дома Планета НОВИ МОМЕНТИ ОКОЛУ СЕВЕРНИОТ ТОК: 11 јуни е многу ВАЖЕН ДАТУМ

НОВИ МОМЕНТИ ОКОЛУ СЕВЕРНИОТ ТОК: 11 јуни е многу ВАЖЕН ДАТУМ

Подводниот сегмент од првиот крак на гасоводот Северен поток 2 е технички завршен, а пуштањето во употреба ќе започне во петок, на 11 јуни, објави компанијата North Stream 2 AG“, оператор на гасоводот.

  • Гасоводот беше завршен на 4 јуни. Врската беше направена денес – подводните делови на гасоводот поставени помеѓу руската и германската страна се поврзани.

Почетокот на полнењето на гасоводот започнува утре, се вели во соопштението, а пренесува TAЅ Ѕ.

Компанијата додаде дека работите за поставување цевки на другата гранка на Северен ток 2 се во тек.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

МРАЧНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ НА ВРВНИТЕ ГЕРМАНСКИ ЕКОНОМИСТИ: Планетата е ТЕМПИРАНА ФИНАНСИСКА БОМБА, во 2023 година ѝ претстои ХАОС!

Понатамошното игнорирање на инфлацијата ќе ја втурне светската економија во голема криза, според последниот извештај издаден од „Deutsche Bank“, односно нејзините економисти, кои покажуваат...

Започна снимањето: Како изгледаат сега актерките од сериите „Сексот и градот“

Сара Џесика Паркер ја објави првата фотографија од продолжението на снимањето на култната серија „Сексот и градот“. Актерката позираше во Њујорк со своите колешки...

ПЛАТИЛ 28 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ДА ЛЕТА ВО ВСЕЛЕНАТА СО БЕЗОС: Богатите се борат за место во ракетата на милијардерот

Место во ракетата за вселенското патување со милијардерот Џеф Безос денес беше продадено на аукција за 28 милиони долари. Основачот на „Amazon“ и сопственикот на...

Остров на змејови: Комодо, скриен рај од недопрена природа (ВИДЕО)

Островите Комодо станаа познати по своите древни жители – комодо змејовите. Но, постојат некои други интересни работи што треба да ги запознаеме за овој...

Слични вести

ВИЛАТА ЗА КОЈА ДИКАПРИО ДАДЕ 7.100.000 ДОЛАРИ ИЗГЛЕДА ТОЛКУ ДОБРО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ПЛАЧЕ: Актерот го купи овој рај на земјата за...

Леонардо ди Каприо можеби не планира да се смири наскоро, иако веќе четири години е во врска со врвниот модел Камил Мороне, но затоа...

Започна снимањето: Како изгледаат сега актерките од сериите „Сексот и градот“

Сара Џесика Паркер ја објави првата фотографија од продолжението на снимањето на култната серија „Сексот и градот“. Актерката позираше во Њујорк со своите колешки...

ПЛАТИЛ 28 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ДА ЛЕТА ВО ВСЕЛЕНАТА СО БЕЗОС: Богатите се борат за место во ракетата на милијардерот

Место во ракетата за вселенското патување со милијардерот Џеф Безос денес беше продадено на аукција за 28 милиони долари. Основачот на „Amazon“ и сопственикот на...

Остров на змејови: Комодо, скриен рај од недопрена природа (ВИДЕО)

Островите Комодо станаа познати по своите древни жители – комодо змејовите. Но, постојат некои други интересни работи што треба да ги запознаеме за овој...

ДРАМА ВО ЊУЈОРК: Жена си ги фрлила децата низ прозорец, скокала по нив, а потоа настанал хорор!

Мајка (24) од Бруклин денес ги фрли своите две деца низ прозорецот и скокна по нив, соопшти њујоршката полиција, а како што пренесуваат медиумите,...