дома Планета НА МИСИЦА Ѝ СЕ ЗАКАНУВААТ 50 ГОДИНИ ЗАТВОР: Зад убавото лице стои...

НА МИСИЦА Ѝ СЕ ЗАКАНУВААТ 50 ГОДИНИ ЗАТВОР: Зад убавото лице стои страшна приказна! Привлекувала девојки во станот, па ги вовела во проституција

Мексиканската мисица, Лора Мохика Ромеро (25) се најде во центарот на вниманието на јавноста, но овој пат не поради нејзината убавина, туку затоа што ѝ се заканува затвор од 50 години.

Имено, постои сомневање дека таа играла голема улога во организираниот криминал, поточно во киднапирањето девојчиња со цел да ги воведе во светот на проституцијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Laura Mojica (@lauumojica)

Ромеро е позната во Мексико затоа што во 2018 година ја освои титулата Мис Оахака и учествуваше на националниот натпревар за Мис. Потоа се обиде да работи како водителка, но се повлече поради „други обврски“.

Заедно со осум други осомничени, таа беше уапсена на 11 февруари во Веракруз и се товари за киднапирање и тортура на девојчиња.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Laura Mojica (@lauumojica)

Лора, наводно, била член на оваа група три години. Таа служеше како мамка за млади и убави девојки на кои би им понудила работа како модел и добар приход, а всушност, по киднапирањето, ќе ги наведела на проституцијата и на црниот пазар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Laura Mojica (@lauumojica)

Лора имала три апартмани во елитните делови на градовите во Веракруз и Оахака. Во договор со група криминалци околу неа, таа ќе им понудела на девојчињата да ја поминат ноќта таму, а потоа ќе ги дрогирала додека не дојдат другите за нив.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Laura Mojica (@lauumojica)

Според мексиканските портали, Лора била мозокот зад киднапирањето на девојките, како и за убедување на нивните семејства дека моделирањето е вистинската работа за нив.

Таа во моментов е во затвор во градот Уатуску.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ИМА ВЕРЗИЈА ЗА МАЖИ Појас на невиност за ЛОШИ ПАРТНЕРИ

Поврзаноста со појасот на невиност е претежно поврзана со историјата затоа што тој предмет се користел за да се спречи силување, однос или мастурбација. Но,...

НА МИСИЦА Ѝ СЕ ЗАКАНУВААТ 50 ГОДИНИ ЗАТВОР: Зад убавото лице стои страшна приказна! Привлекувала девојки во станот, па ги вовела во проституција

Мексиканската мисица, Лора Мохика Ромеро (25) се најде во центарот на вниманието на јавноста, но овој пат не поради нејзината убавина, туку затоа што...

НА ХОЛАНДСКИТЕ УГОСТИТЕЛИ ИМ „ПРЕКИПЕ“: Тие ја тужат државата затоа што ги затвори кафулињата, бизнис оди низ вода!!!

Националното здружение на ресторани и угостителски компании во Холандија денес објави дека ќе ја тужи холандската држава да ги укине мерките за заклучување, за...

ВАТИКАН НЕ ЗНАЕ КОЛКУ ИМОТИ ИМА: Пописот на недвижнини ќе биде готов напролет, папата Франциско брза да избегне скандали! (ВИДЕО)

Престижни адреси во Париз, Лондон и Женева и 3.000 имоти низ Рим: Ватикан откри повеќе детали за својата империја во недвижнини, изворот на приход...

Слични вести

МОРНИЧАВА ТУЖБА ВО ТЕКСАС: Ако властите не ги уверувале дека ќе дојде струјата, Кристијан (11) ќе бил жив! (ВИДЕО)

Советот за енергетска одговорност во Тексас (ERCOT) и „ Entergy Corporation“ се тужени за 100 милиони долари за небрежност што доведе до смрт на...

НА МИСИЦА Ѝ СЕ ЗАКАНУВААТ 50 ГОДИНИ ЗАТВОР: Зад убавото лице стои страшна приказна! Привлекувала девојки во станот, па ги вовела во проституција

Мексиканската мисица, Лора Мохика Ромеро (25) се најде во центарот на вниманието на јавноста, но овој пат не поради нејзината убавина, туку затоа што...

НА ХОЛАНДСКИТЕ УГОСТИТЕЛИ ИМ „ПРЕКИПЕ“: Тие ја тужат државата затоа што ги затвори кафулињата, бизнис оди низ вода!!!

Националното здружение на ресторани и угостителски компании во Холандија денес објави дека ќе ја тужи холандската држава да ги укине мерките за заклучување, за...

ВАТИКАН НЕ ЗНАЕ КОЛКУ ИМОТИ ИМА: Пописот на недвижнини ќе биде готов напролет, папата Франциско брза да избегне скандали! (ВИДЕО)

Престижни адреси во Париз, Лондон и Женева и 3.000 имоти низ Рим: Ватикан откри повеќе детали за својата империја во недвижнини, изворот на приход...

БРИТАНСКИ ТИНЕЈЏЕР СОЗДАДЕ ДОМ ОД НУЛА: Томас не сакаше да плаќа кирија, еве како стигна до брнара! (ВИДЕО)

Тинејџер кој бил решен да го добие својот дом заштедил цело богатство затоа што изградил кабина брнара во дворот на куќата на неговите родители. Томас...