дома Планета Никогаш не сте стари за ова: Потрошил над 10.000 евра на сликички,...

Никогаш не сте стари за ова: Потрошил над 10.000 евра на сликички, ги пополнил сите албуми (ФОТО)

Со своите 45 години, Сајмон Ливермор посвети најголем дел од своето време на собирање сликички и пополнување на албумите на Panini.

Пред неколку дена, тој успеа да ги добие потребните преостанати сликички со цел да го исполни секој албум на Панини од 1974 година и по тој повод даде многу убава изјава.

  • Чувството додека отворате торба со слики и го извлекувате омилениот фудбалер – едноставно никогаш не сте премногу стар за тоа.

Верувале или не, тој потрошил нешто повеќе од 10.000 евра за време на неговиот живот, со кои купил околу 23.000 налепници.

Тој исто така рече дека е убеден дека секој фудбалер се печати подеднакво од произведувачот, но дека со текот на времето сфатил дека во тоа има разлика и затоа некои колекционери не можат да го полнат албумот толку лесно.

Ливермор ја заврши својата колекција од 1974 година плаќајќи околу 11 фунти за слика од албумот за Светското првенство во Франција 1998 година, а му требаше само онаа со знамето на репрезентацијата на Англија.

Тој сега е посветен на собирање слики за албумот во врска со претстојното Европско првенство.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

КРАЛИЦАТА ПРЕСЕЧЕ! Донесе ВАЖНА ОДЛУКА во врска со доаѓањето на принцот Хари на погребот!

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота наутро. На погребот ќе присуствуваат сите членови на британското кралско семејство, а она што ги загрижуваше до...

Солун гори – студентите ја опсипаа полицијата со молотови коктели (ВИДЕО / ФОТО)

Студентскиот протест во Солун заврши со конфликт меѓу демонстрантите и полицијата. Најмалку две лица, полицаец и демонстрант, беа повредени откако беа зафатени од пожар. https://twitter.com/velocity2121/status/1382680658364010496?s=20 Судирите меѓу...

СТРАВОТ ГИ СОЗДАВА БРОЈКИТЕ! ШОК ПРИЗНАНИЕ НА СЛУЖБЕНИЦИТЕ НА СNN: Зголемување на бројот на мртви од COVID-19 за соборување на ТРАМП (ВИДЕО)

Претставник на CNN се пофали со „Project Veritas“ дека мрежата ширела анти-Трамп „пропаганда“. Вработен во CNN, кој беше скриено снимен, признал дека мрежата користела „пропаганда“...

НЕБОТО НА ПЕКИНГ ОБОЕНО ЖОЛТО: Песочна бура повторно го зафати градот, не се гледа прст пред око! (ВИДЕО)

Небото над Пекинг е обоено во жолто, а нивото на загадување на воздухот е многу високо, бидејќи во градот влезе огромен облак од песок...

Слични вести

Ибрахимовиќ во центарот на скандал – дали му се заканува повеќегодишна суспензија?

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ е во центарот на фудбалскиот скандал поради обвинувањата дека тој поседува акции во обложувалница на Малта. Секако, тоа е строго забрането...

Солун гори – студентите ја опсипаа полицијата со молотови коктели (ВИДЕО / ФОТО)

Студентскиот протест во Солун заврши со конфликт меѓу демонстрантите и полицијата. Најмалку две лица, полицаец и демонстрант, беа повредени откако беа зафатени од пожар. https://twitter.com/velocity2121/status/1382680658364010496?s=20 Судирите меѓу...

СТРАВОТ ГИ СОЗДАВА БРОЈКИТЕ! ШОК ПРИЗНАНИЕ НА СЛУЖБЕНИЦИТЕ НА СNN: Зголемување на бројот на мртви од COVID-19 за соборување на ТРАМП (ВИДЕО)

Претставник на CNN се пофали со „Project Veritas“ дека мрежата ширела анти-Трамп „пропаганда“. Вработен во CNN, кој беше скриено снимен, признал дека мрежата користела „пропаганда“...

НЕБОТО НА ПЕКИНГ ОБОЕНО ЖОЛТО: Песочна бура повторно го зафати градот, не се гледа прст пред око! (ВИДЕО)

Небото над Пекинг е обоено во жолто, а нивото на загадување на воздухот е многу високо, бидејќи во градот влезе огромен облак од песок...

ДАЛИ SPUTNIK V ПРЕДИЗВИКУВА ЗГРУТЧУВАЊЕ НА КРВТА? Иста технологија како AstraZeneca и Johnson & Johnson, но има една РАЗЛИКА

Русија денес објави дека нивната главна вакцина против коронавирусот - „Sputnik V“ - не предизвикува редок вид на згрутчување на крвта, како што беше...