дома Планета НОВ НАПАД СО НОЖ ВО ГЕРМАНИЈА: Четворица повредени! Напаѓачот уапсен, и исто...

НОВ НАПАД СО НОЖ ВО ГЕРМАНИЈА: Четворица повредени! Напаѓачот уапсен, и исто така повреден! Префрлен на интензивна нега!

Нов напад со нож се случи во Германија вечерва, при што беа повредени неколку лица.

Според локалните медиуми, напаѓачот е уапсен, а неколку лица се здобиле со убодни рани во нападот во Оберхаузен.

Жртвите биле пренесени во болницата, а меѓу нив има и лица со опасни по живот повреди.

Германски Шпигел објави дека четири лица биле повредени во нападот, од кои едното било опасно по живот. Како што се додава, и на жртвите и на напаѓачот им била укажана лекарска помош.

Според тамошните медиуми, напаѓачот бил пренесен на одделот за интензивна нега.

Од полицијата изјавија дека истрагата е во тек, но во медиумите се појавуваат информации дека станува збор за семејна расправија.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ЕУ ги чува своите граници и дали се можни дополнителни ограничувања?

Лидерите на ЕУ на состанокот посветен на пандемијатаCOVID-19 вчера вечер заклучија дека внатрешните и надворешните граници на ЕУ мора да останат отворени, но со...

Футуристичкиот BMW Spirit го витка „телото“ во кривина (ВИДЕО)

Германската дизајнерка Ања Дидриџсонс ја заинтригираше јавноста со концептот Spirit, инспирирана од визијата на BMW Motorrad, одделение на баварскиот гигант за мотори. Идејата изгледа едноставна...

Додека Мицкоски ги јакне врските со лидерите на ЕУ, Заев заглавен во афери и дворски игри

За само неколку денови лидерот Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Николоски имаа  средби со неколку европски лидери кои јасно ја изразија поддршката за ВМРО-ДПМНЕ...

„Пет месеци се рекламираше со нашиот случај“: Што им ветуваше Заев на родителите на убиените момчиња

И пред Зоран Заев, по барање на одбраната, да се појави како сведок во повторното судење за масакрот кај Смилковско Езеро, родителите на убиените...

Слични вести

Овие НАМИРНИЦИ целосно го ЕЛИМИНИРААТ ЕФЕКТОТ НА НИКОТИН! Тие ја чистат кожата, полни се со витамини и се многу здрави!

Ако сте активен пушач или сте пушеле, треба периодично да го детоксицирате вашето тело од никотин, а најмногу храната може да ви помогне при...

Футуристичкиот BMW Spirit го витка „телото“ во кривина (ВИДЕО)

Германската дизајнерка Ања Дидриџсонс ја заинтригираше јавноста со концептот Spirit, инспирирана од визијата на BMW Motorrad, одделение на баварскиот гигант за мотори. Идејата изгледа едноставна...

Додека Мицкоски ги јакне врските со лидерите на ЕУ, Заев заглавен во афери и дворски игри

За само неколку денови лидерот Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Николоски имаа  средби со неколку европски лидери кои јасно ја изразија поддршката за ВМРО-ДПМНЕ...

„Пет месеци се рекламираше со нашиот случај“: Што им ветуваше Заев на родителите на убиените момчиња

И пред Зоран Заев, по барање на одбраната, да се појави како сведок во повторното судење за масакрот кај Смилковско Езеро, родителите на убиените...

Владата ги објави платите

На својата официјална веб-страница Владата објави список со платите на премиерот, вицепремиерите и министрите за месец декември. Во списокот има податок за нето платата, додатокот за минат...