дома Планета НЕВЕРОЈАТНО, НО ВИСТИНА! Полицијата стави папагалот во притвор затоа што тргнал да...

НЕВЕРОЈАТНО, НО ВИСТИНА! Полицијата стави папагалот во притвор затоа што тргнал да краде со сопственикот!

Папагал престојувал во одделот за притвор во Утрехт, Холандија, кој бил очевидец илидел од грабеж извршен од неговиот сопственик.

Според локалната полиција, тие го уапсиле човекот минатиот четврток, откако го фатиле како ограбува продавница. Во моментот на апсењето, човекот имал милениче на рамото, па ја однеле птицата заедно со сопственикот во полициската станица.

На осомничениот наскоро му беше одреден притвор, а бидејќи полицијата немаше кафез за птици, а не знаеја кому да му го доверат за чување, тие го поставија папагалот во една од затворските ќелии.

Потоа, на нивниот официјален Instagram профил објавија фотографии од „уапсениот“ папагал, со објаснување како папагалот стигнал до нив.

  • По распитот на осомничениот, донесено е решение и тој и миленичето да бидат приведени. Секако, ние се грижиме за обајцата – стои во описот на фотографијата.
  • Птицата не беше испрашувана и колку што знаеме, таа не е виновна по никакво обвинување – додаде полицијата со малку хумор.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

МИГРАНТИТЕ БРЗААТ КОН ПОРТИТЕ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН: Шокантен извештај на европската гранична полиција за бројот на илегални преминувања

Во првите четири месеци од 2021 година се регистрирани 11.606 илегални мигранти на граничните премини со ЕУ на западнобалканската рута, што е повеќе од...

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД ОТКАЖА!!!

Притиснат да каже зошто нема да одржи заедничка прес-конференција со рускиот претседател Владимир Путин, американскиот претседател Џозеф Бајден рече дека „не станува збор за...

Кои се придобивките од комбинацијата на вакцини? Короната не е првата болест за која се користи овој метод

Стравот дека вакцинацијата со една и повторната вакцинација со друг вид вакцина е опасна е неоснован, пишува агенцијата „AGI“, која ги цитира зборовите на...

ИЗРАЕЛ СЕ ПОДГОТВУВА ДА ГО НАПАДНЕ ХЕЗБОЛАХ? Испратија моќно оружје кон нив, сè може брзо да ескалира (ФОТО)

На 13 јуни, израелскиот Hermes 450 беше забележан како врши вооружена патрола долж линијата на раздвојување со Јужен Либан, главното упориште на Хезболах. Али Шајб,...

Слични вести

ГИ НАДМИНАА СИТЕ! Фантастичните кинески 3Д билборди се целосно реални, луѓето нон стоп ги гледаат со целосно внимание! (ВИДЕО)

Повеќето луѓе не сакаат кога реклами се вметнуваат во филмови, серии или ТВ-шоуа, некои дури не сакаат билборди. Сепак, овие кинески 3Д реклами (3Д билборди)...

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД ОТКАЖА!!!

Притиснат да каже зошто нема да одржи заедничка прес-конференција со рускиот претседател Владимир Путин, американскиот претседател Џозеф Бајден рече дека „не станува збор за...

Кои се придобивките од комбинацијата на вакцини? Короната не е првата болест за која се користи овој метод

Стравот дека вакцинацијата со една и повторната вакцинација со друг вид вакцина е опасна е неоснован, пишува агенцијата „AGI“, која ги цитира зборовите на...

ИЗРАЕЛ СЕ ПОДГОТВУВА ДА ГО НАПАДНЕ ХЕЗБОЛАХ? Испратија моќно оружје кон нив, сè може брзо да ескалира (ФОТО)

На 13 јуни, израелскиот Hermes 450 беше забележан како врши вооружена патрола долж линијата на раздвојување со Јужен Либан, главното упориште на Хезболах. Али Шајб,...

Единаесет месечно старо бебе умрело од глад: Мајката Олга отишла на четиридневна забава и ги остави децата сами дома

Олга Базарова (25) била на забава со своите пријатели додека нејзиниот 11-месечен син полека умирал од глад во неговото креветче, соопшти судот во рускиот...