дома Планета „МОЈАТА ЖЕНА се здебели, НЕ МОАМ ДА ЗАМИСЛАМ СЕКС СО НЕА ...“...

„МОЈАТА ЖЕНА се здебели, НЕ МОАМ ДА ЗАМИСЛАМ СЕКС СО НЕА …“ И признанието на овој човек предизвика лавина коментари

Овој човек одлучи да сподели проблем што го мачи со месеци.

Авторот на оваа исповед е анонимен и тој искрено зборува за проблемот што ги наруши неговиот брак и врската со неговата сопруга. Таа се здебели, а тој повеќе не може да замислува да биде интимен со неа поради тоа.

“Седам тука и се обидувам да мислам на најдобриот начин да се изразам – затоа што нема вистински. Не е нешто што сакам да го кажам, но сакам да бидам искрен. Жена ми не ме привлекува повеќе. Не сакам секс со неа затоа што повеќе не изгледа како на почетокот на врската. Кога се сретнавме таа беше витка, а потоа килограмите почнаа да се натрупуваат. Не е нешто што луѓето лесно го делат. Се чувствувам како да сум ја изневерил но така се работите.

Тоа не е она што таа го заслужува. Таа е добра жена. Прекрасна жена. Подобра личност од мене. Но, тоа веќе не ме привлекува. Ја сакам нејзината насмевка, нејзиниот карактер, нејзината топлина и мудрост, но мислам дека почнувам да ја сакам како пријателка, а не како жена. Можеби ако бевме во брак 20 години, ќе беше поразбирливо и поприфатливо, но ние се венчавме пред пет години, таа е во средината на триесеттите години, а јас во доцните триесетти години.

horoskop, devojka, žena, sreća, ljubav

За време на овие 5 години, таа премина од жена со средна градба во конфекциски број 38 на број 48, и нема промена на повидок. Чувствувам дека е несреќна и дека храната е нејзина утеха. Свесен сум и дека придонесов за нејзиното незадоволство, но не можам да разберам како некој дозволи толку многу да се промени. Дали љубовта навистина има врска со физичкиот изглед? Дали сум толку плиток и површен? Или јас сум само маж? Со денови размислував за тоа. Зарем не постои непишано правило во партнерствата дека партнерите мора да се стремат да останат привлечни едни на други?

Таа знае како се чувствувам, иако секако никогаш не и го кажав тоа. Може да го види тоа на начинот на кој јас ја гледам. Тоа може да го прочита од нашиот нарушен, едвај постоен сексуален живот. Сакам да ослаби, не можам да го променам начинот на кој работи мојот мозок. Сакам сопругата да биде здрава, самоуверена и среќна, да биде горда на својот изглед.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ДЕКОРАЦИЈА НА ДОМОТ според ФЕНГ ШУИ: Важно е ова да биде првиот чекор

Штом започнете да го користите Фенг Шуи и ја разберете неговата предвидливост, ќе ви биде полесно да ги реализирате вашите желби поврзани со украсувањето...

ДЕКОРАЦИЈА НА ДОМОТ според ФЕНГ ШУИ: Важно е ова да биде првиот чекор

Штом започнете да го користите Фенг Шуи и ја разберете неговата предвидливост, ќе ви биде полесно да ги реализирате вашите желби поврзани со украсувањето...

Тој обожава хорор филмови, а потрошил повеќе од 120.000 динари за да изгледа како вампир

Во иднина планира да ги прави ушите да изгледаат како џуџиња, но и да продолжи да го тетовира своето тело. Многумина во својата младост биле...

ЏОРЏИНА СТРАГО МУ ГО ЗАБРАНИ ОВА НА РОНАЛДО: Нејзиниот збор се почитува, Кристијано не смее ни да помисли на тоа!

Можеби темпераментот е токму тој што го држеше Роналдо покрај убавата Џорџина. Знаевме дека е привлечна и дека сака да се слика провокативно, но на...

Слични вести

„Бебе што спие“ е туристичка атракција среде пустина, а оваа статуа крие необична приказна

Огромна скулптура на бебе што спие се наоѓа во пустината во Гуангжу, провинцијата Гансу во северозападна Кина. Необичната туристичка атракција на статуата „Заспано бебе“...

ДЕКОРАЦИЈА НА ДОМОТ според ФЕНГ ШУИ: Важно е ова да биде првиот чекор

Штом започнете да го користите Фенг Шуи и ја разберете неговата предвидливост, ќе ви биде полесно да ги реализирате вашите желби поврзани со украсувањето...

Тој обожава хорор филмови, а потрошил повеќе од 120.000 динари за да изгледа како вампир

Во иднина планира да ги прави ушите да изгледаат како џуџиња, но и да продолжи да го тетовира своето тело. Многумина во својата младост биле...

ЏОРЏИНА СТРАГО МУ ГО ЗАБРАНИ ОВА НА РОНАЛДО: Нејзиниот збор се почитува, Кристијано не смее ни да помисли на тоа!

Можеби темпераментот е токму тој што го држеше Роналдо покрај убавата Џорџина. Знаевме дека е привлечна и дека сака да се слика провокативно, но на...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Близнаците не треба да ја пропуштаат можноста, Лавот спремен да освои, Шкорпијата ќе се радува, а вие?

Прочитајте го дневниот хороскоп за 3 март! Овен Вие сте одлично расположени. Лесно добивате резултати, но сепак треба малку повеќе да се фокусирате на приоритетите. На...