дома Планета НАПАД СО БУБАШВАБИ! Влетаа во ресторанот и ги расфрлија на сите страни,...

НАПАД СО БУБАШВАБИ! Влетаа во ресторанот и ги расфрлија на сите страни, настана општа паника! (ВИДЕО)

Двајца мажи фрлиле повеќе од 1.000 лебарки во еден ресторан во Тајпеј, Тајван и се претпоставува дека станува збор за одмазда на криминална организација.

Мажи облечени во црно влетаа во барот „G House“ и фрлија 1.000 инсекти во воздухот, а на снимките од надзорната камера се гледаат бубачки кои веднаш се „рашетале“ низ ресторанот.

Во тоа време беше организиран полициски собир во ресторанот, но началникот на полицијата во Тајпеј, Чен Џиа-Ченг изјави дека инцидентот нема никаква врска со полицијата, туку со сопственикот на ресторанот.

Имено, постои сомневање дека сопственикот ѝ должи пари на криминалната организација „Bamboo Union“, која е една од трите главни тријади во Тајван.

Наводно, во тие криминални триади има околу 10 000 членови кои се нарекуваат бизнисмени, а всушност се занимаваат со организирање убиства и трговија со дрога.

Четворица мажи и една жена осомничени за вмешаност во нападот биле однесени во полиција и им е одреден притвор. Покрај двајцата кои ги фрлиле лебарките, наводно уште двајца чувале стража, додека петтиот осомничен бил нивниот возач.

По инцидентот, сопственикот на ресторанот најавил дека ресторанот ќе биде целосно стерилизиран и исчистен од штетници.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ГО ОДБИ РОНАЛДО БИДЕЈЌИ НЕ Е НЕЈЗИН ТИП! ОД НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ ФОТОГРАФИИ СРЦЕТО МОЖЕ ДА ВИ ЗАСТАНЕ: Русинка која го ЗАПАЛИ нетот!

Вики Одинцова, жешка Русинка која своите 5 милиони следбеници ги „почастува“ со провокативни фотографии речиси секој ден, уште еднаш направи вистински хаос на социјалните...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

Слични вести

ГО ОДБИ РОНАЛДО БИДЕЈЌИ НЕ Е НЕЈЗИН ТИП! ОД НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ ФОТОГРАФИИ СРЦЕТО МОЖЕ ДА ВИ ЗАСТАНЕ: Русинка која го ЗАПАЛИ нетот!

Вики Одинцова, жешка Русинка која своите 5 милиони следбеници ги „почастува“ со провокативни фотографии речиси секој ден, уште еднаш направи вистински хаос на социјалните...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

ЗАШТО И ТРЕБАШЕ ОВА: Ким Кардашијан експериментира со новиот изглед и не сите се возбудени! (ФОТО)

Ким Кардашијан (40) ги обожава модата и трендовите. Таа многу пати експериментирала со својот изглед, менувајќи го начинот на облекување, шминка, па дури и...