дома Планета ИМА ВЕРЗИЈА ЗА МАЖИ Појас на невиност за ЛОШИ ПАРТНЕРИ

ИМА ВЕРЗИЈА ЗА МАЖИ Појас на невиност за ЛОШИ ПАРТНЕРИ

Поврзаноста со појасот на невиност е претежно поврзана со историјата затоа што тој предмет се користел за да се спречи силување, однос или мастурбација.

Но, постојат и модерни верзии што ги користат и мажите и жените денес, претежно во садомазохистички врски кога доминантниот партнер не дозволува подредениот да има односи. Потчинетиот партнер доброволно го става појасот на невиност и со тоа ја предава контролата врз своите сексуални активности на доминантниот. Повеќето модерни ремени имаат лента околу половината и штит што ги покрива гениталиите. Постои и верзија за мажи и овие уреди ја прават ерекцијата непријатна, па дури и невозможна, но треба да бидете внимателни со нив за да избегнете повреди.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

НЕМА трага од купувачите: Мексиканскиот претседател продава луксузен авион веќе три години, цена од само 200 милиони долари (ВИДЕО)

Обидот на мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор да го продаде претседателскиот авион влезе во трета година, а нема ни трага од купувач. Откако...

КОЛКУ Е ОПАСЕН БРИТАНСКИОТ СОЈ НА КОРОНА: Нови вознемирувачки податоци

Британскиот вид стана доминантен во Данска минатата недела. Данска студија покажа дека луѓето заразени со многу заразен британски вид имаат 64 проценти поголема веројатност да...

Што сака семејството на принцот Вилијам да јаде за појадок, ручек и вечера?

Принцот Вилијам, неговата сопруга Кејт Мидлтон и нивните три деца, Џорџ, Шарлот и Луис, немаат точно исти вкусови во храната, но имаат една заедничка...

НАРКО КРАЛИЦАТА СЕ КРИЕ ДОЛГО ВО УЛОГАТА НА СОВРШЕНАТА МАЈКА: Еве која е всушност Ема, сопругата на неславниот Ел Чапо! (ВИДЕО)

Сопругата на мексиканскиот нарко бос Хоакин „Ел Чапо“ Гузман е уапсена во САД под сомнение дека и самата тргувала со дрога. Ема Коронел Аиспуро...

Слични вести

ТИЕ СЕ НАЈГОЛЕМИТЕ хипокрити и манипулатори: Претставниците на ОВИЕ хороскопски знаци вешто ја заобиколуваат ВИСТИНАТА

Секој користи бело-црни лаги, повеќе или помалку, а причините за нив се различни. Некои многу ве повредуваат, додека за други наоѓате разбирање. Сепак, „вооружете...

КОЛКУ Е ОПАСЕН БРИТАНСКИОТ СОЈ НА КОРОНА: Нови вознемирувачки податоци

Британскиот вид стана доминантен во Данска минатата недела. Данска студија покажа дека луѓето заразени со многу заразен британски вид имаат 64 проценти поголема веројатност да...

Што сака семејството на принцот Вилијам да јаде за појадок, ручек и вечера?

Принцот Вилијам, неговата сопруга Кејт Мидлтон и нивните три деца, Џорџ, Шарлот и Луис, немаат точно исти вкусови во храната, но имаат една заедничка...

НАРКО КРАЛИЦАТА СЕ КРИЕ ДОЛГО ВО УЛОГАТА НА СОВРШЕНАТА МАЈКА: Еве која е всушност Ема, сопругата на неславниот Ел Чапо! (ВИДЕО)

Сопругата на мексиканскиот нарко бос Хоакин „Ел Чапо“ Гузман е уапсена во САД под сомнение дека и самата тргувала со дрога. Ема Коронел Аиспуро...

НЕМА трага од купувачите: Мексиканскиот претседател продава луксузен авион веќе три години, цена од само 200 милиони долари (ВИДЕО)

Обидот на мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор да го продаде претседателскиот авион влезе во трета година, а нема ни трага од купувач. Откако...