дома Планета Ниту бабите не се она пшто беа: Можете да полудите по овие...

Ниту бабите не се она пшто беа: Можете да полудите по овие модерниве!!!

Зборот баба отсекогаш бил синоним за животна мудрост, безбедност, топол дом, колачи … Се надеваме дека ќе остане така, бидејќи гледајќи ги „модерните“ баби, се чини дека го губиме компасот.

Оваа секси баба ги запрепасти своите следбеници на Instagram кога откри дека штотуку го прославила својот 42-ри роденден во Лас Вегас. Во минијатурен костим за капење, хеланки и потпетици, покажа што е добро време за неа.

Алис Вескез, мајка на 27-годишна ќерка и 24-годишен син, како и баба на три мали деца, покажува дека возраста е само бројка за неа.

  • Првото дете го родив на 16-годишна возраст, а три години по првото, го добив и второто. Ќерката тргна по истите стапки, па го роди своето прво дете во раните дваесетти години, објасни занесната Алиса.

Таа рече дека на нејзината ќерка и се допаѓа вниманието што го привлекува и дека не ѝ пречи што мислат дека се сестри со нејзина ќерка.

  • Ние се мотивираме една со друга, и покрај фактот што некои нè осудуваат. Тие велат дека изгледаме како сестри, тие веруваат дека водиме тежок и драматичен живот. Тоа е невистина. Всушност, и двете едноставно се заљубивме рано и имавме деца, објасни таа.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Мицкоски: Кој може подобро да ги брани интересите, јас кој пенкало немам позајмено, или Заев кој украде цела држава?

Кога станува збор за бранењето на стратешките интереси, кој може подобро да ги брани или застапува, јас кој едно пенкало во својот живот не...

Во Скопје повторно само еден примен пациент во ковид-центрите

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје има хоспитализирано еден нов пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 30 лица сомнителни и...

ПАЃА СВЕТСКИОТ РЕКОРД! Повеќе од 50.000 навивачи на ракометен натпревар!

Европското првенство во ракомет во 2024 година ќе се одржи во Германија. ЕХФ и ДХБ открија одредени детали поврзани со турнирот. Потврдено е дека ќе биде...

Д-р Николов: Наместо ветеното покачување на платата, здравствените работници ќе добијат „бонус“ од само 5 проценти

Деновиве излезе вистината на виделина. Здравствените работници наместо ветеното реално покачување на платата, ќе добијат, бонус од 5 проценти, нагласувам 5%, вели доктор Игор...

Слични вести

Кои се симптомите на индискиот сој на коронавирус?

Главоболка, воспалено грло и течење на носот се едни од најчесто пријавените симптоми на индискиот сој коронавирус во Велика Британија, пишува BBC. Според истражувањето на...

Во Скопје повторно само еден примен пациент во ковид-центрите

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје има хоспитализирано еден нов пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 30 лица сомнителни и...

ПАЃА СВЕТСКИОТ РЕКОРД! Повеќе од 50.000 навивачи на ракометен натпревар!

Европското првенство во ракомет во 2024 година ќе се одржи во Германија. ЕХФ и ДХБ открија одредени детали поврзани со турнирот. Потврдено е дека ќе биде...

Д-р Николов: Наместо ветеното покачување на платата, здравствените работници ќе добијат „бонус“ од само 5 проценти

Деновиве излезе вистината на виделина. Здравствените работници наместо ветеното реално покачување на платата, ќе добијат, бонус од 5 проценти, нагласувам 5%, вели доктор Игор...

Делта-варијантата на коронавирусот двојно го зголемува ризикот од хоспитализации

Индискиот сој на коронавирус или т.н. делта-варијанта најнапред откриена во Индија двојно го зголемува ризикот од хоспитализација во споредба со претходно доминантниот вид во...