дома Планета И седи се секси: момците од Холивуд стануваат подобри со возраста

И седи се секси: момците од Холивуд стануваат подобри со возраста

Веќе сме виделе многу пати дека некои славни sвезди изгледаат подобро со годините – како виното. Толку многу актери изгледаат одлично со седа коса, а годините само додаваат на нивната мажественост. Сепак, би било убаво да се потсетиме како изгледаа во нивните млади денови кога блескаа и гореа во Холивуд.

Џорџ Клуни
Тој носеше подолга, виткана коса во 80-тите, но сега е многу попосакувана за многу жени. Терминот „сребрена лисица“ беше практично смислен поради Клуни. Актерот ја прифати својата сива коса на самиот почеток на неговата филмска кариера и оттогаш сивата коса стана негов заштитен знак.

Мет Лебланк
Како Џои во Пријатели, тој имаше густа и темна коса. Во една прилика тој призна дека започнал да седи во втората сезона, па морале да го фарбаат. По завршувањето на серијата, Мет ја покажа сивата коса. Како што рече, му здосади постојано да го фарбаат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Matt LeBlanc (@mleblanc)

Ричард Гир
Почна да седи додека сè уште глумеше во Убава жена“. Денес, таквата коса е негов заштитен знак и ја носи со гордост, па ретко кој се сеќава на Ричард со темна коса.

Пирс Броснан
Тој е еден од најголемите филмски заводници. Во тоа му помогна улогата на Џејмс Бонд и неговата темна и густа коса. На 66 години, Броснан е уште една холивудска ѕвезда која докажува дека може да изгледа подобро со годините.

Стив Карел
Комичарот беше препознатлив по едноставната фризура и кафеавата коса. Со текот на времето, тој созреа и во кариерата и во изгледот.
Тој презеде посериозни филмски улоги и започна гордо да носи комбинација од сива брада и коса.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Steve Carell (@stevecarrelll)

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Хороскоп за 13 јуни: На Близнаците нема да им е лесно да ги покажат емоциите, Лавот го очекуваат проблеми со стомакот, Овенот ќе има...

ОВЕН РАБОТА: Можно е резултатот од вашата работа да биде различен од оној што го очекувавте. Сепак, нема да бидете незадоволни. Иако е недела, ќе...

ПЛАТИЛ 28 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ДА ЛЕТА ВО ВСЕЛЕНАТА СО БЕЗОС: Богатите се борат за место во ракетата на милијардерот

Место во ракетата за вселенското патување со милијардерот Џеф Безос денес беше продадено на аукција за 28 милиони долари. Основачот на „Amazon“ и сопственикот на...

Остров на змејови: Комодо, скриен рај од недопрена природа (ВИДЕО)

Островите Комодо станаа познати по своите древни жители – комодо змејовите. Но, постојат некои други интересни работи што треба да ги запознаеме за овој...

ДРАМА ВО ЊУЈОРК: Жена си ги фрлила децата низ прозорец, скокала по нив, а потоа настанал хорор!

Мајка (24) од Бруклин денес ги фрли своите две деца низ прозорецот и скокна по нив, соопшти њујоршката полиција, а како што пренесуваат медиумите,...

Слични вести

Започна снимањето: Како изгледаат сега актерките од сериите „Сексот и градот“

Сара Џесика Паркер ја објави првата фотографија од продолжението на снимањето на култната серија „Сексот и градот“. Актерката позираше во Њујорк со своите колешки...

ПЛАТИЛ 28 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ДА ЛЕТА ВО ВСЕЛЕНАТА СО БЕЗОС: Богатите се борат за место во ракетата на милијардерот

Место во ракетата за вселенското патување со милијардерот Џеф Безос денес беше продадено на аукција за 28 милиони долари. Основачот на „Amazon“ и сопственикот на...

Остров на змејови: Комодо, скриен рај од недопрена природа (ВИДЕО)

Островите Комодо станаа познати по своите древни жители – комодо змејовите. Но, постојат некои други интересни работи што треба да ги запознаеме за овој...

ДРАМА ВО ЊУЈОРК: Жена си ги фрлила децата низ прозорец, скокала по нив, а потоа настанал хорор!

Мајка (24) од Бруклин денес ги фрли своите две деца низ прозорецот и скокна по нив, соопшти њујоршката полиција, а како што пренесуваат медиумите,...

Составувањето на Рубикова коцка го претвори во уметност

22-годишниот Алекс Инанчак, ги претвори своите вештини и талент за составување рубикова коцка во вистинска уметност. Рубиковата коцка е една од најпопуларните механички играчки, која...