дома Планета Ниту Навални не мирува зад решетки; документарец за палатата на Путин на...

Ниту Навални не мирува зад решетки; документарец за палатата на Путин на Црното Море се појави на Интернет

Тимот на Алексеј Навални, руски опозициски лидер и жесток критичар на Кремlin, објави документарец за имотот на Владимир Путин, откако тој заврши зад решетки по враќањето во Москва. Во документарецот Навални за имот, проценет на 1,37 милијарди долари, сместен во Црното Море, тврди дека е со големина како 39 Монака, а го платил „со најголемото мито во историјата“.

Кремлин за Би-Би-Си негираше дека имотот е на претседателот Путин, а портпаролот Димитриј Песков тврдењето дека комплексот го чувале државни служби го нарече глупост.

Речиси двочасовниот документарец со англиски превод беше објавен завчера, а до денес го гледале повеќе од 46 милиони луѓе.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ЕТНА ПОВТОРНО ИСФРЛА ЛАВА: Ваков вид ерупција не е забележана со децении (ВИДЕО)

Етна, најактивниот европски вулкан, ги изненади дури и искусните вулканолози во последните денови со спектакуларна ерупција на лава секоја вечер. Фонтана од лава што ја...

КОЛКУ Е ОПАСЕН БРИТАНСКИОТ СОЈ НА КОРОНА: Нови вознемирувачки податоци

Британскиот вид стана доминантен во Данска минатата недела. Данска студија покажа дека луѓето заразени со многу заразен британски вид имаат 64 проценти поголема веројатност да...

Што сака семејството на принцот Вилијам да јаде за појадок, ручек и вечера?

Принцот Вилијам, неговата сопруга Кејт Мидлтон и нивните три деца, Џорџ, Шарлот и Луис, немаат точно исти вкусови во храната, но имаат една заедничка...

НАРКО КРАЛИЦАТА СЕ КРИЕ ДОЛГО ВО УЛОГАТА НА СОВРШЕНАТА МАЈКА: Еве која е всушност Ема, сопругата на неславниот Ел Чапо! (ВИДЕО)

Сопругата на мексиканскиот нарко бос Хоакин „Ел Чапо“ Гузман е уапсена во САД под сомнение дека и самата тргувала со дрога. Ема Коронел Аиспуро...

Слични вести

ТИЕ СЕ НАЈГОЛЕМИТЕ хипокрити и манипулатори: Претставниците на ОВИЕ хороскопски знаци вешто ја заобиколуваат ВИСТИНАТА

Секој користи бело-црни лаги, повеќе или помалку, а причините за нив се различни. Некои многу ве повредуваат, додека за други наоѓате разбирање. Сепак, „вооружете...

КОЛКУ Е ОПАСЕН БРИТАНСКИОТ СОЈ НА КОРОНА: Нови вознемирувачки податоци

Британскиот вид стана доминантен во Данска минатата недела. Данска студија покажа дека луѓето заразени со многу заразен британски вид имаат 64 проценти поголема веројатност да...

Што сака семејството на принцот Вилијам да јаде за појадок, ручек и вечера?

Принцот Вилијам, неговата сопруга Кејт Мидлтон и нивните три деца, Џорџ, Шарлот и Луис, немаат точно исти вкусови во храната, но имаат една заедничка...

НАРКО КРАЛИЦАТА СЕ КРИЕ ДОЛГО ВО УЛОГАТА НА СОВРШЕНАТА МАЈКА: Еве која е всушност Ема, сопругата на неславниот Ел Чапо! (ВИДЕО)

Сопругата на мексиканскиот нарко бос Хоакин „Ел Чапо“ Гузман е уапсена во САД под сомнение дека и самата тргувала со дрога. Ема Коронел Аиспуро...

НЕМА трага од купувачите: Мексиканскиот претседател продава луксузен авион веќе три години, цена од само 200 милиони долари (ВИДЕО)

Обидот на мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор да го продаде претседателскиот авион влезе во трета година, а нема ни трага од купувач. Откако...