дома Планета Маж се обиде да киднапира петгодишно дете на улица, неговата мајка успеа...

Маж се обиде да киднапира петгодишно дете на улица, неговата мајка успеа да го спаси

Полицијата во Њујорк на својот Твитер профил сподели видео од обид за киднапирање на петгодишно дете пред мајка на улица среде ден.

Тие напишаа дека бараат помош за идентификување на киднаперите.

Како што може да се види на видеото, човекот притрчал кон момчето и го ставил во автомобил, кој бил паркиран во близина. За среќа, мајката реагирала брзо, па успеала навремено да го извади детето од автомобилот.

Мажот избегал од возилото од местото на обидот за киднапирање.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Мицкоски: Дигитализација на општинските услуги, ќе нема чекање со месеци за документ

Дигитализација на услугите на општините за ефикасност и ефективност, за граѓаните да не чекаат со месеци за одреден документ, преку проектот „Мојата целосно дигитализирана...

Мицкоски: Дигитализација на општинските услуги, ќе нема чекање со месеци за документ

Дигитализација на услугите на општините за ефикасност и ефективност, за граѓаните да не чекаат со месеци за одреден документ, преку проектот „Мојата целосно дигитализирана...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ треба да се разбуди од сонот, сега е 2021 година, а не 2017 година, лагата по втор пат нема да им помине

„Заев и СДСМ одат со старите и истрошени кадри на локални избори. СДСМ не нудат ништо ново, туку ги предлагаат истите луѓе кои немаат...

Џиџи Хадид се прошета со својата ќерка: Сите беа изненадени од позлатената детска количка

Американската манекенка Џиџи Хадид (26) беше фотографирана додека одеше на ручек во Њујорк со својата ќерка Каи, која беше сместена многу скапа количка. Имено, убавата...

Слични вести

Турција: Три лица загинаа во пожарите, евакуирани стотици лица

Исто така, 15-годишник загина во пожарите во Либан, кои се проширија на север во Сирија. Според турскиот министер за земјоделство и шумарство Бекир Пакдемирли, вкупно...

Мицкоски: Дигитализација на општинските услуги, ќе нема чекање со месеци за документ

Дигитализација на услугите на општините за ефикасност и ефективност, за граѓаните да не чекаат со месеци за одреден документ, преку проектот „Мојата целосно дигитализирана...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ треба да се разбуди од сонот, сега е 2021 година, а не 2017 година, лагата по втор пат нема да им помине

„Заев и СДСМ одат со старите и истрошени кадри на локални избори. СДСМ не нудат ништо ново, туку ги предлагаат истите луѓе кои немаат...

Џиџи Хадид се прошета со својата ќерка: Сите беа изненадени од позлатената детска количка

Американската манекенка Џиџи Хадид (26) беше фотографирана додека одеше на ручек во Њујорк со својата ќерка Каи, која беше сместена многу скапа количка. Имено, убавата...

Дарија (15) и Иван (11) добија ДЕТЕ , па ја открија измамата: Девојчето сега подготви уште поголем ШОК

Русинката Дарија Суднишникова (15), која минатата година објави дека е бремена од нејзиниот тогаш 10-годишен пријател Иван, подготви нов шок за нејзините родители, роднини,...