дома Планета КОГА РОДИТЕЛИТЕ ЈА ВИДЕЛЕ КАКО БЕБЕ ЈА ОСТАВИЛЕ ВО ДОМ: Денес, тој...

КОГА РОДИТЕЛИТЕ ЈА ВИДЕЛЕ КАКО БЕБЕ ЈА ОСТАВИЛЕ ВО ДОМ: Денес, тој изглед ја однесе на насловната страница на VOGUE и таа е навистина УСПЕШНА! (ФОТО)

Родителите Ксуели Ебинг (16) ја оставиле пред сиропиталиштето веднаш по породувањето, а никој не се ни посомневал дека еден ден ќе биде на насловната страница на „Vogue“.

Родена е со албинизам, што сè уште се смета за проклетство во Кина, па затоа семејството верувало дека на Ксуели ѝ е судено да нема иднина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Xueli (@xueli_a)

Семејство од Холандија ја посвои кога таа имала 3 години и ѝ подариле мирно и среќно детство. На 11-годишна возраст, Ксуели ги отвори вратите кон светот на моделот.

  • Моделството ме привлече случајно, кога имав само 11 години. Мајка ми беше во контакт со дизајнер од Хонг Конг. Таа имаше син кој ги расцепи усните, па реши да му дизајнира фенси облека за луѓето да не погледнете само во неговата уста. Таа ме праша дали сакам да ѝ се придружам на нејзината модна ревија. Тоа беше неверојатно искуство, рече таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Xueli (@xueli_a)

За само пет години, таа успеа да се појави на страниците на списанието „Vogue“, а соработуваше и со бројни познати модни брендови и фотографи. Со својот уникатен изглед, таа ја подигнува свеста за албинизмот и ги охрабрува оние кои се како неа да бидат охрабрени и да ја прифатат нивната природна убавина.

  • Се повеќе има модели со попреченост и оние кои имаат необичен изглед. Во светот на моделирањето, да се изгледа поинаку е благослов, а не клетва – вели Ксуели.
  • Луѓето би можеле да ви кажат дека не можете да направите нешто, но можете, само обидете се – вели оваа млада девојка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Xueli (@xueli_a)

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ОТКРИЕНО! Еве низ каква ДРАМА помина Кристијан Ериксен додека лежеше на земја! ОВОЈ потег на лекарот бил ПРЕСУДЕН!

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Данска, Питер Мелер изјави дека лекарскиот тим на теренот извршил масажа на срцето кај репрезентативецот Кристијан Ериксен, кога тој...

108 ДОЛАРИ ЗА НЕНОСЕЊЕ НА МАСКА: Бразилскиот претседател казнет за непочитување на епидемиолошките мерки на моторџиски настан

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро денеска е казнет со 108 американски долари за учество без маска и без почитување на други санитарни мерки, на настан...

ОТКРИЕНО! Еве низ каква ДРАМА помина Кристијан Ериксен додека лежеше на земја! ОВОЈ потег на лекарот бил ПРЕСУДЕН!

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Данска, Питер Мелер изјави дека лекарскиот тим на теренот извршил масажа на срцето кај репрезентативецот Кристијан Ериксен, кога тој...

АМЕРИКАНЕЦ ВЛЕГОЛ ВО УСТАТА НА КИТ! Овој човек преживеал НЕВЕРОЈАТЕН ИНЦИДЕНТ!

Американецот Мајкл Пакард, кој собирал јастози веќе 40 години, скоро го проголтал грбав кит. Пакард рече дека нуркал во морето во државата Масачусетс, кога заврши...

Слични вести

БИБИ ЧАО! Израелците излегоа на улиците да го прослават заминувањето на Нетанјаху од власта (ВИДЕО)

Пеејќи ја „Биби чао“, во согласност со италијанската револуционерна песна „Бела чао“, околу 2.000 Израелци излегоа на улиците вчера вечер да ја прослават „победата“...

108 ДОЛАРИ ЗА НЕНОСЕЊЕ НА МАСКА: Бразилскиот претседател казнет за непочитување на епидемиолошките мерки на моторџиски настан

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро денеска е казнет со 108 американски долари за учество без маска и без почитување на други санитарни мерки, на настан...

ОТКРИЕНО! Еве низ каква ДРАМА помина Кристијан Ериксен додека лежеше на земја! ОВОЈ потег на лекарот бил ПРЕСУДЕН!

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Данска, Питер Мелер изјави дека лекарскиот тим на теренот извршил масажа на срцето кај репрезентативецот Кристијан Ериксен, кога тој...

АМЕРИКАНЕЦ ВЛЕГОЛ ВО УСТАТА НА КИТ! Овој човек преживеал НЕВЕРОЈАТЕН ИНЦИДЕНТ!

Американецот Мајкл Пакард, кој собирал јастози веќе 40 години, скоро го проголтал грбав кит. Пакард рече дека нуркал во морето во државата Масачусетс, кога заврши...

ПО ВЕРИДБАТА СО ЧАРЛС, ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА НАПРАВИ НЕШТО ВО ТАЈНОСТ: Има причина за тоа!

Пред да замине на официјална турнеја низ Австралија со нејзиниот сопруг Чарлс, трагично починатата британска принцеза Дајана ја посети таа земја во февруари 1981...