дома Планета НИКОГАШ НЕ „ПУШТАШЕ ЖМИГАВЕЦ“ ! Ова се убедливо најбизарните причини за РАСКИНУВАЊЕ...

НИКОГАШ НЕ „ПУШТАШЕ ЖМИГАВЕЦ“ ! Ова се убедливо најбизарните причини за РАСКИНУВАЊЕ што некогаш ќе ги слушнете!

Состаноците и прошетките се неизоставен дел од секоја љубовна врска. Корисник на Reddit ги праша другите корисници зошто ги прекинале врските или одбиле да и дадат уште една шанса на лицето со кое биле. Луѓето ја отворија душата и ги дадоа своите причини, од кои некои се засноваа на здравиот разум, а други беа едноставно премногу иритирачки за нив. Еве неколку одговори:

1. Таа не знаеше дека лисиците се вистински животни. Мислеше дека се работи за некои митски суштества што се појавуваат во филмовите.

2. Таа волонтираше во зоолошката градина. Кога децата и поставуваа прашања за кои не знаеше одговор, таа само измислуваше нешто и лажеше. Бидејќи пораснав со сликовници за животни и Стив Ирвин, ги земам фактите за животните доста сериозно.

3. Тој никогаш не ги враќаше теговите на свое место. Никогаш во мојот живот нема да разберам зошто луѓето не ги ставаат теговите на свое место.

4. Тој никогаш не ги вклучуваше трепкачите. Никогаш.

5. Мајка ми престана да се гледа со момчето затоа што тој ги откопчувал и ги закопчувал неговите патикисо лепенка за време на целиот филм во кино.

6. Отидов на неколку состаноци со момче кое ми се допаѓаше со месеци. Почнав да сфаќам дека тој не е најпаметен, но еден ден тој рече дека сака да гледа реклами на телевизија. Тоа беше тоа.

7. Немаше начин како да го следи заплетот на кој било филм.Кој е тој?“, Од каде се појави тој?“, „ Зошто го прави ова?“… едноставно не можев да го издржам тоа.

8. Таа одби да излезе со мене затоа што и било чудно што немам Instagram профил.

9. Не можев да го гледам момчето откако брат ми ми рече дека изгледа исто како нашиот вујко. Не можев да преминам преку тоа затоа што тој навистина изгледаше исто.

10. Кога сфатив дека тој мисли дека лимоните се всушност незрели портокали …

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ПО ВЕРИДБАТА СО ЧАРЛС, ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА НАПРАВИ НЕШТО ВО ТАЈНОСТ: Има причина за тоа!

Пред да замине на официјална турнеја низ Австралија со нејзиниот сопруг Чарлс, трагично починатата британска принцеза Дајана ја посети таа земја во февруари 1981...

РАСТЕ БРОЈОТ НА COVID ПАЦИЕНТИ: За 7 дена 34% повеќе!

Бројот на случаи на COVID-19 во Велика Британија се зголеми за една третина во споредба со минатата недела, така што денес се регистрирани 7.738...

БЕЗУСЛОВНА ЉУБОВ: Кучето не сакаше да го напушти сопственикот, трчаше по брзата помош се до болницата (ВИДЕО)

Луѓето на Интернет се согласуваат - овој гест на љубов и лојалност уште еднаш покажа зошто кучето е најдобриот пријател на мажот. Верно куче од...

МРАЧНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ НА ВРВНИТЕ ГЕРМАНСКИ ЕКОНОМИСТИ: Планетата е ТЕМПИРАНА ФИНАНСИСКА БОМБА, во 2023 година ѝ претстои ХАОС!

Понатамошното игнорирање на инфлацијата ќе ја втурне светската економија во голема криза, според последниот извештај издаден од „Deutsche Bank“, односно нејзините економисти, кои покажуваат...

Слични вести

ПОРАДИ ГРДИТЕ КОМЕНТАРИ ЗА НЕЈЗИНИОТ ИЗГЛЕД, САКАЛА ДА СЕ УБИЕ: Денес таа е најплатениот модел на светот!

Манекенката Вини Харлоу (26) беше фотографирана како пристигнува на роденденска забава во Лос Анџелес во заносно издание. Имено, папараците ја следат убавата манекенка каде и...

РАСТЕ БРОЈОТ НА COVID ПАЦИЕНТИ: За 7 дена 34% повеќе!

Бројот на случаи на COVID-19 во Велика Британија се зголеми за една третина во споредба со минатата недела, така што денес се регистрирани 7.738...

БЕЗУСЛОВНА ЉУБОВ: Кучето не сакаше да го напушти сопственикот, трчаше по брзата помош се до болницата (ВИДЕО)

Луѓето на Интернет се согласуваат - овој гест на љубов и лојалност уште еднаш покажа зошто кучето е најдобриот пријател на мажот. Верно куче од...

МРАЧНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ НА ВРВНИТЕ ГЕРМАНСКИ ЕКОНОМИСТИ: Планетата е ТЕМПИРАНА ФИНАНСИСКА БОМБА, во 2023 година ѝ претстои ХАОС!

Понатамошното игнорирање на инфлацијата ќе ја втурне светската економија во голема криза, според последниот извештај издаден од „Deutsche Bank“, односно нејзините економисти, кои покажуваат...

По Макрон, уште еден француски политичар беше нападнат од лутите граѓани (ВИДЕО)

Жан-Лук Меленшон, левичарски француски политичар и, очекувано, кандидат на претстојните претседателски избори, доби брашно во лицето за време на протестот во Париз. Додека одговараше на...