дома Планета Снимка од ликвидацијата на напаѓачот кој не престанал да извикува „Алах Акбар“:...

Снимка од ликвидацијата на напаѓачот кој не престанал да извикува „Алах Акбар“: Градоначалникот на Ница проговори терористичкиот напад (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Терористички напад се случи во црква во Ница во кој загинаа три лица, а неколку беа ранети. Напаѓачот со нож избодел луѓе во црквата, а медиумите јавуваат дека биле обезглавени две жртви. За овој настан зборуваше и градоначалникот на Ница, Кристијан Естроси.

  • Денес плаќаме превисока цена со тоа што повторно сме жртви на исламофашизмот. Нема сомнение за тоа, тој (напаѓачот) не престана да го повторува „Алах Акбар, изјави пред новинарите Кристијан Естроси.
  • Моите први зборови се сочувство до семејствата и роднините на жртвите, како и до целата заедница на базиликата Нотр Дам во Ница, рече тој.

Тој им се обрати и на граѓаните на Ница кои во моментов се под влијание на емоции, а исто така и оддаде почит на полицијата.

Медиумите јавуваат дека полицијата реагирала брзо и го неутрализирала напаѓачот. Терористот е ранет и пренесен во болница. Тој и за време на апсењето извикувашл „Алах Акбар“.

Нападот се случи само две недели откако во Париз беше обезглавен професорот Самуел Пати. Тој беше убиен од 18-годишен Чеченец затоа што Пати им покажал на своите студенти карикатури на пророкот Мухамед.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Хари и Вилијам се сретнаа за прв пат по 298 дена

Средба од која се плаши кралското семејство. Принцот Хари не стапна на британско тло од март кога неговите кралски должности официјално престанаа. Неговиот двегодишен постар...

Адвокатот на Трамп толку многу се испоти што бојата на косата почна да му се слева по лицето

Руди Џулијани, адвокат на Трамп и поранешен градоначалник на Њујорк, зборуваше за претседателските избори во САД, кои ги нарече голема измама. За време на...

Им здодеа! Хари и Меган бегаат со Арчи од САД

И додека Британците со нетрпение го чекаат принцот Хари, неговата сопруга Меган и нивниот едно и пол годишен син Арчи, кои пристигнуваат во Велика...

Хари и Вилијам се сретнаа за прв пат по 298 дена

Средба од која се плаши кралското семејство. Принцот Хари не стапна на британско тло од март кога неговите кралски должности официјално престанаа. Неговиот двегодишен постар...

Слични вести

Колку помало, толку подобро! Научниците тврдат дека големината на гениталиите може да влијае на висината на платата

Истражувањата дадоа неочекувани резултати. За сите оние кои тврдат дека големината е важна, имаме добри вести, но само ако имаат помала „гордост“. Имено, најновото истражување...

Адвокатот на Трамп толку многу се испоти што бојата на косата почна да му се слева по лицето

Руди Џулијани, адвокат на Трамп и поранешен градоначалник на Њујорк, зборуваше за претседателските избори во САД, кои ги нарече голема измама. За време на...

Им здодеа! Хари и Меган бегаат со Арчи од САД

И додека Британците со нетрпение го чекаат принцот Хари, неговата сопруга Меган и нивниот едно и пол годишен син Арчи, кои пристигнуваат во Велика...

Хари и Вилијам се сретнаа за прв пат по 298 дена

Средба од која се плаши кралското семејство. Принцот Хари не стапна на британско тло од март кога неговите кралски должности официјално престанаа. Неговиот двегодишен постар...

Трамп крие податоци за вакцините: Демократите ја напаѓаат администрацијата на претседателот во заминување

Портпаролот на Белата куќа, Брајан Моргенштерн не можеше да каже дали тимот на Бајден ќе биде информиран Членовите на тимот на претседателот Доналд Трамп за...