дома Планета Најдобриот секс пози против стресот

Најдобриот секс пози против стресот

Жените често велат – добро сум, сè е во ред, а не постои начин да се опуштат и да доживеат оргазми, објаснува гуруто за сексуални односи Меган Стабс.

Сепак, и покрај ова, постојат низа начини да спречите недостаток на оргазам и како да се опуштите и да уживате со вашиот партнер. Важно е сè што правите, да правите што е можно побавно за да ги навикнете целото тело и ум на чувството на мир. Но, кога станува збор за сексот и позите се многу важни затоа што Стабс ги избра оние кои целосно ќе го ослободат стресот, а жените ќе дојдат до големото О.

1. Doggy
Како: Спуштете се на сите четири. Мажот ќе клекне зад вас и ќе влезе од позади.
Зошто: Понекогаш најдобриот начин да се опуштите е да дадете контрола на друга личност, објаснува Стабс.

На овој начин вашиот партнер има целосна контрола и вие можете целосно да уживате.

2. Лажица
Како: И двајцата лежите на страна свртени во иста насока. Жената треба малку да ги крене нозете за да може полесно да влезе мажот.

Зошто: Оваа поза е генијален пример за тоа како физичкиот контакт може да ослободи ендорфин и да ги смири нервите, забележува гуруто.

Бидејќи оваа поза бара многу контакт кожа на кожа, вие брзо ќе се смирите, лежењето едни покрај други е исто така релаксирачко за вашиот партнер.

3. На стомак
Како: Жената лежи со лицето надолу на креветот, нозете исправени и колковите малку подигнати.

Зошто: Ова исто така се однесува на контрола и релаксација. Поголемиот плус е што ако сте имале напорен ден, па ќе легнете на мир, ќе се опуштите и целосно ќе му се предадете на партнерот.

4. Стоејќи
Како: И двајцата стоите, но жената се наведнува над нејзината половина и мажот повторно влегува одзади.

Зошто: Оваа поза овозможува брза релаксација и можете да ја испробате држејќи ја масата со рацете.

5. Каубој
Како: Легнете на грб и маж ќе влезе во вас додека вашите нозе се скоро собрани.
Зошто: Оваа поза потсетува на мисионерска, но на овој начин маж прави подобра работа во стимулирање на клиторисот. За вас, тоа значи подобар и посилен оргазам, а воедно и неверојатна релаксација.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ОТКРИЕНО! Еве низ каква ДРАМА помина Кристијан Ериксен додека лежеше на земја! ОВОЈ потег на лекарот бил ПРЕСУДЕН!

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Данска, Питер Мелер изјави дека лекарскиот тим на теренот извршил масажа на срцето кај репрезентативецот Кристијан Ериксен, кога тој...

АМЕРИКАНЕЦ ВЛЕГОЛ ВО УСТАТА НА КИТ! Овој човек преживеал НЕВЕРОЈАТЕН ИНЦИДЕНТ!

Американецот Мајкл Пакард, кој собирал јастози веќе 40 години, скоро го проголтал грбав кит. Пакард рече дека нуркал во морето во државата Масачусетс, кога заврши...

ПО ВЕРИДБАТА СО ЧАРЛС, ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА НАПРАВИ НЕШТО ВО ТАЈНОСТ: Има причина за тоа!

Пред да замине на официјална турнеја низ Австралија со нејзиниот сопруг Чарлс, трагично починатата британска принцеза Дајана ја посети таа земја во февруари 1981...

АЛИСА НЕМА ЗАБИ, ИМА РЕТКА КОСА, И ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: Погледнете како изгледа кога ќе извади еден куп шминка (ВИДЕО)

Алис е жена која ги скрши сите предрасуди, покажувајќи на видео на TikTok како изгледа без шминка, вештачки трепки, но и без вештачките заби,...

Слични вести

ОТКРИЕНО! Еве низ каква ДРАМА помина Кристијан Ериксен додека лежеше на земја! ОВОЈ потег на лекарот бил ПРЕСУДЕН!

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Данска, Питер Мелер изјави дека лекарскиот тим на теренот извршил масажа на срцето кај репрезентативецот Кристијан Ериксен, кога тој...

АМЕРИКАНЕЦ ВЛЕГОЛ ВО УСТАТА НА КИТ! Овој човек преживеал НЕВЕРОЈАТЕН ИНЦИДЕНТ!

Американецот Мајкл Пакард, кој собирал јастози веќе 40 години, скоро го проголтал грбав кит. Пакард рече дека нуркал во морето во државата Масачусетс, кога заврши...

ПО ВЕРИДБАТА СО ЧАРЛС, ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА НАПРАВИ НЕШТО ВО ТАЈНОСТ: Има причина за тоа!

Пред да замине на официјална турнеја низ Австралија со нејзиниот сопруг Чарлс, трагично починатата британска принцеза Дајана ја посети таа земја во февруари 1981...

АЛИСА НЕМА ЗАБИ, ИМА РЕТКА КОСА, И ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: Погледнете како изгледа кога ќе извади еден куп шминка (ВИДЕО)

Алис е жена која ги скрши сите предрасуди, покажувајќи на видео на TikTok како изгледа без шминка, вештачки трепки, но и без вештачките заби,...

ОВА Е СМРТ НА ЅВЕЗДА И ФОРМИРАЊЕ НА ЦРНА ДУПКА: Забележана е најголемата експлозија во вселената! (ВИДЕО)

Масивниот излив на гама зраци се состоеше од комбинација на светли Х-зраци и гама-зраци снимени на небото, емитирани од далечни вонгалактички извори. На повеќе од...