дома Планета Ова видео го гледате на ваш сопствен ризик! Добро познат истражувач тврди...

Ова видео го гледате на ваш сопствен ризик! Добро познат истражувач тврди дека оваа кукла е прогонуван убиец

Професионален истражувач на паранормални појави (да, тоа е неговата професија), Англичанецот Мет Тилет, тврди дека е сопственик на најопседната кукла во светот.

Куклата на Ени е пронајдена во изгорена куќа во Филаделфија, САД и се верува дека токму таа го предизвикала пожарот, како и смртта на неговите сопственици, кои починале од пожарот.

Ени сега е во сопственост на Мет, во градот Вексам во Англија. Вметнуваше разни уреди во неа за да ги испита паранормалните феномени. За жал, се чини дека има доволно лековерни луѓе кои му даваат пари за да ги измами со вакви глупости …

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Бил Гејтс, ДОСЕГА СЕКОЕ „ПРОРОШТВО“ МУ СЕ ИСПОЛНИ: Светот веќе многу се менува, по пандемијата многумина нема да можат да се снајдат

Многу работи ќе се променат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои, тој...

Ова видео го гледате на ваш сопствен ризик! Добро познат истражувач тврди дека оваа кукла е прогонуван убиец

Професионален истражувач на паранормални појави (да, тоа е неговата професија), Англичанецот Мет Тилет, тврди дека е сопственик на најопседната кукла во светот. Куклата на Ени...

Принцот Хари е голем пријател на американската прва дама, деталите излегоа на виделина, а за нивната врска зборуваше и Џо Бајден.

Џил Бајден и принцот Хари се запознаа пред седум години, а сега во јавноста протекоа детали од нивното пријателство, кое загрижува многу Британци. Принцот Хари...

Дискусија заради стајлингот на Јелена Ѓоковиќ: Дали е можно да имате милиони и да изгледате вака?

Сопругата на тенисерот Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ, вчера се појави во шоуто во изданието за кое се зборува, па на социјалните мрежи можете да...

Слични вести

ОТКРИЕНА ГОЛЕМА ТАЈНА поврзана со хируршките маски: Ова не го знаевме и цело време беше пред нашите очи!

Бидејќи коронавирусот продолжи да се шири, маските станаа задолжителни на многу места. Но, трошоците станаа проблем, како и фактот дека толку многу еднократни пластични...

Ова видео го гледате на ваш сопствен ризик! Добро познат истражувач тврди дека оваа кукла е прогонуван убиец

Професионален истражувач на паранормални појави (да, тоа е неговата професија), Англичанецот Мет Тилет, тврди дека е сопственик на најопседната кукла во светот. Куклата на Ени...

Принцот Хари е голем пријател на американската прва дама, деталите излегоа на виделина, а за нивната врска зборуваше и Џо Бајден.

Џил Бајден и принцот Хари се запознаа пред седум години, а сега во јавноста протекоа детали од нивното пријателство, кое загрижува многу Британци. Принцот Хари...

Дискусија заради стајлингот на Јелена Ѓоковиќ: Дали е можно да имате милиони и да изгледате вака?

Сопругата на тенисерот Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ, вчера се појави во шоуто во изданието за кое се зборува, па на социјалните мрежи можете да...

Десетте најскапи градови за живеење во 2020 година

Во 1980-тите, Хироаки Ота, јапонски психијатар кој работи во Париз, идентификуваше ретка состојба кај јапонските туристи кои го посетија градот. Необичното пореметување било придружено...