дома Планета Инфлуенсерка сакала да маѓепса со фотографија, а сега сите ѝ се...

Инфлуенсерка сакала да маѓепса со фотографија, а сега сите ѝ се смеат (ФОТО)

Рафа Калиман (28), инфлуенсерка и убавица од Бразил, која ја следат повеќе од дваесет милиони луѓе на Instagram, објави заводливо селфи во кое носи само поткошула.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RAFA KALIMANN (@rafakalimann)

Сепак, како и многу други инфлуенсери кои сакаат да изгледаат посовршено на фотографии отколку во реалноста, таа играше со Фотошоп и го осакати кучето кое стоеше покрај неа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RAFA KALIMANN (@rafakalimann)

За жал, корисниците на социјалната мрежа Reddit го забележаа тоа, а Рафа стана предмет на општо исмевање на социјалните мрежи.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Психологија во пракса: Како самоконтролата всушност може да ја ослободи вашата „темна страна“

Луѓето со висока самоконтрола почесто избегнуваат казни за опасно возење и мамење на тестовите, во споредба со луѓето со послаба самоконтрола. Луѓето со голема волја...

Психологија во пракса: Како самоконтролата всушност може да ја ослободи вашата „темна страна“

Луѓето со висока самоконтрола почесто избегнуваат казни за опасно возење и мамење на тестовите, во споредба со луѓето со послаба самоконтрола. Луѓето со голема волја...

КОНТРАУДАР!!! РУСИЈА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ПРОЕКТОТ МЕЃУНАРОДНА ВСЕЛЕНСКА СТАНИЦА – ЌЕ СИ НАПРАВИ СВОЈА! (ВИДЕО)

Русија ќе се повлече од проектот за Меѓународна вселенска станица (ISS) за четири години, изјави вицепремиерот Јуриј Борисов за телевизискиот канал „Русија 1“. Одлуката е...

МОМЧИЊАТА НЕКОГАШ НОСЕЛЕ РОЗЕВО И ФУСТАНИ, И ДЕВОЈКИТЕ СИНО: Во еден момент сè се свртело наопаку!

Со години живеевме во свет каде розовата се сметаше за традиционална боја за девојчиња, додека сината беше резервирана за момчињата. Оваа „строга поделба“ постои...

Слични вести

ХОРОСКОП ЗА 19 АПРИЛ: ДЕНЕС Е ЉУБОВЕН ДЕН! ЕВЕ НА КОГУ ДЕНЕС ЌЕ МУ СЕ ПОСРЕЌИ, А КОЈ ЌЕ Е ТАЖЕН И ЌЕ ПАТИ!

ОВЕН РАБОТА: Ќе имате можност да постигнете значителен напредок во областа на работата. Може да се надевате на позитивни случувања. Пред вас е ден што...

Психологија во пракса: Како самоконтролата всушност може да ја ослободи вашата „темна страна“

Луѓето со висока самоконтрола почесто избегнуваат казни за опасно возење и мамење на тестовите, во споредба со луѓето со послаба самоконтрола. Луѓето со голема волја...

КОНТРАУДАР!!! РУСИЈА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ПРОЕКТОТ МЕЃУНАРОДНА ВСЕЛЕНСКА СТАНИЦА – ЌЕ СИ НАПРАВИ СВОЈА! (ВИДЕО)

Русија ќе се повлече од проектот за Меѓународна вселенска станица (ISS) за четири години, изјави вицепремиерот Јуриј Борисов за телевизискиот канал „Русија 1“. Одлуката е...

МОМЧИЊАТА НЕКОГАШ НОСЕЛЕ РОЗЕВО И ФУСТАНИ, И ДЕВОЈКИТЕ СИНО: Во еден момент сè се свртело наопаку!

Со години живеевме во свет каде розовата се сметаше за традиционална боја за девојчиња, додека сината беше резервирана за момчињата. Оваа „строга поделба“ постои...

Четири грешки поради кои вашиот чај престанува да биде здрав

Нема сомнение дека чајот е многу здрав пијалок. Всушност, постојат бројни здравствени придобивки од редовното пиење црн, па дури и зелен, но и многу...