дома Планета Жени, ова ќе ве интересира: Ова се професиите кои се НАЈОДБИВНИ за...

Жени, ова ќе ве интересира: Ова се професиите кои се НАЈОДБИВНИ за мажите

Дали некогаш сте помислиле дека занимањето на жената има врска со привлечноста?
Многумина веројатно никогаш не.

Сепак, според истражувањето на една страница, сепак треба да бидеме свесни дека и професијата има врска со вас.

Еве како се изјаснија мажите:

Модели / Телевизиски личности

  • Жените кои работат во овој бизнис се многу барани. Бев несреќно оженет со репортерка три години, нејзините смени беа турбулентни, таа беше повеќе отсутна отколку дома, се впечатоците на еден од анкетираните мажи.
  • Мојата сопруга работеше на телевизија и мажите постојано ѝ се додворуваа. Тоа беше страшно за мене, бидејќи не сакав да бидам љубоморна и имам проблеми со други мажи. Тешко е да се гледа кога некој што го сакаш е во постојана опасност од агресивни мажи кои ја гледаат на малите екрани, вели друг.

Уметници

  • Мојата поранешна девојка е уметник. Кога разговаравме за живот и сериозна деловна активност, ми се чини дека таа не сака да прави ништо поисплатливо, е исто така еден од споменатите одговори.

Докторки

  • Јас и мојата поранешна сопруга сме лекари. Се расправавме цело време. Двајцата сме многу доминантни и не се снајдовме добро, без оглед на тоа што многу се сакавме. Затоа си ветив дека повеќе нема да бидам со колега. Мојата сегашна сопруга е терапевт и ми се допаѓа што ми дозволува да доминирам (освен кога станува збор за украсување на куќата). Јас сум многу среќен, рече еден лекар.

Адвокатки

  • Моето најлошо искуство е со адвокати. Нивните големи очекувања едноставно ретко се совпаѓаат со моите. Тие бараат мажи кои не постојат, господари на Универзумот, богати луѓе со врски во судството и другите органи. Едноставно, на првиот состанок забележав дека не можам да се справувам со тоа, рече еден од мажите.

Актерки

  • И покрај тоа што тоа е само работа и улога, јас навистина не можев да поднесам девојка да бакнува некој друг во филм. Ми беше непријатно да гледам и се чувствував многу лошо.
  • Стриптизерки
    Ја сакам интимноста, нешто што го споделуваме само ние двајца. Не сакам да ја делам мојата девојка со другите.
  • Освен ако не е проститутка, порно sвезда, нема професија според која мажите ќе отпишат жена. Иако овие денови трендот е мажите и жените да се држат до некои стандарди, реалноста е дека мажот секогаш ќе биде привлечен од убави жени, без оглед што прават. Некој што изгледа како Кејт Аптон може да биде извршен директор, лекар, санитарен инспектор, шанкер или сопственик на бар – на мажите не им е сеедно. За жал, некој што не е привлечен може да има Нобелова награда, 40 патенти, но тоа не би било интересно за мажите, заклучи 40-годишниот Џон, еден од анкетираните мажи.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Мајка изградила мостови до училиштето за нејзиниот син (ВИДЕО)

Грижлива мајка во кинеската провинција Хенан потрошила повеќе од милион јуани или околу 154 000 американски долари за да изгради два метални моста за...

Не можам да се скријат: Бен Афлек и Џенифер Лопез повторно фатени заедно (ФОТО)

Странските медиуми не престануваат да пишуваат за фактот дека пејачката Џенифер Лопез и актерот Бен Афлек се повторно заедно. И тоа по скоро 17...

Реакција на Британците: Нема докази дека алкохолот влијае на ефектот на вакцините

Тие тврдат дека во информациите на производителите на вакцини или во упатствата на британската здравствена служба, нема ништо што доведува до тој заклучок. Нема докази...

Ковид ги раздвојува, мостот ги поврзува: Близнаци се среќаваат на границата на Норвешка и Шведска

Ола и Понтус Берглунд носат столици што се преклопуваат, сендвичи, термоси и многу добро расположение и се сместуваат секој на својата сстрана на тенките,...

Слични вести

Шефот на Goldman Sachs собрал цело богатство на dodgecoin, па се пензионирал од фирмата?

Генералниот директор на американскиот банкарски гигант „Goldman Sachs“ ја напушти инвестициската банка откако наводно заработил милиони инвестирајќи во криптовалутата dodgecoin. Портпарол на „Goldman Sachs“ потврди...

Не можам да се скријат: Бен Афлек и Џенифер Лопез повторно фатени заедно (ФОТО)

Странските медиуми не престануваат да пишуваат за фактот дека пејачката Џенифер Лопез и актерот Бен Афлек се повторно заедно. И тоа по скоро 17...

Реакција на Британците: Нема докази дека алкохолот влијае на ефектот на вакцините

Тие тврдат дека во информациите на производителите на вакцини или во упатствата на британската здравствена служба, нема ништо што доведува до тој заклучок. Нема докази...

Ковид ги раздвојува, мостот ги поврзува: Близнаци се среќаваат на границата на Норвешка и Шведска

Ола и Понтус Берглунд носат столици што се преклопуваат, сендвичи, термоси и многу добро расположение и се сместуваат секој на својата сстрана на тенките,...

КАРДИ ИМА НОКТИ КОИ МОЖЕ ДА ПОСЛУЖАТ КАКО ЛАДНО ОРУЖЈЕ: Ова не е нормално, тие се ОСТРИ КАКО НОЖ, а пак БОЈАТА … (ФОТО)

Раперката Карди Би го остави светот со неверување и повторно се прашува. Харизмата и релаксацијата се нејзин заштитен знак, а по што сè уште е...