè што правите, но секогаш имајте на ум дека насилството никогаш не е одговор и никогаш нема да биде оправдано“. Иако многумина се надеваа дека Меланија барем ќе ја спомене, ако не и добредојдена, Џил Бајден, тоа не се случи.

Сега, кога конечно ја напушти Белата куќа, Меланија планира да се смири некое време надвор од центарот на вниманието. Сепак, таа нема да мирува долго бидејќи планира да ја продолжи својата кампања „Биди најдобра“, која се заснова на подигање на свеста за насилството, но и против дрогата, што ја покрена како прва дама на Америка.

Нејзините родители, кои беа со неа во Белата куќа, исто така се селат на Палм Бич. Нејзините соработници велат дека поранешната прва дама започнала да преместува дел од гардеробата и чевлите од Белата куќа во ноември. Затоа сите мислат дека Меланија Трамп е психички подготвена за пост-претседателската функција отколку нејзиниот сопруг, пишува Вашингтон пост.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Порше во неволја – недостаток на чипови

Извршниот директор на Порше предупреди дека секојдневниот бизнис на германскиот производител може да биде под влијание на „многу сериозен“ глобален недостиг на полупроводници во...

Луѓето се жалат за месеци по надминување на ковид: Губење на косата може да биде неповратно, а сетилото за мирис не се враќа лесно

Генерално, 63 проценти од испитаниците доживеале замор или мускулна слабост, 26 проценти имале тешкотии во спиењето, 23 проценти анксиозност или депресија, а 22% доживеале...

Тие сонуваа и се оствари: „Знаев дека ќе живеам, во сон видов дека мојот тумор го нема“

Луѓето отсекогаш барале во соништата индиции за предвидувањата на реалноста, а има и такви кои тврдат дека сонувале за својата иднина. Научниците не се...

Кинески хакери користеле алатка развиена од американската агенција

Кинески хакери користеле шпионски код развиен од Агенцијата за национална безбедност на САД (НСА) за своите „операции“. Како што објаснија експертите од израелскиот филм „Check...

Слични вести

Длабоко во овие непристапни карпи, пронајдено неверојатно откритие: Откриен цртеж на животно стар 17.300 години во Австралија! (ВИДЕО)

Австралиските научници го открија најстарото уметничко дело врежано во карпа - слика на кенгур стара 17.300 години. Двометарското уметничко дело е обоено во црвена боја,...

Луѓето се жалат за месеци по надминување на ковид: Губење на косата може да биде неповратно, а сетилото за мирис не се враќа лесно

Генерално, 63 проценти од испитаниците доживеале замор или мускулна слабост, 26 проценти имале тешкотии во спиењето, 23 проценти анксиозност или депресија, а 22% доживеале...

Тие сонуваа и се оствари: „Знаев дека ќе живеам, во сон видов дека мојот тумор го нема“

Луѓето отсекогаш барале во соништата индиции за предвидувањата на реалноста, а има и такви кои тврдат дека сонувале за својата иднина. Научниците не се...

Кинески хакери користеле алатка развиена од американската агенција

Кинески хакери користеле шпионски код развиен од Агенцијата за национална безбедност на САД (НСА) за своите „операции“. Како што објаснија експертите од израелскиот филм „Check...

Порше во неволја – недостаток на чипови

Извршниот директор на Порше предупреди дека секојдневниот бизнис на германскиот производител може да биде под влијание на „многу сериозен“ глобален недостиг на полупроводници во...