дома Планета НЕВИДЕНА ПРЕСМЕТКА ВО АВИОН: Патничка удрила стјуардеса по лицето, ѝ ги скршила...

НЕВИДЕНА ПРЕСМЕТКА ВО АВИОН: Патничка удрила стјуардеса по лицето, ѝ ги скршила забите, сето тоа поради МАСКА! (ВИДЕО)

Полицијата ја уапси Американката Вивиен Квинонез (28) за физички напад врз стјуардеса за време на летот од Сакраменто до Сан Диего минатиот месец.

Според очевидци, физичкиот напад на жената врз вработена во „SouthWest Airlines“ се случил откако таа повеќе пати побарала од неа правилно да ја носи маска над носот и устата, како и сите други патници и да ги почитува правилата во авионот. Квинонез се оглувувала секој пат, а кога стјуардесата веќе ги изгубила нервите и го кренала гласот, жената возвратила со удари со тупаница во лицето. Притоа, таа ѝ избила два заби.

Сопатник го спречил понатамошен физички напад, откако 28-годишната девојка ја насочил кон нејзиното место.

Целиот напад го снимила 57-годишната Мишел Манер, која се враќаше од одмор.

  • Пет минути пред конфронтацијата, имаше конфликт. Забележав врисоци од обете страни. Тие се расправаа за правилното носење на маската над носот, рече таа, додавајќи дека веќе ја имала вклучена камерата за време на напад
  • Се фокусирав на тоа што е можно посмирено да го држам мобилниот телефон, со цел да ја забележам ситуацијата и да имам доказ.

Кога авионот слетал во Сан Диего, патниците морале да останат на своите места до доаѓањето на полицијата, која извршила испрашување и ја привеле Вивијан Квинонез. Бидејќи нападот е извршен во лет, обвинението автоматски се наоѓа на федерално ниво.

Авиокомпанијата „SouthWest Airlines“ не излезе во јавноста со името на својата стјуардеса и остро го осуди нападот.

  • Не дозволуваме или толерираме вербални или физички напади врз екипажот во нашата кабина кои се таму за да ја гарантираат безбедноста на сите патници, се вели во соопштението на авиокомпанијата.
    Освен казната што судот допрва треба да ја одреди, на Кџинонез ѝ е забрането да патува доживотно со „SouthWest Airlines“.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ХОРОР ВО КОПЕНХАГЕН: Борба за живот на Кристијан Ериксен! Играчи на двата тима во СОЛЗИ! (ВИДЕО)

Страшни вести пристигнуваат од Копенхаген. За време на првото полувреме на натпреварот Данска-Финска во моментов се случи неверојатна трагедија. Најдобриот играч на Данска, Кристијан Ериксен, само...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ДЕЦА ОД ПОЖАР ВО СТАН НА ТРЕТ КАТ! Тројца мажи ХЕРОЈСКИ извлекоа две деца (ВИДЕО)

Ужасен пожар се случил во стан во рускиот град Кострома кога тројца успеале да спасат две деца од запален дом на третиот кат пред...

КАМЕРИТЕ СНИМИЈА СТРАШЕН МОМЕНТ НА ХИМАЛАИТЕ: Планинарите застанаа да се одморат, а потоа започна огромна лавина (ВИДЕО)

Камерите забележаа застрашувачки момент кога лавина падна од врвот на Хималаите и се упати кон логорот каде што беше сместена група планинари, во Непал. За...

Слични вести

Ширењето на делта сојот е причина за сериозна загриженост

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, денес оцени дека ширењето на делта сојот на вирусот корона е причина за сериозна загриженост. Се очекува британскиот премиер...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ДЕЦА ОД ПОЖАР ВО СТАН НА ТРЕТ КАТ! Тројца мажи ХЕРОЈСКИ извлекоа две деца (ВИДЕО)

Ужасен пожар се случил во стан во рускиот град Кострома кога тројца успеале да спасат две деца од запален дом на третиот кат пред...

КАМЕРИТЕ СНИМИЈА СТРАШЕН МОМЕНТ НА ХИМАЛАИТЕ: Планинарите застанаа да се одморат, а потоа започна огромна лавина (ВИДЕО)

Камерите забележаа застрашувачки момент кога лавина падна од врвот на Хималаите и се упати кон логорот каде што беше сместена група планинари, во Непал. За...

ХОРОР ВО КОПЕНХАГЕН: Борба за живот на Кристијан Ериксен! Играчи на двата тима во СОЛЗИ! (ВИДЕО)

Страшни вести пристигнуваат од Копенхаген. За време на првото полувреме на натпреварот Данска-Финска во моментов се случи неверојатна трагедија. Најдобриот играч на Данска, Кристијан Ериксен, само...