дома Планета „Кај нас сè беше со нас - наопаку“: Принцот Хари откри како...

„Кај нас сè беше со нас – наопаку“: Принцот Хари откри како се родила љубовта меѓу него и Меган Маркл

Во неодамнешното интервју за The Late Show With James Corden, принцот Хари отворено зборуваше за одрекувањето од кралските должности, серијата Круна, но убовта со Меган Маркл.

Признавајќи дека притисокот од британските медиуми го уништува неговото ментално здравје и дека повлекувањето од кралското семејство е потребно за да се спаси неговото семејство и себеси, Хари тврди дека нема да престане да придонесува за заедницата и да извршува должности што произлегуваат од јавните служби. Секогаш насмеан и весел, Хари споделуваше анегдоти од кралското семејство, па откривме како кралицата ја користи платформата „Зум“, што Арчи доби за Божиќ и кој му беше првиот збор.

Сепак, најинтересниот дел е приказната за заљубувањето во Меган Маркл:

– На вториот состанок, си помислив – леле, ова е нешто многу посебно. Не стануваше збор за местото каде што одевме, туку за тоа како се совпаѓавме, чувствувајќи се целосно опуштено едни со други. Да се ​​забавувам со мене или со кој било член на кралското семејство е сосема поразлично од вообичаеното. Секој состанок на почетокот на врската значи вечера, муабет и гледање филмови дома, а дури подоцна, кога ќе станете пар, започнувате да излегувате во ресторани и кина во јавност, па сè беше наопаку кај нас. Поминавме огромно време заедно наместо да одиме на вечери со пријатели и да се дружиме со други луѓе. Избегнавме какво било мешање и уживавме. Сè се случи со неверојатна брзина, за само 2 месеци – рече војводата од Сасекс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Late Late Show (@latelateshow)

Тој ќе биде со војвотката од Сасекс на Опра Винфри на 7 март, а дотогаш уживајте во ова забавно интервју.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

На ликвидаторот со македонски пасош му биле платени 600.000 евра за да го убие водачот на Кавачкиот клан?

Стефан Ѓукиќ и неговата екипа која требаше да го убие водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер им било ветено голема парична награда. Како што...

ХАОС ВО ГЕРМАНИЈА! Навивачите сакаа да ги ЛИНЧУВААТ своите играчи: Ги бркаа околу стадионот!

Германскиот великан Шалке испадна од Бундеслигата по 30 години. Очајната сезона на славниот клуб од Гелзекирхен беше крунисана со пораз од Арминија во Билефелд со...

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

Слични вести

ЗАВРШИ НАЈСКАПИОТ РАЗВОД ВО ИСТОРИЈАТА: Поранешната сопруга на рускиот олигарх кој заговарал со нивниот син, доби НЕВИДЕНА сума!!!

Денеска поранешната сопруга на рускиот олигарх добила дури 453 милиони фунти (504 милиони евра) во најскапата тужба за развод. Судската битка се вртеше околу цело...

ХАОС ВО ГЕРМАНИЈА! Навивачите сакаа да ги ЛИНЧУВААТ своите играчи: Ги бркаа околу стадионот!

Германскиот великан Шалке испадна од Бундеслигата по 30 години. Очајната сезона на славниот клуб од Гелзекирхен беше крунисана со пораз од Арминија во Билефелд со...

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

ЛУЃЕТО ШОКИРАНИ ОД ТОА ШТО ГО ВИДЕЛЕ: Гол маж во Берлин бркал дива свиња на плажа затоа што му ја украла торбата со скапоцености!

Во Берлин, се случил помал инцидент во место за излети на нудисти, кога дива свиња со две младенчиња украла најлонска кеса во која имало...