дома Планета Невкусната шега на родителите го пресплаши девојчето

Невкусната шега на родителите го пресплаши девојчето

Сите познавачи на цртани филмови секако се запознаени со злобниот зелен Дедо Мраз. За жал, тој уништи новогодишна фотографија на девојчево. Ако не сте се сетиле до сега, тоа е Гринч.

Мајката на девојчето, Шеми Алеш, вели дека веќе една година се радувала на ова, нејзиното забавно фотографирање.

Имено, таа ја облече својата ќерка и ја подготви за новогодишно сликарство, а девојчето беше подготвено да позира дури и без да се сомнева дека има страшило зад неа. Како реагирала кога го виде може да се види на серија фотографии и видео што нејзината мајка ги објави на Instagram.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Shade Room (@theshaderoom)

Мајката на Шеми вели дека знаела дека малата Харлоу ќе реагира токму така.

  • Ќерка ми е жива и слатка и знаев дека ќе реагира на тој начин. Јас го сторив тоа за да и ги покажам овие смешни фотографии кога ќе порасне , вели оваа мајка.
  • Мислам дека на сите им треба малку смеа во овие тешки моменти“, рече таа за Шеми, додавајќи дека фотографиите предизвикале голем број позитивни реакции.

Сепак, коментарите ги нагласуваат сосема спротивните, негативните.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ВО МАРКЕТ ВО БРАЗИЛ ПРЕТЕПА ЧОВЕК ДО СМРТ: Протести избиле низ целата земја! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Протести избувнаа во Бразил по грозоморниот инцидент во кој обезбедувањето на еден супермаркет претепа до смрт црномурест човек во пресрет на Денот посветен на...

Машина за миење и сушење на косата! Ставате ШЛЕМ на главата, а потоа … дали би се осмелите на ова? (ВИДЕО)

Кинезот Ченг Гонгке го патентирал својот изум - машина за перење коса. Може да ја измие и исуши вашата коса како што тоа прават...

СЕВЕРИНА ПРЕД И ПОСЛЕ ЕСТЕТСКИТЕ ОПЕРАЦИИ! Еве како изгледала пејачката на почетокот на нејзината кариера!

Пејачката Северина Којиќ никогаш не остава никого рамнодушен со својот изглед, а нејзините фотографии од младоста без естетски корекции изненадија многумина. Пејачката Северина Којиќ важи...

Невкусната шега на родителите го пресплаши девојчето

Сите познавачи на цртани филмови секако се запознаени со злобниот зелен Дедо Мраз. За жал, тој уништи новогодишна фотографија на девојчево. Ако не сте...

Слични вести

КАЗНЕТСО 400 ЕВРА ПОРАДИ ЈАДЕЊЕ БУРЕК ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИН! БУРЕКЏИЛНИЦАТА СЕ ОГЛАСИ: Ние ќе ја платиме казната! (ФОТО)

Една бурекџилница во Љубjана вети дека ќе ја покрие казната за човек кој доставува храна, кој бил казнет затоа што јадел на јавно место...

Машина за миење и сушење на косата! Ставате ШЛЕМ на главата, а потоа … дали би се осмелите на ова? (ВИДЕО)

Кинезот Ченг Гонгке го патентирал својот изум - машина за перење коса. Може да ја измие и исуши вашата коса како што тоа прават...

СЕВЕРИНА ПРЕД И ПОСЛЕ ЕСТЕТСКИТЕ ОПЕРАЦИИ! Еве како изгледала пејачката на почетокот на нејзината кариера!

Пејачката Северина Којиќ никогаш не остава никого рамнодушен со својот изглед, а нејзините фотографии од младоста без естетски корекции изненадија многумина. Пејачката Северина Којиќ важи...

Невкусната шега на родителите го пресплаши девојчето

Сите познавачи на цртани филмови секако се запознаени со злобниот зелен Дедо Мраз. За жал, тој уништи новогодишна фотографија на девојчево. Ако не сте...

Во Африка, градат парк во кој ќе живеат сите загрозени видови

Англискиот бизнисмен Ричард Принсло Карсон се обидува да собере пет милијарди фунти со кои сака да изгради природен парк во кој ќе бидат зачувани...