дома Планета Кралицата ПОВТОРНО ЧЕКОР НАПРЕД: Елизабета им украде на Хари и Меган ПЕТ...

Кралицата ПОВТОРНО ЧЕКОР НАПРЕД: Елизабета им украде на Хари и Меган ПЕТ МИНУТИ СЛАВА- залудно Опра, мора да се знае КОЈ Е ГЛАВЕН!

Кралицата исто така ќе ги украде овие „пет минути слава“ од нејзиниот внук и снаа.
Кралицата Елизабета Втора и овој пат ќе ги украде рефлекторите. Таа најави дека официјално ќе и се обрати на нацијата на телевизија на 7 март, поддржувајќи ги принцот Чарлс и принцот Вилијам, сè само неколку часа пред да се открие долгоочекуваното и бомбастично најавено интервју што Меган и Хари и го дадоа на познатата водителка Опра Винфри.

Нејзиното височество требаше да присуствува на годишната служба на Комонвелтот на 8 март – но ова беше откажано за прв пат по скоро половина век, поради пандемија на коронарен вирус, објави утрово опатија на Вестминстер. Наместо тоа, кралицата реши да ја сподели својата годишна порака 24 часа порано, на денот на прославата на Денот на Комонвелтот, во претходно снимен говор во замокот Виндзор, што ќе се емитува на БиБиСи во недела, на 7 март.

Megan Markl

На кралицата ќе и се придружат Анита Рани во емисијата принцот Чарлс и Камила Паркер, принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон, како и други членови на кралското семејство, кои ќе зборуваат за важноста на Комонвелтот, позната да има посебно место во Кралицата.срце.

Обраќањето на кралицата ќе биде прикажано пред милиони луѓе само неколку часа пред емитувањето на интервјуто со Хари и Меган, што ќе го прикаже американската мрежа ЦБС.

Kraljica Elizabeta

Се чини дека Бакингемската палата уште еднаш успеа да ги прегрупира своите сили и да го сврти вниманието на јавноста кон себе, со цел да се минимизира ефектот на излегувањето во јавноста на Хари и Меган со, како што е најавено, детали од приватниот живот и на нивното и на целото кралско семејство .

Ова не треба да нè изненади, бидејќи општо е познато дека Елизабета Втора е остар противник да ги донесе „валканите алишта“ на семејството во јавноста, и таа е многу вешта во привлекувањето на вниманието на јавноста за тоа што најдобро одговара со добрите потези за ПР .