дома Планета МАСОВНА ТЕПАЧКА ВО АВИОН! Уапсена жена поради предизикување на инцидент, СЕ ПОРАДИ...

МАСОВНА ТЕПАЧКА ВО АВИОН! Уапсена жена поради предизикување на инцидент, СЕ ПОРАДИ МАСКА! (ВИДЕО)

Масовна тепачка изби во авион на летот од Њу Џерси до Порторико затоа што некои патници не носеле маски.

Инцидентот се случил откако слетал во Сан Хуан, Порторико, кога полицијата се обидела да интервенира, како што објавила, поради жена која „се однесувала агресивно“.

Жената која била идентификувана како Наси Вероника Пејн, како што известила полицијата, викала кон еден од патниците и се обидела да го нападне, а конфликтот и тепачката што започнала ги снимиле и други патници.

Според сведочењето на патниците, сè започнало кога еден човек одел во авион без маска за време на летот. Стјуардесите го предупредија да не менува места и да става маска. Три жени кои патувале со него се однесувале слично и исто така биле предупредени.

Ситуацијата кулминираше по слетувањето, кога тројца мажи почнаа да им викаат на тие жени и да ги навредуваат од расна основа.

Потоа започнал физичкиот конфликт, а Пејн не запрела дури и кога се обиделе да ги разделат. Таа беше уапсена и ѝ беше определена кауција од 150.000 американски долари.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

СЗО: Не препорачуваме употреба на Ремдесивир кај заразени лица

Светската здравствена организација вчера официјално објави и им соопшти на лекарите дека не го препорачува Ремдесивир на „Gilead“ за третман на хоспитализирани пациенти заразени...

КЛАСИЧНАТА МУЗИКА како лек: Позитивен ефект за многу болести

Одамна е познато дека добрата музика е една од најпријатните работи во животот на луѓето, додека е помалку познато дека таа често делува како...

РОНДА: Град скриен во карпи, под облаците (ФОТО)

Сместен е во провинцијата Малага и се смета за еден од најстарите градови во светот. За прв пат Ронда била населена со Келти, кои ја...

СНИМЕН ГРАБЕЖ НА БАНКА: Со експлозив разнеле банкомат во Приштина! (ВИДЕО)

Портпарол на косовската полиција, Агрон Боровци, потврди дека утрово била ограбена банка во Приштина, откако разбојниците разнеле банкомат со експлозивна направа, објавија приштинските медиуми. Боровци...

Слични вести

Фото временска машина: Како некогаш славните се забавуваа

Познатите личности водат гламурозен живот, па затоа ја ценат добрата забава. Елегантна гардероба, чаша во едната рака и цигара во другата, обично беа задолжителни...

КЛАСИЧНАТА МУЗИКА како лек: Позитивен ефект за многу болести

Одамна е познато дека добрата музика е една од најпријатните работи во животот на луѓето, додека е помалку познато дека таа често делува како...

РОНДА: Град скриен во карпи, под облаците (ФОТО)

Сместен е во провинцијата Малага и се смета за еден од најстарите градови во светот. За прв пат Ронда била населена со Келти, кои ја...

СНИМЕН ГРАБЕЖ НА БАНКА: Со експлозив разнеле банкомат во Приштина! (ВИДЕО)

Портпарол на косовската полиција, Агрон Боровци, потврди дека утрово била ограбена банка во Приштина, откако разбојниците разнеле банкомат со експлозивна направа, објавија приштинските медиуми. Боровци...

Заев за легализација на марихуаната: Скопје како Амстердам, зошто да не!

Во интервју за Дојче Веле на македонски јазик, премиерот Зоран Заев најави легализација, односно декриминализација на употребата на марихуана во угостителските места. „Тоа е дел...