дома Планета Мајли Сајрус не престанува да шокира: Сними диво видео со ѕвездата од...

Мајли Сајрус не престанува да шокира: Сними диво видео со ѕвездата од Косово

Новиот албум сè уште не е објавен, но песната ‘Midnight Sky’ доби многу добри критики. Пејачката Мајли Сајрус изненади со дует со Дуа Липа во песната ‘Prisoner’, за која пејачите снимија и визуелно многу интересно музичко видео.

На видеото, девојките се фрлаат кон камионот каде шетаат пајаци, истураат црвена течност што личи на крв, ја пијат, а целиот амбиент многу потсетува на дивите забави на рок ѕвездите од 70-тите.

Инаку, Мајли Сајрус претходно се разведе од Лиам Хемсворт, со кого беше во брак околу осум месеци и иако првпат прошетаа во 2009 година, парот имаше неколку паузи. По разводот, Мајли беше фатена како се бакнува со блогерката Кејтлин Картер, а девојките раскинаа по само еден месец врска. Пропаднатите љубови се чини дека го инспирирале Сајрус, кој оттогаш работи вредно на нова музика.

Иако работела со повеќе стилови, се чини дека не се движи премногу од комбинација на рок, поп и кантри. Новиот албум сè уште не е објавен, но песната ‘Midnight Sky’ доби многу добри критики, а покрај дуетот со Дуа Липа, на следниот албум ќе има и соработки со икони како Били Ајдол и Џоан Џет.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ДИЛЕТА ВО ВРСКА СО НАЈПОСАКУВАНИОТ АКТЕР ВО СВЕТОТ! Огнената Италијанка има ново момче: Жените се ОНЕСВЕСТУВААТ по него, потекнува од КОСОВО!

Дилета Леота, привлечна италијанска водителка, наводно влегла во врска со еден од најпосакуваните мажи на светот. Станува збор за турскиот актер Џан Јаман, кој неодамна...

ИСТАНБУЛ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА ЗА 45 ДЕНА: Најлоша суша во последните 15 години

Истанбул се подготвува да остане без вода за 45 дена откако Турција падна во најсувиот период во претходната деценија. Урбаниот развој е виновен за сушењето...

ШОК ФОТОГРАФИИ ОД КАПИТОЛ: Ова најдобро ја илустрира состојбата во САД за време на обидот за разрешување на Трамп! (ФОТО)

Фотографија што можеби најдобро ја опишува атмосферата во моментов во американската престолнина е направена денес во ходниците на Капитол, каде во моментов тече дискусијата...

Специјалците на Спасовски апсеа локален лидер на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

Претседателот на локалниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани Ѓорѓи Влајкиноски е уапсен попладнево од полициските специјалци. Влајкиноски објавува фотографии и видеа од апсењето од кои...

Слични вести

Ракометарите тргнаа за Египет за да покажат дека се повеќе од само резерва на мундијалот

Иако прва резерва, која влета поради многуте позитивни случаи на Ковид-19 во селекцијата на Чешка, македонската ракомстна репрезентација отпатува за Египет со повисоки амбиции...

ИСТАНБУЛ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА ЗА 45 ДЕНА: Најлоша суша во последните 15 години

Истанбул се подготвува да остане без вода за 45 дена откако Турција падна во најсувиот период во претходната деценија. Урбаниот развој е виновен за сушењето...

ШОК ФОТОГРАФИИ ОД КАПИТОЛ: Ова најдобро ја илустрира состојбата во САД за време на обидот за разрешување на Трамп! (ФОТО)

Фотографија што можеби најдобро ја опишува атмосферата во моментов во американската престолнина е направена денес во ходниците на Капитол, каде во моментов тече дискусијата...

Специјалците на Спасовски апсеа локален лидер на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

Претседателот на локалниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани Ѓорѓи Влајкиноски е уапсен попладнево од полициските специјалци. Влајкиноски објавува фотографии и видеа од апсењето од кои...

КАКО ДА ГИ ИСЧИСТЕТЕ ЦРЕВАТА ПРИРОДНО И ДА СЕ ОПОРАВИТЕ ОД ИНФЕКЦИИ: Лененото семе ќе ви помогне полесно да се ослободите од токсините, еве...

Познато е дека е доволно да се исчистат цревата од слуз, фекални наслаги и други паразити за да се ослободите од многу болести. Истражувањата на...