дома Планета Мамеа воздишки, сега на работ на колапс

Мамеа воздишки, сега на работ на колапс

Брендот се дели на две независни компании.

Една година откако договорот за продажба на Victoria’s Secret пропадна, бидејќи пандемијата ги испразни трговските центри низ целата земја, познатата модна марка позната по долна облека, беше принудена да ги затвори своите продавници и да ја прекине понатамошната продажба.

Со одлуката објавена денес, марката е поделена на две независни компании со кои се тргува во јавност, пренесува АП.

Во меѓувреме, акциите на компанијата паднаа за 3,3 проценти пред да се отвори пазарот денес.

Како што се наведува, широко познатиот бренд овој пат не успеа да ги задоволи жените, кои сè повеќе се свртуваа кон поудобни варијанти, особено за време на пандемијата кога поголемиот дел од своето време го поминуваа дома.

Марката е основана од покојниот Рој Ларсон Рејмонд кон крајот на 1970-тите, а во средината на 90-тите години од минатиот век Victoria’s Secret го освои пазарот со спектакуларен телевизиски перформанс кој вклучуваше супер модели, мода, музика и убавина.

Откако минатата година модната ревија беше откажана поради пандемија, продажбата нагло падна, додека конкуренцијата се засили, фокусирајќи се повеќе на фитот и удобноста, нудејќи повеќе опции за различни типови на долен веш.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

108 ДОЛАРИ ЗА НЕНОСЕЊЕ НА МАСКА: Бразилскиот претседател казнет за непочитување на епидемиолошките мерки на моторџиски настан

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро денеска е казнет со 108 американски долари за учество без маска и без почитување на други санитарни мерки, на настан...

По Макрон, уште еден француски политичар беше нападнат од лутите граѓани (ВИДЕО)

Жан-Лук Меленшон, левичарски француски политичар и, очекувано, кандидат на претстојните претседателски избори, доби брашно во лицето за време на протестот во Париз. Додека одговараше на...

СТРАШНА ЕКСПЛОЗИЈА НА ГАС ВО КИНА! Луѓето извлекувани од урнатините, има најмалку 11 мртви! (ФОТО / ВИДЕО)

Најмалку 11 лица загинаа, а 37 се тешко повредени во експлозија на гас во централна Кина. Експлозијата се случи околу 06:30 часот по локално време...

Грчките власти и националната фудбалска асоцијација побараа од УЕФА да го смени грбот на дресот на Македонија пред дебитантскиот настап на Европското првенство

Грците се спротивставуваат на тоа што името на грбот е „Фудбалска федерација на Македонија“, односно затоа што го нема префиксот Северна. Министерството за надворешни работи...

Слични вести

МРАЧНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ НА ВРВНИТЕ ГЕРМАНСКИ ЕКОНОМИСТИ: Планетата е ТЕМПИРАНА ФИНАНСИСКА БОМБА, во 2023 година ѝ претстои ХАОС!

Понатамошното игнорирање на инфлацијата ќе ја втурне светската економија во голема криза, според последниот извештај издаден од „Deutsche Bank“, односно нејзините економисти, кои покажуваат...

По Макрон, уште еден француски политичар беше нападнат од лутите граѓани (ВИДЕО)

Жан-Лук Меленшон, левичарски француски политичар и, очекувано, кандидат на претстојните претседателски избори, доби брашно во лицето за време на протестот во Париз. Додека одговараше на...

СТРАШНА ЕКСПЛОЗИЈА НА ГАС ВО КИНА! Луѓето извлекувани од урнатините, има најмалку 11 мртви! (ФОТО / ВИДЕО)

Најмалку 11 лица загинаа, а 37 се тешко повредени во експлозија на гас во централна Кина. Експлозијата се случи околу 06:30 часот по локално време...

Грчките власти и националната фудбалска асоцијација побараа од УЕФА да го смени грбот на дресот на Македонија пред дебитантскиот настап на Европското првенство

Грците се спротивставуваат на тоа што името на грбот е „Фудбалска федерација на Македонија“, односно затоа што го нема префиксот Северна. Министерството за надворешни работи...

НЕВИДЕН ГРАБЕЖ: Украдени седум милиони куршуми!

Два камиона со вкупно седум милиони куршуми биле украдени кога непознати напаѓачи го пресретнале транспортот на оружје во мексиканската држава Гуанхуато, пренесува весникот „Informador“. Претставник...