дома Планета Машина за миење и сушење на косата! Ставате ШЛЕМ на главата, а...

Машина за миење и сушење на косата! Ставате ШЛЕМ на главата, а потоа … дали би се осмелите на ова? (ВИДЕО)

Кинезот Ченг Гонгке го патентирал својот изум – машина за перење коса. Може да ја измие и исуши вашата коса како што тоа прават луѓето.

Овој уред го направи со помош на моторциклистички шлем, кофа со вода и контролен панел, а секако има и ретровизори.

Овој уред нанесува шампон, го масира скалпот и ја исплакнува косата за околу три минути. Со примена на регенератор на косата и нејзино сушење со фен, целиот процес трае уште пет минути.

Погледнете подолу како изгледа овој уред и како тој всушност функционира.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Неверојатните Малдиви и аеродромот среде океан (ВИДЕО)

Додека некои уживаат во спектакуларната сцена додека слетуваат и полетуваат од овој аеродром, други се исплашени од самиот факт што пистата се наоѓа на...

Побегнала од цивилизацијата па живеела пет месеци во кањон

Жена од американската држава Јута, која исчезна во ноември, беше пронајдена жива во камперски шатор во кањон, а наводно јадела трева и мов повеќе...

Бизарен тренд: Сирово и расипано месо е новaта дрога на младите

Поради пандемијата на коронавирусите, луѓето, сè повеќе млади, започнаа нов кулинарски тренд - конзумирање на расипано сирово месо. Причината за ваквото однесување се рефлектира во...

Неверојатните Малдиви и аеродромот среде океан (ВИДЕО)

Додека некои уживаат во спектакуларната сцена додека слетуваат и полетуваат од овој аеродром, други се исплашени од самиот факт што пистата се наоѓа на...

Слични вести

ХОРОСКОП ЗА 8 МАЈ: Скорпијата со важен чекор, но и дилема е пред вас, Ракот го чека поволна финансиска состојба!

ОВЕН РАБОТА: Денес сè ви оди како што треба. Вие не треба да имате никакви грижи. Ако започнете нов бизнис, ќе имате многу среќа. Во...

Побегнала од цивилизацијата па живеела пет месеци во кањон

Жена од американската држава Јута, која исчезна во ноември, беше пронајдена жива во камперски шатор во кањон, а наводно јадела трева и мов повеќе...

Бизарен тренд: Сирово и расипано месо е новaта дрога на младите

Поради пандемијата на коронавирусите, луѓето, сè повеќе млади, започнаа нов кулинарски тренд - конзумирање на расипано сирово месо. Причината за ваквото однесување се рефлектира во...

Неверојатните Малдиви и аеродромот среде океан (ВИДЕО)

Додека некои уживаат во спектакуларната сцена додека слетуваат и полетуваат од овој аеродром, други се исплашени од самиот факт што пистата се наоѓа на...

НАСИЛНИ НЕРЕДИ ВО ЕРУСАЛИМ: Повеќе од 50 лица ранети во бруталниот судир меѓу муслиманските верници и израелската полиција (ВИДЕО)

Повеќе од 50 лица се повредени вчера вечер за време на судирите меѓу муслиманските верници и израелските полицајци кои влегоа во храмот на Брдото...