дома Планета КОРОНАТА СЕ „ВРАТИ“ ВО КИНА: НАЈМНОГУ нови случаи за повеќе од два...

КОРОНАТА СЕ „ВРАТИ“ ВО КИНА: НАЈМНОГУ нови случаи за повеќе од два и пол месеци

Земја која долго време се спротивставува на новиот бран епидемии има нови случаи на локално пренесување.

Во последните 24 часа во Кина се потврдени нови 47 случаи на вирус корона, што е најголема бројка за повеќе од два и пол месеци, објавија здравствените власти на таа земја.

Меѓу новозаразените, 23 случаи вклучувале локално пренесување на вирусот во Ксинџијанг, а останатите биле увезени од странство.

Скокот на бројот на новоинфицирани е најголем од 9 август, кога се регистрирани 49 случаи, но сепак е значително помал отколку во екот на пандемијата во февруари, според Ројтерс.

Од почетокот на пандемијата, во Кина се регистрирани 85.915 и 4.634 смртни случаи.

 

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

ЈАПОНСКИ РИТУАЛ ЗА ПРИВЛЕКУВЊА ПАРИ! Парите ќе ви се залепат доколку направите неколку едноставни работи

Во целиот свет, луѓето имаат различни верувања во врска со обичаите и ритуалите што привлекуваат богатство. 1. Парите треба да се чуваат во бел паричник Најдобро...

ЈАПОНСКИ РИТУАЛ ЗА ПРИВЛЕКУВЊА ПАРИ! Парите ќе ви се залепат доколку направите неколку едноставни работи

Во целиот свет, луѓето имаат различни верувања во врска со обичаите и ритуалите што привлекуваат богатство. 1. Парите треба да се чуваат во бел паричник Најдобро...

ДАЛИ „ИЗБРАВТЕ“ ВИСТИНСКА КОМБИНАЦИЈА? Овие парови имаат неповторлива љубов

Токму оваа хемија ја споделуваме само со одредени луѓе. Вие самите знаете дека некои луѓе можат да предизвикаат само досада кај вас, а некои други...

Најновите истражувања потврдија! Првите пет дена сме најзаразни, а еве кој најмногу го шири вирусот корона

Овие податоци дополнително ја истакнуваат важноста на изолацијата. Ново истражување за вирусот корона покажа кога носителите на инфекција се најзаразни! Списанието „Лансет“ ги објави резултатите...

Слични вести

И покрај епидемијата, пазарот за отпад во Мадрид се отвори по осум месеци

Мадрид - Стариот мадридски пазар за отпад „Растро“ беше повторно отворен денес по осуммесечно затворање поради пандемијата Ковид на 19. Со оглед на тоа што...

ЈАПОНСКИ РИТУАЛ ЗА ПРИВЛЕКУВЊА ПАРИ! Парите ќе ви се залепат доколку направите неколку едноставни работи

Во целиот свет, луѓето имаат различни верувања во врска со обичаите и ритуалите што привлекуваат богатство. 1. Парите треба да се чуваат во бел паричник Најдобро...

ДАЛИ „ИЗБРАВТЕ“ ВИСТИНСКА КОМБИНАЦИЈА? Овие парови имаат неповторлива љубов

Токму оваа хемија ја споделуваме само со одредени луѓе. Вие самите знаете дека некои луѓе можат да предизвикаат само досада кај вас, а некои други...

Најновите истражувања потврдија! Првите пет дена сме најзаразни, а еве кој најмногу го шири вирусот корона

Овие податоци дополнително ја истакнуваат важноста на изолацијата. Ново истражување за вирусот корона покажа кога носителите на инфекција се најзаразни! Списанието „Лансет“ ги објави резултатите...

ПРЕПОРАКИ НА ИНФЕКТОЛОГОТ ДЕЈВИД ХИРШВЕК: Ако некои од членовите на вашето семејство се позитивни на Ковид, прво треба да го направите ова

Тој советуваше седум начини да се заштитите доколку живеете со некој што добил позитивен резултат од тестот. Членовите на домаќинствата имаат 50 проценти шанса да...