дома Планета За фановите на He-Man: „Masters of the Universe: Revelation“ го доби првиот...

За фановите на He-Man: „Masters of the Universe: Revelation“ го доби првиот трејлер

Netflix го објави првиот трејлер за „Masters of the Universe: Revelation“. Тоа е директно продолжение на серијата „He-Man and the Masters of the Universe“ од 1983 година, со таа разлика што е наменета за возрасни кои беа qубители на оригиналот.

Netflix исто така ги воодушеви обожавателите со веста дека серијата ќе биде придружена со придружното шоу „Revelations: The Masters of the Universe Revelation Aftershow“.

Режисер, водител и извршен продуцент е Кевин Смит. Сценариото е напишано од Марк Бернардин, Ерик Караско, Диа Мишра и Тим Шеридан, додека за анимацијата е задолжена „Powerhouse Animation“.

Војната за Етернија кулминира во Lords of the Universe: Discovery“, иновативна и акција анимирана серија која продолжува онаму каде што застанаа иконските ликови пред неколку децении. По катаклизмичката битка помеѓу He-Man и Skeletor, Етернија е падната и чуварите на Сивиот череп се расштркани. И откако цела деценија и тајните ги разделија, останува на Teeli да го обедини друштвото херои и да ја реши мистеријата за исчезнатиот меч на моќта во трка со времето за да ја врати Етернија и да спречи крај на универзумот.

Гласовите на главните ликови ги позајмија Крис Вуд, Марк Хамил, Сара Мишел Гелар, Лена Хиди и други.

“Masters of the Universe: Revelation” на Netflix пристигнува на 23 јули со првите пет епизоди од десет.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

НА „AMAZON“ МУ СЕ ЗАКАНУВА КАТАСТРОФА! Би можеле да платат ПЕКОЛНА казна поради невнимание!

„Wallstreet Journal“, повикувајќи се на анонимни извори, посочува дека органите за заштита на податоците од Луксембург, каде што „Amazon“ има свое европско претставништво, ја...

Ширењето на делта сојот е причина за сериозна загриженост

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, денес оцени дека ширењето на делта сојот на вирусот корона е причина за сериозна загриженост. Се очекува британскиот премиер...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ДЕЦА ОД ПОЖАР ВО СТАН НА ТРЕТ КАТ! Тројца мажи ХЕРОЈСКИ извлекоа две деца (ВИДЕО)

Ужасен пожар се случил во стан во рускиот град Кострома кога тројца успеале да спасат две деца од запален дом на третиот кат пред...

Слични вести

ПРЕСТРЕЛКА ВО АМЕРИКА, 12 ЛУЃЕ РАНЕТИ! Страшни слики од Остин (ВИДЕО)

Официјалните лица во градот Остин во Тексас соопштија дека најмалку девет лица се повредени во пукањето утрово во центарот на градот, а службата за...

Ширењето на делта сојот е причина за сериозна загриженост

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, денес оцени дека ширењето на делта сојот на вирусот корона е причина за сериозна загриженост. Се очекува британскиот премиер...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ДЕЦА ОД ПОЖАР ВО СТАН НА ТРЕТ КАТ! Тројца мажи ХЕРОЈСКИ извлекоа две деца (ВИДЕО)

Ужасен пожар се случил во стан во рускиот град Кострома кога тројца успеале да спасат две деца од запален дом на третиот кат пред...

КАМЕРИТЕ СНИМИЈА СТРАШЕН МОМЕНТ НА ХИМАЛАИТЕ: Планинарите застанаа да се одморат, а потоа започна огромна лавина (ВИДЕО)

Камерите забележаа застрашувачки момент кога лавина падна од врвот на Хималаите и се упати кон логорот каде што беше сместена група планинари, во Непал. За...